Koupě Coupé, aneb vyplatí se to?

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bary
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 zář 2014, 17:24
Bydliště: Praha 10

Koupě Coupé, aneb vyplatí se to?

Příspěvek od Bary »

Zdravím Vás, chtěl jsem se zeptat, mám možnost koupit toto kupátko z motorem 2.0, problém je ale ten, že auto víc jak rok stálo.Jedná se o pozustalost. Po nabití baterky jsem nastartoval, popojel na jiné parkoviště, auto svítí, brzdí a jede. Nic víc jsem nezkoumal (klimu, topení jsem nepouštěl). Auto nemá ale technickou (konec 10/2013) (na značkách je)tak to nemůžu nějak více projet. Má otázka zní, vyplatí se auto připravit na technickou? Než auto bylo odstavené jezdilo údajne bez problému. Jaká by mohla být největší bolístka po roce stání venku? Popřípadě, jestli je mezi Vámi nějaký mechanik aby se mohl na auto podívat? Bydlište v profilu ;) Děkuji za odpovědi.
člen Hyundaiclub ČR
Hyundai Coupé RD 1,6 16V - r.v.1998

Coupé není nemoc...Coupé je diagnóza!
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě Coupé, aneb vyplatí se to?

Příspěvek od MICHAL77 »

Zase je to zde.... Sice většina z nás zde má koule, ale křišťálový nejsou aby se z nich dalo věštit.... ](*,) .

Pokud nejni foto, popis stavu, nájezd kilometrů, prostě pořádně popsat auto, tak nevím co po zdejších členech chceš.....

Jinak také asi bude záležet na ceně, ekodani atd....

[-o< [-o< [-o<
.........
Uživatelský avatar
Bary
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 zář 2014, 17:24
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Coupé, aneb vyplatí se to?

Příspěvek od Bary »

MICHAL77 píše:Zase je to zde.... Sice většina z nás zde má koule, ale křišťálový nejsou aby se z nich dalo věštit.... ](*,) .

Pokud nejni foto, popis stavu, nájezd kilometrů, prostě pořádně popsat auto, tak nevím co po zdejších členech chceš.....

Jinak také asi bude záležet na ceně, ekodani atd....

[-o< [-o< [-o<
Neuvědomil jsem si ze bez popisu a fotky nejde nic vyhodnotit :oops:
najeté to má 236tis. km (rozvody delane ve 106 tis), neni to bourane,odreniny na tom jsou od blbcu co neumi parkovat(po roce stání na parkovišti to dostalo zabrat).Lak má na sobě kazy(strecha, kapoty - tam je lak matny).Kazy barvy mají i lité kola, ale to je možna jen špína :).Pneu a kotouče nové jsou k autu schovane(pocitalo se z jejich vymenou).
Interier potrebuje vysát, řidičová sedačka by potrebovala na boku malinko zašít.Klimu a topení jsem nezkoušel.Pneu je na 40% KO a uchazi, dlouhodobe stani tomu nepridalo (proto nove pneu ve sklepe)
Co se týče motoru nejsem technik tak se v tom moc nevyznam, startuje to, jede to, brzdí to tak je to podstatné(pro laika). Převodovka řadí dobře, aspon co jsem radil 1,2 a zpátečka.Nezdá se že by tam něco drnčelo, hrkalo.Po ročním vyjetí bylo seklé levé zadní kolo, ale par citlivých ran kladívkem se kolo odblokovalo (na toto pry coupe dost trpí). Baterku jsem musel ozivit, je rok a pul stará.Chtělo by to ale prohlídnout mechanikem a shodnotit to auto.
Cenu auta bych videl tak na 5000kč, vic ne.(tím že auto nemá technickou a rok stálo to nemá valnou hodnotu)Jak zde píšeš, ještě převod, ekoblbost, povinné ručení.
Auto pokud mozno projedu jeste nekde po parkovisti abych zjistil skutečný stav :)
To je letmý popis....auto bych bral jen na popojizdení po Praze a do práce. Chtel jsem jen znát názor na to, jestli se v dnesni dobe vyplatí takto odstavene auto za takovou cenu koupit a nechat pripravit na STK. Díky ;)
člen Hyundaiclub ČR
Hyundai Coupé RD 1,6 16V - r.v.1998

Coupé není nemoc...Coupé je diagnóza!
Uživatelský avatar
M.4.K
**
Příspěvky: 133
Registrován: 16 čer 2010, 08:57
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Coupé, aneb vyplatí se to?

Příspěvek od M.4.K »

Tak si to spoctneme nejak od zevnejsku po vnitrek:
Auto 5000 kč
prevod a eko dan 4000 kč.
9k zaklad...

Prvni co bych udelal tak se podival na zadni napravu pri tomto najezdu je bud za hranici zivotnosti, nebo ji nekdo vymenil, to uz je ta lepsi varianta. :D jinak naprava me stala nova 3500.....nasledne mrknout na ramena, a jestli nejsou KO tlumice.

