Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Juraj87
**
Příspěvky: 123
Registrován: 27 říj 2013, 19:41

Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Juraj87 »

Menil niekto tieto sviecky v 1,6 GDI ? poznat rozdiel :?: dakujem :D/

http://www.motormax.sk/kn/eshop/40-1-Au ... 2-mm-zavit
Naposledy upravil(a) Juraj87 dne 12 zář 2014, 06:35, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i30 kombi 1,4 TGDI, style 2018
Hyundai i30 kombi, vybava Style 1.6 GDI 99Kw, matt steal blue, predané
Ford Fiesta, 1.3 44kw, predané
Reklama
 

Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od OGYN »

"Rozdíl " nikdo nepozná ! Svíčka je jen svíčka ! :^o
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
Juraj87
**
Příspěvky: 123
Registrován: 27 říj 2013, 19:41

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Juraj87 »

OGYN píše:"Rozdíl " nikdo nepozná ! Svíčka je jen svíčka ! :^o
uvadzaju lepsie (rychlejsie) zapalenie zmesi a tym lepsi vykon, preto sa pytam
Hyundai i30 kombi 1,4 TGDI, style 2018
Hyundai i30 kombi, vybava Style 1.6 GDI 99Kw, matt steal blue, predané
Ford Fiesta, 1.3 44kw, predané
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Mexican »

jezkove voci :roll:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Richard555 »

když jsem dal do svý Nubiry místo svíček BOSH Brisky DOR15LGS, poznala i manželka - neřidič, že motor je tižší a jakoby jde lehčeji a na volnoběh jen přede.....
spotřeba byla stejná, jen prostě to auto lépe zvládalo přechod do otáček, já mám ještě EURO 2 bez zbytečnejch kurvítek a tam je dost znát kolem 3800 ot. zkrácení sání a to v tom motoru bouchnou saze a jde do omezovače s pěkným zvukovým projevem :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od OGYN »

Juraj87 píše:
OGYN píše:"Rozdíl " nikdo nepozná ! Svíčka je jen svíčka ! :^o
uvadzaju lepsie (rychlejsie) zapalenie zmesi a tym lepsi vykon, preto sa pytam
Kdyby se dal svíčkami zlepšit výkon,udělal by to už výrobce ! Kecy o lepším zapalování,slouží jen k reklamě, a prodeji předraženého výrobku :^o Motor je z fabriky vyladěn na optimální výkon,v poměru životnost,výkon,emise ..... :wink:
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od OGYN »

Richard555 píše:když jsem dal do svý Nubiry místo svíček BOSH Brisky DOR15LGS, poznala i manželka - neřidič, že motor je tižší a jakoby jde lehčeji a na volnoběh jen přede.....
spotřeba byla stejná, jen prostě to auto lépe zvládalo přechod do otáček, já mám ještě EURO 2 bez zbytečnejch kurvítek a tam je dost znát kolem 3800 ot. zkrácení sání a to v tom motoru bouchnou saze a jde do omezovače s pěkným zvukovým projevem :D
Stejný motor pojede jinak v rozlišných podmínkách ! My starší to známe z "fichtlů" 50ccm,kdy večer,nebo při dešti jel jako "drak" a v poledním vedru sotva lezl :mrgreen: . Souvisí to s vlhkostí vzduchu,kdy vlhčí vzduch prospívá směsi,která lépe hoří ! Přisuzovat svíčkám tak obrovský rozdíl v chodu motoru je nesmysl , pokud jsou svíčky v pořádku a jsou měněny v předepsaném intervalu ! Je jasné,že staré svíčky ,které mají najeto hodně přes limit,už nepodávají potřebný výkon ,a po výměně to bude poznat :wink:
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
Juraj87
**
Příspěvky: 123
Registrován: 27 říj 2013, 19:41

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od Juraj87 »

