Bazarová Sonata 2,0CRDi

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

PetrCZ
Příspěvky: 5
Registrován: 16 čer 2014, 17:22

Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od PetrCZ »

Jsem tu nový a uvítal bych nějaké názory na dané vozidlo.Případně pomoc s kontrolou VIN.Už pár týdnů pokukuji po této sonátě
http://www.tipcar.cz/inzerat/hyundai-so ... 71988.html
http://www.sauto.cz/osobni/detail/hyund ... oFrom=list
Za tu dobu ji zlevnili o 10k.Co této nabídce říkáte,cena je dobrá?Na co si dát pozor při případné prohlídce?Kdyby někdo dokázal ověřit VIN:KMHEU41VP9A539594
Já jsem navštívil našeho místního prodejce Hyundai a řekli mi že nemají propojené databáze takže nemohou nic ověřit.Ale řekli mi že Sonáta měla jezdit na garančky po 15k km nebo po 1 roce.Takže se mi udávaný nájezd nezdá.Dle jednoduchého CEBIA reportu jsou k ní uvedeny 4 záznamy ohledně nájezdu,takže se mi to nezdá protože by měla mít záznamů více.
Jinak jsem se o Sonatě dočetl že trpí na přetáčivost,co to v reálu znamená.Jsem umírněným řidičem a málokdy překročím 110Km,ale jezdit v zatáčce 60 se mi také nechce.Sonátu bych provozoval převážně na okreskách v krkonoších.
Uvítám každý názor nebo radu.Prozatím jsem jezdil pouze Mazdou.Nejprve 323 a do nedávna Mazdou 6.
Reklama
 

Draxx
*
Příspěvky: 59
Registrován: 06 pro 2010, 21:25

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od Draxx »

Hele pekna po faceliftu, akorat ten motor to kazi = ) Sice vsude pisou ze je to dobrej motor, ale ja tam proste vidim ten DPF, dvojhmotu, turbo, vstriky....navic spotreba neni az tak vynikajici - dle spritmonitor je prumer (bohuzel jen 8mi vozu) 7,42l/100km.
Nejlepsi bude, kdyz se tam vydas, vokouknes to nazivo, projedes se a uvidis sam.
Ohledne pretacivosti - nevim kde se tohle moudro vzalo, ale neprijde mi, ze se zaklada na pravde. Sonata je pohodlny vuz, ale zatacky projedes stejnou rychlosti jako ostatni, neni se ceho bat.
Sonata NF 2.4
Sonata NF 3.3 = )
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od Otakar84 »

PetrCZ: Nevím jestli ty Mazdy jsi měl v dieselu nebo benzínu, ale u těch naftových motorů je hold ta údržba dražší, přesně jak píše Draxx. Kažopádně zkus si přečíst článek ze Světa Motorů https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 9&start=15 a uděláš si obrázek o autě určitě sám.
Nicméně pokud jsi pro tento model již rozhodnut, tak kousek, který máš vyhlédnutý, nevypadá vůbec špatně a prodejce působí taky solidním dojmem. Těm kilometrům bych věřil a co se záznamů o údržbě týče, lepší bude zavolat přímo prodejci. Když Ti dá uspokojivou odpověď, tak pak už opravdu domluvit prohlídku, testovací jízdu a uvidíš, popřípadě uslyšíš sám, jestli je vše v ouklendu 8)
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 395
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od Leendrix »

Prodejce je OK, tady na klubu ho zná tuším i uživatel David Pleva a já jsem uvažoval, že přes něj ve své době také koupím auto ale nějak z toho sešlo. Jak píšou kluci tak ta spotřeba na to, že je to nafta není žádná sláva.. Pokud máš nějaký menší nájezd tak bych se spíš díval na 2,4 benzín ale to je na tobě :) Jinak ten kousek vypadá pěkně ale čekal bych, že bude motor živější. Respektive měl jsem možnost projet se naftovou Sonatou r.v. 2007 a přišlo mě to takové nevýrazné ale možná to byl špatný kousek. Určitě se tam na to auto jdi podívat a projet :)

jinak tady kluci trosku resi benzin vs. nafta Sonata :)

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=11&t=22049
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
PetrCZ
Příspěvky: 5
Registrován: 16 čer 2014, 17:22

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od PetrCZ »

Jak dlouho asi vydrží DPF filtr,jeho případné odstranění má nějaké negativní následky?Co na STK projde auto poté na emise?
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od hlobilp »

hlavne... po faceliftu vypada vnitrek auta konecne slusne.. a nafta ma misto 103kW uz 110kW... a pry jede docela dobre... auto jsem lehce videl a na prvni pohled vypadalo hezky, ale byla to nafta, tak jsem se bliz nezajimal.... prodejci jsou v pohode, byl jsem tam nedavno 2x koukat na auta.... mladi kluci
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od Otakar84 »

PetrCZ: Tak jsem se Ti na ní byl poptat :wink:

