Stahování oken

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Karel14
Příspěvky: 3
Registrován: 02 srp 2014, 11:06

Stahování oken

Příspěvek od Karel14 »

Nejdou mi ovládat okna u spolujezdce a na zadních sedačkách, z místa řidiče mi ovládání jde.
Prosím o radu .
Děkuji Karel
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Stahování oken

Příspěvek od 69pavel »

koukam ze kazdy radi jak jde,no nicmene princip bude stejny jako u nasich acciku,koukni zde http://144.162.92.233/faculty/shop/hyun ... anuals.swf jsou tam manualy i elektro zapojeni,zrejme budes muset rozebrat opatrne spinace ve dverich a ocistit opalene kontakty,tot aspon muj tip na tvuj problem, kazdopadne projit veskere konektory na celem systemu zapojeni stahovani oken jestli nekde neni oxidace,sloupek u dveri(schovana svorkovnicek ovladani oken),svorkovnice pod palubovkou,relatka na panelu pod palubovkou a pote samotne svorkovnice(kontrola eventuelne vystrikat kontaktolem) ve dverich k spinacum,oxidace dela bordel a tak samo opaleni ve spinacich,spinace urcite jdou rozebrat tak samo jako na nasich accikach,precti si vlakno tady https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=102&t=25319 vzhledove jsou jine ale princip zapojeni je stejny
taky zkontroluj zda tesni pruchodky do dveri,ty gumy radoby se uvolnuji a pak konektor netesni a jde na nej vlhkost a nasledne oxidace,stim jsme se taky jiz setkali,vic ti poradit neumim
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Stahování oken

Příspěvek od 69pavel »

ty vogo,musim si rejpnujt,tolik radoby chytrolinu tady na foru je a zaden nebyl schopen dosud dat smyslu plnou odpoved na tvuj problem,az je to smutne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Stahování oken

Příspěvek od 69pavel »

a ted vazne,kdybys resil spotrebu a ostatni picoviny tak tady mas nesmyslnych nazoru ze se to jen hemzi ale vratim se zpet k tvemu problemu,musis to projit cele nebot kazdy spoj muze vykazovat chybu,je to zapojene do krize s ovladacim panelem u ridice,takze pokud nepujdou jine kterekoliv dvere nez u sofera ,tak problem ve spojich a dverich u spolujezdcu,,tak samo pokud nepujde u sofera a jine jo, je problem u sofera v centralu ovladani,nic jineho na tom neni,ale jak jsem psal tipuji opalene kontakty ve spinacech.pak aspon daj vedet co to bylo,zajima me vysledek tveho problemu,dik
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mike.M »

No zkus zmacknout/odmacknout tlacitko Windows Lock.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Stahování oken

Příspěvek od 69pavel »

Mike.M píše:No zkus zmacknout/odmacknout tlacitko Windows Lock.
to tlacitko snad ovlada vsechna okna nebo ne? pise ze mu nejde ovladani ze spolujezdcu dveri a od sofera to jde.,logicky pote kdyby to mel zaple(vyple) tak mu to nejde ani od sofera,nebo mi neco uniklo :-k
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Karel14
Příspěvky: 3
Registrován: 02 srp 2014, 11:06

Re: Stahování oken

Příspěvek od Karel14 »

Závada odstraněna, ovládání oken je funkční ze všech sedadel. Děkuji Mike.M za jeho radu, po stisknutí tlačítka centrálního zamykání dveří na loketní opěrce " LOCK " a " UNLOCK" fungují znovu všechna okna ve všech tlačítkách
Nechápu tedy jakou má návaznost centrální zamykání dveří s otevíráním oken, ale důležité je, že je závada odstraněna a nemusím složitě hledat někde přerušený kontakt. Přiznám se, že se mi do toho ani nechtělo a jel bych asi do servisu.
Moc děkuji a snad to pomůže i ostatním díky radě Mike M.