OGYN píše:
Juraj87 píše:
OGYN píše:"Rozdíl " nikdo nepozná ! Svíčka je jen svíčka ! :^o
uvadzaju lepsie (rychlejsie) zapalenie zmesi a tym lepsi vykon, preto sa pytam
Kdyby se dal svíčkami zlepšit výkon,udělal by to už výrobce ! Kecy o lepším zapalování,slouží jen k reklamě, a prodeji předraženého výrobku :^o Motor je z fabriky vyladěn na optimální výkon,v poměru životnost,výkon,emise ..... :wink:
Ano je vyladeny tak ze nejde na svoje moznosti, 135koni predsa musim poznat, teraz uz trochu prehanam, len si myslim ze posledne euro normy znacne obmedzuju "kapacitu vykonu". A je naladeny tak, aby vydrzal aspon do konca zaruky ! ](*,)

PS: necakam, ked vymenim sviecky ze z toho bude raketa, len hladam moznosti jednoducheho serioveho upgreadu (v ramci udrzania zaruky) co donho samozrejme fabrika neda skrz ceny komponentov!
Hyundai i30 kombi 1,4 TGDI, style 2018
Hyundai i30 kombi, vybava Style 1.6 GDI 99Kw, matt steal blue, predané
Ford Fiesta, 1.3 44kw, predané
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od OGYN »

[quote="Juraj87"
Ano je vyladeny tak ze nejde na svoje moznosti, 135koni predsa musim poznat, teraz uz trochu prehanam, len si myslim ze posledne euro normy znacne obmedzuju "kapacitu vykonu". A je naladeny tak, aby vydrzal aspon do konca zaruky ! ](*,)

PS: necakam, ked vymenim sviecky ze z toho bude raketa, len hladam moznosti jednoducheho serioveho upgreadu (v ramci udrzania zaruky) co donho samozrejme fabrika neda skrz ceny komponentov![/quote]
Kdo chce větší výkon,ať si koupí silnější auto ! Doufat ,že výměnou svíček z i30 udělám raketu ,je nesmysl ! Úpravami a přečipováním jen zkrátim životnost,popř zvýším emise :^o
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od copper5252 »

Tak to tu otěvřu :)

Mněl jsem svíčky Denso Iridium Power ve škoda rapid , svíčky se chovají velice dobře ,motor má lepší přechody z volnoběhu , dík těm to svíčka se mi podařilo u motoru 1.2 tsi skoro eliminovat diru při přechodu z dvoj vstřiku na jedno vstřik , přechod je +- 3000 ot, a když tam byly original svíčky (tedy ty demo svíčky od výroby :mrgreen: ) tak auto kolem 3000ot mnělo díru ve výkonu , prostě doslova motor škubnul :roll:
cena svíček tekrát pokud si dobře pamatuji 580kč za kus "cena pro mně " prodejní cena je daleko víše

Tedka mám svíčky Denso Iridium Power v I30 motor 1.6 mpi 88kw , motor má kultivovanější chod nižší vibrace ve vysokých otáčkách a řekl bych že daleko lépe tahne :D/

cena svíček 652 kč kus (zdražily potvory jedny)

výhody:
lepší chod motoru , někdy se dík svičkam podaří eliminovat díru výkonu , lepší zatah motoru , dobry pocit že jste pro motor něco udělaly :mrgreen:

Nevýhody :
cena svíček je dost vysoko , sehnatelnost svíček , vydrž svíček je daleko nižší než běžné svíčky vyrobce udává 20tkm aby svíčky dělal to co maji dělat (zapalovat budou i po ujeti 20tkm ale už to nebude takova paráda )


dle mého se investice do kvalitních svíček vyplatí
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
klobi2664
Příspěvky: 7
Registrován: 07 bře 2014, 22:20

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od klobi2664 »

nevím kde na tu cenu chodíte.... 282 Kč/ks
http://www.motops.cz/denso-ixuh22i-part ... ci-svicka/
Hyundai i30cw 1.6 cvvt 88kw 2013
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od mechoun »

652 x 4 = dvě nádrže benzínu. A to se vyplatí :-)
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od copper5252 »