Je v komisním prodeji, takže ji majitel stále užívá a peníze za ní pak přihodí ke koupi nového auta. To Tě může aspoň uklidnit v tom, že autu zřejmě nic není, když s tím pořád jezdí :wink: Neměl jsem tedy možnost ji vidět.
Ale co jsem vyzvěděl od prodejce (mimochodem solidním dojmem působící mladý kluk, který mi sám říkal, že se snaží prodávat auta koupená v Česku) je fakt, že Sonata je ve velmi dobrém stavu, majitelem opečovávaná a pravidelně servisovaná - ne každý servis je napojený na Cebii. Filtru pevných částic bych se asi moc nebál, zná prý firmu, která jej dokáže vyčistit, popřípadě repasovat za cca 5000,-. A to je oproti 90k za nový trochu rozdíl. Obecně platí, že pokud budeš s autem vybaveným dpf filtrem jezdit krátký trasy a ještě k tomu po městě, filtr se Ti zanese hodně brzy. Chce to občas vytáhnou na dálnici, aby se tam zvýšila teplota a ty saze se vypálili. Pokud budeš jezdit po okreskách, jak Ty píšeš, někde v krkonoších, tak asi nebude problém občas nějaký ten kopec vyběhnout třeba na dvojku, trojku, ať se to pěkně vypálí.
Snad jsem pomohl.... :wink:
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
PetrCZ
Příspěvky: 5
Registrován: 16 čer 2014, 17:22

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od PetrCZ »

Tak to jsi mě s tím DPF filtrem potěšil.Zkusím tam zavolat a domluvit návštěvu.
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od Otakar84 »

Rádo se stalo :wink:

Jen je potřeba počítat s tím, že to je hold ojetina = kdo ví, jak vypadají brzdy a pneumatiky.... Je zkrátka na místě mít ještě nějakou tu kačku bokem (17" kola to je ňákej gold :) )
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
PetrCZ
Příspěvky: 5
Registrován: 16 čer 2014, 17:22

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od PetrCZ »

Ještě bych se zeptal.Z Mazdy 6 mi zbyli komplet litá kola.Jedná se o rozměr 5x114.3 , 16",ET 45.Nedají se náhodou použít i na Sonátu?
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od Otakar84 »

Jo, ty Ti tam půjdou.
Na fotkách to auto stojí na zimákách a na ne moc padnoucích liťákách (aspoň mě se k ní moc nehodí). Myslím si, že bude mít ještě origo 17" liťáky na letních gumách. Takže Ti asi stejně jedna sada 16" zbyde :wink:
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od Korálek »

V tomhle bazaru klidně auto kup.Jsou to poctiví lidi Já sám jsem přez ně prodával auto.
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od Dextrone »

Čau Petře. Já mám Sonátu NF rv 2010 ale benzínovou DCVVT 2.0 se 120kw. S tou naftou to zvaž, hodně záleží kolik km ročně najedeš. Počítej s dražším servisem pokud půjdeš do nafty. Já mám benzínovou už 4 roky, jezdím jen město + sem tam nějaký výlet. Najeto mám zatím jen 27 tis km a vše je v pohodě. Ohledně té přetáčivosti se mi to zdá velmi nepravděpodobné. Spíš máš na mysli nedotáčivost ne? Ta se u mého auta projevuje pokud jedu zatáčkou rychle, takzvaně ji řežu a cítím jak mi přední kola neopisují oblouk jak by měla ale mají tendenci opisovat větší oblouk než kola zadní. Ale tohle dělalo i mé předchozí Mondeo TDCi také. Co se týče kvality a pocity z jízdy Sonátou tak je to paráda. Zdá se že benzínová 2.0 je držák. V současné době pokukuji po možném zvýšení výkonu ikdyž u atmosféry to moc nejde, neboť mám rád svižnou jízdu - doporučte řešení. Jestli chceš, klidně se mě zeptej na věci ohledně Sonáty.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od Birkof »

Ahoj, mám Magentise se stejným motorem, podvozkem...jíná jsou jen světla a nárazníky.
Filtr mi vydržel do 130 tis., spotřeba průměr 6,8 litru. Nějakou dobu mě zlobil EGR ventil, pak jsem měl skoro půl roku klid, potom, co jsem byl v Itálii a po návratu domu tankoval už jen premiovky, pak jsem dal pár nádrží standartu, zapomněl sebou vzít aditiva a začlo to znovu.
Teď mám najeto 134 tis. Vykuchaný DPF, zaslepený EGR, ale asi ne moc kvalitně, softwerově vypnutý DPF a problémy znova. Tentokrát škrtící klapka a možná pořád zlobí EGR...ta klapka bude ale asi mojí vinou, každopádně je pěkně zadělaná olejem.
Takže tu naftu hodně zvaž, já osobně už bych šel jedině do benzínu, už nemám takový nájezd a to co jsem za rok uspořil na PHM, to teď v čtyřnásobku vrazím do oprav :-/
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Bazarová Sonata 2,0CRDi

Příspěvek od Otakar84 »

PetrCZ, tak co, už ji máš doma? :D
V nabídce už není.......
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“