Karel14, SANTA :D FE ročník 2005
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken

Příspěvek od Mike.M »

69pavel píše:
Mike.M píše:No zkus zmacknout/odmacknout tlacitko Windows Lock.
to tlacitko snad ovlada vsechna okna nebo ne? pise ze mu nejde ovladani ze spolujezdcu dveri a od sofera to jde.,logicky pote kdyby to mel zaple(vyple) tak mu to nejde ani od sofera,nebo mi neco uniklo :-k

To tlacitko vypina okna jen zadni a u spolujezdce, ale od sofera muzes ovladat porad ikdyz ostatni to maji deativovane. Alespon v SantaFe to tak je.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Stahování oken

Příspěvek od 69pavel »

tak to je nejak jinak zapojene,spravne to je kdyz to vyblokuje(zamkne) tak to nejde ovladat ani od sofera,mozna to je s necim s kombinovane ze to jde od sofera,kdo vi? proto jsem psal ty moznosti co to muze zpusobovat proc to nejde,nicmene aspon vime ze Santik to ma jinak zapojene,tak at to slouzi bez poruch.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
frenkiecz
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 říj 2014, 06:59
Bydliště: Podkrkonoší-Hostinné

Re: Stahování oken

Příspěvek od frenkiecz »

Dá se nějak propojit centrál a oknama? Zamknu a zavřou se okna.Docela dobrá vychytávka, na Oplu to šlo lehce a po zkušenostech s manželkou-věčně otevřený šíbr a nebo zadní okna- bych to uvítal.
Když ti někdo život ničí... usměj se ........................... a vem ho tyčí!
Santa Fe 2.0 16v 2WD
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Stahování oken

Příspěvek od bony »

Uživatelský avatar
frenkiecz
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 říj 2014, 06:59
Bydliště: Podkrkonoší-Hostinné

Re: Stahování oken

Příspěvek od frenkiecz »

Díky bony, ale nechám to teda tak. myslel jsem že to půjde samoúpravou. :cry:
Když ti někdo život ničí... usměj se ........................... a vem ho tyčí!
Santa Fe 2.0 16v 2WD
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Stahování oken

Příspěvek od ivan »

Vy asi v těch automobilech nevozite děti co :?: :?: :mrgreen: :mrgreen: Hm :-k hold nejste zvikly nebo byl uživatelsky manual na prd přeložen :? Tenhle system se použiva od roku 1975 :!: :!: :roll: :roll: Logika jasna :) Nic ve zlem ,ale američani by v tomhle nad nami vyhrali :roll:
Ps Krutě,že?? ](*,) ](*,)
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
frenkiecz
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 říj 2014, 06:59
Bydliště: Podkrkonoší-Hostinné

Re: Stahování oken

Příspěvek od frenkiecz »

Auto jsem koupil bez manuálu a dost mi chybí.Zatím jsem nastahoval všecky možný, ale na SF neeee. [-X Minulý Opel Zafira měl elektrookna s pojistkou u řidiče a čidla na překážku. Žena několikrát zapomněla zavřít okna,problém byl jen jednou,to že šíbr byl dokořán a začlo dosti lejt.V zafiře se jen proklemovaly dva dráty-lehčí varianta a nebo se mezi ně vložil jakýsi elektrický bazmek, který to ovládal.Tak jsem se snažil dopátrat podobné věci. Není-není, se nepo..., ale je to o starost navíc.Tam zase bylo špatný, že bez toho přípravku se okna zavírala vždy a v létě se nemohla nechast pootevřené.
Když ti někdo život ničí... usměj se ........................... a vem ho tyčí!
Santa Fe 2.0 16v 2WD
santa fe 550
Příspěvky: 2
Registrován: 06 úno 2015, 17:44

Re: Stahování oken

Příspěvek od santa fe 550 »

Mam otazku mam santa fe 2.7 v6 a nejde mi zamknut auto dialkovym ani klucom neviete mi niekto poradit dakejem
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“