Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
mcpapa
*
Příspěvky: 62
Registrován: 01 pro 2012, 18:23
Bydliště: Beroun

Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od mcpapa »

Ahoj všem, mám takový menší problém. Auto mi před nedávnem začalo trochu zlobit. Nikdy nenastartuje napoprvé, ale vždy nastartuje napodruhé. I když zkusím protočit několikrát klíčkem, aby mi najelo čerpadlo, tak nenaskočí ani kdybych se po... Přitom stačí jen trochu brnknout a napodruhé nastartuje v pohodě. Za studena při jízdě na benzín má pak špatnou reakci na plyn, po přepnutí na LPG už jede v pohodě. Svíčky jsem vyměnil, benzín jsem vyjel a natankoval novej. Bohužel mě napadá spoustu věcí co by to mohlo dělat (čerpadlo, benz. filtr, snímač otáček (jestli ho hyundai má), vstřiky a bůh ví co ještě). Nestalo se někomu něco podobného? Do benzínu jsem nalil čistič vstřiků, ale žádná změna. Hlavně mě zaráží ten fakt, že napoprvé nechytne ani když točím hodinu a napodruhé chytne vždy. Díky David
i30 CW 1,6 CVVT + LPG red 2009
Reklama
 

Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj,asi tě moc nepotěším,ale svíčky,to nejsou,čerpadlo to není,elektronika to není,nic to není.Řeším to už druhým rokem a na nic jsme nepřišli.Jediný na co jsem přišel,že když natankuji čerstvý benzín tak je to tak týden v pořádku a pak to začne nanovo.dělá mi to každé léto a moje doměnka co jsem letos vysledoval,že by to mohlo souviset s teplotou.Jo zapomněl jsem dodat,že to udělá jen ráno,pak už celý den klid,startuji normálně.Ta teplota je po ránu mezi 15 až 20 stupni.Když je chladnější,tak to pobere sytič,když je teplejší tak to asi ten motor pobere.Jinak to začalo dělat co začali přidávat do benzínu ty jejich zázračné biosložky,jak kdyby se ten benzín horkem kazil a pak po ránu nemá na to nastartování.Cvrnknu,chcípnu,cvrnknu,chcípnu a pak nastartuji normálně.Už jsem to probíral s kde kým a nic.Trochu se to zlepšilo 100 oktanovým benzinem z OMV ,ale taky jen někdy.Tankuji po deseti litrech a při problému vyjedu a dám čerstvý.Jo a nejsem sám,je nás takových víc #-o Pokud na něco přijdeme,dám info,přemýšlím o výměně čidla teploty,ale ještě to chci prodiskutovat.
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od Ruska.ruleta »

Ahoj,
podobný problém měla naše služební Felda. problém byl nalezen ažžž když odešel ventil od plynu (auto přestalo jet na plyn, ale taky přestalo blbnout). Pravděpodobně při startu šlo jak na benzín/plyn najednou.
Jak jsem psal, bylo to ne Feldě, ale jedno je jisté. Určitě to neblbne od začátku montáže, takže problém musel nastat až později, protože se něco změnilo.
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
Uživatelský avatar
mcpapa
*
Příspěvky: 62
Registrován: 01 pro 2012, 18:23
Bydliště: Beroun

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od mcpapa »

No nevím jestli jste mě potěšili, nebo nepotěšili:) Každopádně dokud startuje, tak to asi nebudu nějak extra řešit. Možná zkusim vyměnit ten palivovej filtr, i když jsem koukal, že je v čerpadle, což je fakt super výmysl:) Ale je pravda, že když je větší zima, tak mi startuje napoprvé, tak uvidíme až zase přijde zima. Stejně to zkusim asi nějak řešit:) A čidlo teploty, to nevim nevim :) Ale v tomhle případě by to mohlo být asi cokoliv no :D
Jinak tím plynem jako takovým to nebude, protože jsem jezdil nedávno s odpojeným reduktorem a vypnutou jednotkou, pouze na benzín a dělalo to stejně a určitě mi to nemíchalo s plynem, protože nemělo kudy:) Jedině že by to stříkalo do motorového prostoru :)
i30 CW 1,6 CVVT + LPG red 2009
houmr.85
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2012, 23:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od houmr.85 »