Svíče denso máš více řad


Standardní zapalovací svíčky Denso
Zapalovací svíčky Denso Double Platinum (Longlife)
Zapalovací svíčky Denso Twin Tip
Zapalovací svíčky Denso Iridium Longlife
Zapalovací svíčky Denso Iridium Tough
Zapalovací svíčky Denso Iridium Power
Zapalovací svíčky Denso Iridium Racing
Zapalovací svíčky Denso Super Ignition (SIP)

A od řady se odvíjí jejich cena

http://www.svickydenso.cz/zapalovaci-sv ... ium-power/
http://www.svickydenso.cz/zapalovaci-sv ... um-racing/

A navíc ja svíčky nekupuji na netu ale v kameném obchodě , na netu jsou samo levnější :mrgreen:


Ano to se přesně vyplatí :wink: jelikož jsem nikdy neslyšel že by se třeba svíčka denso iridium vysypala do motoru tedy jeji izolátor :) což se třeba u některých svíček bosch stavá :evil:
prostě dle mého na svíčkách se nešetří alespon ja nanich nešetřím i kdyby svíčka stála 2000kč a i více :lol:
Ono asi pořát panuje domnění že svíčka do motoru = je jedno jaké hlavně že hazí jiskru :lol: ralita je jinde ,když se vezmete kolikrat svíčka za minutu musí hodit jiskru a ta jiskra musí mít přesnou teplotu a delku a šiřku atd a musí mít po celou dobu běhu motoru stejné parametry a navíc je vystavena dost extrémním vlivum teploty a tlaku , tak kvalita svíčky za 1500 kč bude jinde než kvalita svíčky za 79kč :mrgreen:

Nebo de to řící i jinak , do auta za 400 tisíc kč nebud dávat svíčku za 50kč :mrgreen: jelikož jestli už někdo má na auto za 400tisic kč tak pak má i na svíčku za 700kč
ale buhužel česky národ je narodem šetřílku kteří šetří na nesprávných místech ](*,)
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
mechoun
**
Příspěvky: 460
Registrován: 14 bře 2009, 19:47

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od mechoun »

Takže výrobce je tedy blbec, protože dává do auta z výroby NGK za 80Kč. Kupuj si tedy placebo, to se vyplatí.
4) 2/2020: Mazda 6 Revolution 2,0i s manuálem
3) 9/2015: Toyota Corolla
2) Už nemám, ale byla a stále je dobrá, protože byla ještě z Ulsanu: I30 1,6 CVVT Comfort, Champaigne Silver na 16" Alu od 9/2007
1) Asi 6 aut...
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Sviečka Denso Iridium Power skusenosti a postrehy

Příspěvek od copper5252 »

Ani ne svíčky za 80 kč ale demo verzvi svíček :lol: :lol: :lol:

navíc NGK davá i škoda do aut , třeba konkrétně do rapida 1.2/ 1.4 tsi stojí +- 270kč bosch a NGK je ještě dražší

((pokud by někdo chtěl mám to sadu original svíček do rapidu dam ji zadara ))


Asis nepochopil co jsem psal že ?

To je to same z oleji vyrobce motoru udělá vyběrové řizení na olej do daného motoru a zada si parametry aby splnoval , ale vyhrává cena oleje , to same platí u svíček výrobce motoru zadá vyběrové řizení na svíčky pro daný typ motoru parametra atd ale cena vyhrává
resp prostě se jede na to aby svíčka ještě najk fungovala ale cena byla nizká
a jestli že cena něčeho je nizká nečekej kvalitu !

takhel to je dneska bohužel se všemi díly na auta a vlastně na všecko ](*,) nizká cena nizká cena nizka cena A kvalita ? nikde vše je spotřební zboží :wink:

to je to same proč výrobci aut tlačí interval výmněny oleje longlive 30 tkm a dokonce u některých 50 tkm . čím dříve motor pojde nebo se začne mrvit , tím dříve si zakazník koupi další motor nebo nové auto

A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“