Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Reitak
Příspěvky: 2
Registrován: 06 zář 2013, 12:08

Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od Reitak »

Zdravim, mam od novoty Nove Santa Fe 2013 diesel, asi po 6-7 mesiacoch, t.z. od aprila tohto roka mam problem so startovanim. Proste cuka cuka a neodpali, niekedy nastartuje bez problemov, inokedy na druhy krat a viac ,rekord mam na 27x a az potom nastartoval.

Bol som ako prvy na Slovensku s tymto problemom, teraz nas je udajne uz 5. V ziadnom servise si nevedia rady, pozerali kabelaz, poistky, pocitac nic nehlasi, ked sa mi to stalo v servise a napojili hned pocitac, tak pisal error, nemohol sa napojit, ako keby bez energie, potom ked to uz slo, tak pocitac zas nic nehlasil.
Jedine co mam su k dispozicii videa, vsetko si tocim, aby som nebol za debila.
Vcera mi vymenili nejaku somarinu na poistkovej skrini v prednom kufri, tak uvidime, zatial to ide, ale neprebehlo este ani 24 hodin.

Mate s tymto aj vy skusenost? Video dodam neskor
Reklama
 

Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od Karamusa »

3x to reklamuju a nazdar. Todle nesmí dělat auto skoro za baňku
Prodej levných autodílů.
skier
Příspěvky: 4
Registrován: 13 lis 2014, 20:47

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od skier »

Mal som tento problem a je uz vyrieseny. Palivove cerpadlo,auto bolo takmer mesiac v servise, vymenili komplet palivovy system. Vysledok : spotreba klesla o viac ako 0,5 l.
Na zaciatku im nic nechcelo ukazat na teste a potom na to prisli
waltr1
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2013, 21:32
Bydliště: ostrava

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od waltr1 »

je to divny problem na sf2 je to často zahadne proudove poklesy špatne kostry a tlaky
zaoxidovane spoje a vypalene pojistkove skřině souvisi to s nekvalitnim spracovanim
ve vyrobě
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od Dalin »

:hyu: =D> u auta za mega!
:hyu: má cenu kupovat jen do 300tis., to je bez konkurence ale čím vyšší cena, tím dává menší smysl.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
PetrNewman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 srp 2014, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od PetrNewman »

Aha, takže podle tebe se u auta za mega nemůže něco pokazit jen pro to, že stojí mega? V tom případě nechápu, proč třeba Audi nebo VW dává na všechny auta záruku.... Vždyť by přece stačilo dát záruku jen na ty nejlevnější, ty dražší se přece nekazí..... No nevím, já měl i dvě a6, kdy pořizovací ceny byly vždy něco přes mega a půl a sraly se teda nehorázně.... Že by špatný přístup? Mám autodopravu a servis aut je u mě vždy na prvním místě a svým autům dopřávám jen to nejlepší. A osobním zvlášť - žádný longlife, ale olej max po 15tis km, olej v automatu max po 50tis vždy nový i s filtrama. Je to koncern, je to prémiovka - a stejně se sere jako každá jiná značka.... A ceny náhradních dílů již od..... :-) Je pravda že zvuk šestiválce je návykový, ale za ty peníze už to fakt nechci....
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od Dalin »

Takto jsem to nemyslel, jen mne zaráží, že má problém 5ks s asi 30 prodaných, to je síla.
Mám jenom názor, že :hyu: prostě umí dělat cenově výhodná auta a od určité hranice už tuto výhodu pochopitelně ztrácí. Dát mega za :hyu: je z mého pohledu bláznovství.
S těma A6 jsi měl pech, já tedy znám jen dva majitele a oba jen jezdí, z toho jeden má naběháno přes 300 a auto na to vůbec nevypadá. Jinak souhlasím dát takové peníze za auto by mi bylo líto i když za vybavení dílny jsem dal podstatně víc ale to mě živí a auto ne.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od mmv »

dalin SZ
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
PetrNewman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 srp 2014, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od PetrNewman »

5 ks z 30 - je to dost. Ale u nových MB Sprinterů po faceliftu s dvadvojkou motorem odchází kompresor klimatizace. Ale ne u 5 ks z 30, ale u 90% aut. Nám už to měnili na 2 ze 3 koupených aut. Prý nějaká výrobní vada. Je to auto taky za mega. Dneska ty auta jsou v tomto skoro stejná, jedno jestli je to Hyundai nebo MB nebo něco jiného.
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od Dalin »

Skoro stejná, to jako MB a Hyundai? To si snad nemyslí ani Vošický, nebo ano? =D>
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
PetrNewman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 srp 2014, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od PetrNewman »

Nedělej si iluze, VW Craftry a MB Sprintery taky jezdí do servisu, taky dost často a někdy se závadami, o kterých možná v Hyundai ani neslyšeli
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od Dalin »

No u těch dodávek je ta situace asi jiná. Známý měl Craftera a v servise byl dle jeho slov pořád, zatímco Ducata mu jezdily bez problému. Osobně by jsem u dodávek více věřil např. Renaultu než VW ale u osobáku naopak.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
PetrNewman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 srp 2014, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od PetrNewman »

Já si nedělám iluze že bych s Hyundaiem do servisu kromě garanček nejezdil - kazit se to bude taky, stejně jako i jiné značky. Jen třeba u MB si dost připlácím na 4letou záruku, abych to nemusel řešit z vlastní kapsy. A za tu záruku i tak dost ušetřím. Jen by si člověk řekl - Mercedes to se přeci kazit nemůže, když je to taková značka.... A VW už raději ani neberu, jejich přístup k zárukám a opravám obecně - škoda mluvit. Ducata jsou motorově bez problémů, ale dělají malé káry - max na 5 epal, já potřebuju alespoň na 6-7 a to dělá jen MB a VW...
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od Dalin »

Já si pamatuju, že kámoš měl Ducato plachtu na 8 palet. Nevím tedy jestli se to ještě dělá ale Iveco Daily dělá na 6 palet určitě.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
PetrNewman
*
Příspěvky: 14
Registrován: 10 srp 2014, 20:44
Bydliště: Ostrava

Re: Nestartuje (Nove Santa FE r.v 2013)

Příspěvek od PetrNewman »

Plachty ano, ty mám i MB, je to na deset EUR, ale skříně jsou největší MB a VW. Iveco je taky velké, ale má jinak řešené podběhy a vejde se do nich méně. Ale to jsme úplně OT. Já jen, že do servisu budeš jezdit s každou značkou, ať je to cokoliv. Hyundai - 5 z 30 nestartuje. MB - 90% odchází kompresory klimatizací.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“