to mcpapa
A kolik máš najeto na LPG? Ten stejný problém jsem měl taky. Po nabrání nového benzínu start napoprvé, týden potom už napodruhé. Během dne startování bez problémů. Najezdil jsem asi 20 tisíc kilometrů s tímto startováním. Potom se začal problém zhoršovat, až první starty se povedly napotřetí a to motor přemýšlel, zda se má rozběhnout nebo ne. Hyundai servis se tvářil, že je vše OK, maximálně vyměnil svíčky. Nakonec jsem to řešil s plynařema, co prováděli zástavbu LPG a došlo se k názoru, že bude problém ve ventilech, nejspíše ventilové vůle a nebo podpálené ventily. Nakonec jsem do opravy nešel a auto jsem prodal. Nechci strašit, ale toť moje zkušenost. Motor měl na LPG najeto 50 tisíc. ahoj.
I40 Kombi Premium, 1,7 CRDI, r.v. 2015 new facelift,White
Uživatelský avatar
lukis01
***
Příspěvky: 720
Registrován: 17 dub 2009, 10:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od lukis01 »

s čerpadlem ještě počkej, já tedy se startováním problémy nemám, ale to ranní "studené cukání", resp. skoro nulová ochota jít za výkonem se vyskytuje zřejmě u všech lpg 1,6tek, které tady jsou....na 1,4ku se řešilo přehrátím řídicí jednotky auta, pro naše motory zatím SW řešení není...
příští týden jedu na 3 garančku a mimo jiné bude vyměněn i palivový filtr, takže uvidíme, jestli se to zlepší, či nikoli ;)
Sračkám se nevyhneš..
i30cw 1.6 CVVT+LPG 2012, cashmere brown, comfort + paket tempomat + paket kůže by Luki :D
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od jiri.vacha »

Pánové,rady jsou to zajímavé,ale vysvětlete mi,jak je možné,že již čtrnáct dní jsou raní teploty cca deset stupnů a já startuji pořád normálně,napoprvé.Benzín mám taky již cca deset dní.A to celé léto řeším ranní start na třikrát,již třetím rokem.Množství paliva v nádrži na to nemá vliv.Jak je ráno patnáct až dvacet stupnů,startuji až na podruhé či na potřetí.Všechno už jsme zkontrolovali,i s plynařema.Všechno je ok,ale něco je asi špatně,ale cooo :-k :-k :-k :-k :-k
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Honzza
*
Příspěvky: 41
Registrován: 05 úno 2013, 16:02

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od Honzza »

Ahoj! Také jezdím na LPG. Ta myšlenka, že se do motoru při startu na benzin, dostává i trochu LPG je dost reálná. Ze starého karburátorového Žiguláka vím, že když se omylem pustil plyn (ruční volba) do benzinu, nenahodilo se.
Zde bych to zkusil takhle - zavřít ruční - mechanický ventil na nádrži LPG (kromě elektromagnetického ventilu tam je i kolečko ručního uzávěru). S uzavřeným ventilem vyjet zcela LPG z potrubí a z celé cesty do motoru (až motor chcípne) a zkusit několik rán studený start na benzin. Jestli se startování zlepší, není zcela těsný LPG ventil, který cvaknutím při při 30 stupních C, oznamuje, že pouští LPG do motoru. Nyní nevím přesně, zda se nemýlím, ale měly by tam být dva elektromagnetické ventily LPG. Jeden na nádrži, který se otvírá zapnutím klíčku a druhý, tuším, že na tělese malého filtru v motorovém prostoru. Tak ten druhý by mohl trošku netěsnit. Úspěšné laborování přeje Honza.
pauele
Příspěvky: 3
Registrován: 09 čer 2017, 11:00