Nasledne brzdy pokud jsou mysleno zadni tak v pohode, pokud jsou mysleno predni priprav si cca 1000 za loziska, protoze pravdepodobne se loziska pri vymnene rozsypou.

Na plechy pokud jsou odrene tak na to bych nekoukal, ovsem pokud uz rezne, tak to nezastavis. Cim vic do toho das tim pomalu se to bude rozlejzat a nevim jeslti to ma pak smysl vrazet astornomicky cstky.

Co se tyka interieru, zjisti jestli funguje ABS, a AirBagy - pokud nebylo auto bourany a nikdo se v tom nehrabal mel by 8x bliknout a zhasnout, jestli si to spravne pamatuju), jinak vyzkousej klasku svetla,okna,zrdcatka, tyhle ty veci, mrkni jak je na tom klima, topeni bez zapnuti klimy by melo norlmane fungovat, bez jakych koliv pazvuku. Na sedackach, volantu poznas jak se k tomu kdo choval a podle toho k tomu autu trosku pristupovat

Dale motor,jestli to ma najeto 120k na rozvodech tak to bych se na tom snad bal i jezdit doporucena vymena je pri polovicnim najezdu mam ten pocit :D .. nic mene rozvody a pumpa 2000 kč...Uz jen z toho ze nechal rozvody nechat 120 si nemyslim, ze by o to auto bylo dobre starano. Takze bych se na tu prohlidku zameril dukladnejc. Takze bych se podival i na svicky, filtry naplne a tak ono ve finale to mas taky nejakou tisicovku. A zakladni vec co bych udelal, pokud nemas kamarada na technicky, tak jakej to ma zvuk, jelsti nejsou spraskle svody a zdali vubec funguje katalizator...tohle totiz stale neni levna zalezitost ku hodnote auta. nejakych 7000 kč Dal bych se mrknul zdali z auta neco tece ci ne, chvili poslouchej ten motor otacej volantem jestli neni KO servo rizeni atd.

Takze podle me budes muset do otho auta stejne nejakych 10k dat aby to bylo povozu schopne a bezpecne, pokud to budu v horsim stavu tak 20k. Prece jenom na interier a plechy to auto nejezdi tak to bych az zase tolik neresil. :)

Takze nazor jeslti auto po takovym dlouhym stani ano nebo ne Ti bohuzel nedam, protoze zalezi v jakym stavu to auto je a na dalku to asi tezko nekdo z nas pozna. Ale vzheldem k tomu co pises tak se o to moc dotycnej nestaral tak po dukladny prohlidce si spocti co bude potreba vymenit a jestli za tu cenu pak nebudes mit treba felinu kterou das za polovic do "TOP" stavu :D:)
Hyundai Coupe 2.0 16V - LPG
Skoda Felicia 1.3i - ex
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Koupě Coupé, aneb vyplatí se to?

Příspěvek od MICHAL77 »

Na popojíždění po Praze bych volil něco s normálním obsahem, dvoulitr bude na couračky dost žíznivej, navíc 236 tisíc je už docela dost na auto, natož hyundai. Myslím že pro někoho kdo si neumí vše opravit doma to je jistá sebevražda pořizovat si tokovéto auto ať již jen za 5000Kč. Časem krom rozvodů, vodní pumpy a olejů přibudou tlumiče, brzdy, ložiska v kolech, pak odejde výfuk, začnou hnít lemy a skončí to ve šrotu s vynaloženejma tisícama za opravy, ale mechanik bude spokojen, vydělá....

Pokud starší koráb, tak jedině pokud jsou šikovné ručičky a prostory kde opravovat, protože na ulici jdou leda vyměnit stěrače.....
.........
Uživatelský avatar
Bary
*
Příspěvky: 51
Registrován: 05 zář 2014, 17:24
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě Coupé, aneb vyplatí se to?

Příspěvek od Bary »

Chlapci díky za odpovědi, na autě je nalitane 214 tis., nic z něj neteče, akorad se mi zdá že spojka špatně zabírá a špatně drží neutrál při zpátečce jak sem to dneska projížděl.
Jak se si procetl co vse je potreba vymenit, presel me zajem :( Auto je pekne, ale na nem kupa prace :/ Navic tam bliká AirBag a je rozbite zadni svetlo(ne uplně ale jakoby to nekdo rozbil řiditkama od kola :) ).Nutně potřebujou udělat brzdy, vyměnit olej, atd. :(
Klima nastoupí hned a chladí.Světla svítí všechny a stěrače taky stírají společně z ostřikovači (řidičovy stěrače se musejí vyměnit ale).To jsou ty pozitivni věci :)
Takže si necham zajít chut a spise se pokoukam po necem jinem :cry: Ale i tak díky ;)
člen Hyundaiclub ČR
Hyundai Coupé RD 1,6 16V - r.v.1998

Coupé není nemoc...Coupé je diagnóza!
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“