Sonata V6 - stráca sa voda z chladiaceho systemu

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Sonata V6 - stráca sa voda z chladiaceho systemu

Příspěvek od petroman »

Zdravím
Mam Hyundai Sonata GLS 2,7 V6 127kW r.v.2004, najazdene cca 210 tis. km
Začala mi miznuť voda z vyrovnávacej nádržky, nič viditelne tetečie, nekvapká... po doliatí vody a po 2-3 tyždňoch bola opať nádržka prazdna... teraz to sledujem denne a nepozorujem ubytok aj ked je pravda že chodím denne len do prace 3 km a voda sa ani nezohreje...

Prehrievanie motora podľa ukazovateľa som nespozoroval, všimol som si akoby boli stopy (biely povlak na hadiciach) po striekajucej vriacej vode z ? pretlakového ventilu pod víčkom chladiča
Vodu v oleji ani olej vo vode som nezpozoroval
Po zohriatí vody v systéme po otvorení víčka na chladiči vodu tlačilo do vyrovnávacej nádržky - teda voda cirkuluje...

čo som sa pytal može to byť: porušené tesnenie pod hlavou, hlava prasknutá, odhádzajúca vodná pumpa, netesnosť v rozvode alebo deravý výmenník kúrenia

Otázky:
1. čo by som mal sledovať aby som zistil kde je problém?
2. ako zistím na sonate poruchu vodnej pumpy?
3. pri výmene rozvodov pri 195 tis. sa pumpa žial nemenila, dá sa na motore 2,7 V6 meniť samostatne alebo treba opať rozobrať hlavný rozvodový remeň?

Vďaka za rady Roman
Reklama
 

petroman
*
Příspěvky: 18
Registrován: 22 lis 2010, 19:53

Re: Sonata V6 - stráca sa voda z chladiaceho systemu

Příspěvek od petroman »

prikladám ešte foto, červená šipka - ventil z ktorého pravdepodobne striekala voda
žltá šipka- hadička do vyrovnávacej nádržky, do ktorej by podla mňa mal isť voda pri zvýšení tlaku a nie cez ten ventil v čerenom krúžku...
Fotografia-0379.jpg
Fotografia-0379.jpg (218.85 KiB) Zobrazeno 1617 x
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Sonata V6 - stráca sa voda z chladiaceho systemu

Příspěvek od ivan »

Bud vadne samotne vičko od chladiče v něm je přetlakovy ventil :!: tlak maximalni byval 0.9 atm :!: skusit vyměnit vičko nebo udělat tlakovy test chladiciho systemu spiš to vidim na vyžši tlak :!: Těsněni pod hlavou stači aby jeden valec tlakoval a je to v řiti :? Zkusit na tlakovat chladici okruch jak to drži potom budeš vědět na 100% co se děje :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „SONATA“