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od pauele »

Ahojte

Mam hyundai i30 1,6 s LPG (150 000km). Auto nechce startovat za "studena" Starter normalne toci, ale motor nenaskoci. Pri druhom starovani uz naskoci, hoci cudne trase motor kym sa rozbehne. Po pokuse dostat auto do otacok niekedy otacky padnu a skape a treba opat startovat. Po tom ako sa auto nastartuje a trochu "zahreje" ide uz normalne aj uz dalej startuje normalne na prvy krat, az do doby, kym opat dlhsie (par hodin) nepostoji. Problem spociva v tom ze v priebehu casu (mesiac, dva) sa mnozstvo "nenastartovani" zvysuje casom az do uplneho nenastartovania.
Presiel som s nim uz viacero servisov a pomenili mi tam uz naozaj vselico a zakazdym po tom ako som prisiel zo servisu auto startovalo chvilu OK a zdalo sa ze problem je vyrieseny. Avsak po urcitom case sa problem opat objavil. Zatial sa mi nepodarilo prist na to kde je pes zakopany... Budem vdacny za kazdu dobru radu.

Dakujem
Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od Tudy »

Napadá mě ztvrdlá membrána LPG ve směšovači. Kdy jsi naposledy měnil?
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
pauele
Příspěvky: 3
Registrován: 09 čer 2017, 11:00

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od pauele »

V marci 2017 mi menili reduktor plynu. Neviem ci sa ta membrana nachadza v nom alebo je to cosi ine. Asi mesiac potom to opatovne slo dobre a potom to opat zacalo zle startovat.
marek26113
Příspěvky: 2
Registrován: 15 čer 2017, 18:48

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od marek26113 »

Mam i 30 1.4 lpg,mal som taky isty problem,startovalo az na druhy krat.kym som nenastartoval vobec.nepotesim vas pripravte si penazenky.bol to PRESKOCENY ROZVOD!!!a som si isty ze aj vy vsetci mate rozvody v keli.oprava ma stala dokopy 750 eur!!!!! aj to mi vybavil kamarat za lepsiu cenu. Treba vymenit rozvody,vsetkych 16 ventilov,hlava motora na prebrusenie,olej,tesnenie.mate sa naco tesit
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od idam.i »

Vyzerá to ako by si mal z toho radosť. #-o ](*,)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
marek26113
Příspěvky: 2
Registrován: 15 čer 2017, 18:48

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od marek26113 »

Ja z toho nemam radost,mne sa to stalo pred vianocami,len tak tak som zohnal peniaze
pauele
Příspěvky: 3
Registrován: 09 čer 2017, 11:00

Re: Nestartuje napoprvé I30 1.6 benzín/lpg

Příspěvek od pauele »

Zdravim

Tak sa zdá že aj vdaka tomuto diskusnemu foru je moj problem zo startovanim po dlhej dobe, ked uz nie opraveny, tak aspon spravne diagnostikovany a viem s nim uz dalej pracovat tak, aby auto bolo pojazdne. Specialne sa chcem podakovat "jiri.vacha" ktorý aj tu aj v osobnej sprave potvrdil moje domnienky.
Citujem s mailu pana "jiri.vacha"....Když jedeš na plyn tak lambda sondy dávají jiné hodnoty než na benzín a ten pitomej počítač si pomalu přestává pamatovat nastavení korekčních map. Je to něco v tom smyslu,že se to auto samo učí provozní data a jelikož jezdíme víc na plyn než na benzín tak zapomíná na tovární nastavení benzínu, Dělá to většina hyunday a nikdo neví co s tím.
Riesenie je: kratke vzdialenosti jazdit na benzin, dlhsie vzdialenosti - par km pred cielom manualne prepnut na benzin a s vypnutym LPG aj startovat a az po chvili ho manualne zapnut. Ak nebude pomahat toto tak vzdy sa da RJ motora restartnut sa tovarenske nastavenia pocitacom. Mne to pomohlo okamzite.

dakujem za pomoc
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“