výměna katalyzátoru

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

pavbaj
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2013, 10:12

výměna katalyzátoru

Příspěvek od pavbaj »

Ahoj, dnes jsem byla na 2. garanční prohlídce a zjistili, že mám vysypaný katalyzátor. Údajně je díky tomu i poničený motor a je potřeba obojí vyměnit. Chci se zeptat, zdali má někdo podobnou zkušenost. Přítel tvrdil, že je to úplná blbost, ale po delším hledání na internetu zjistil, že je to skutečně možné. Díky Pavla
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1729
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od slabostka »

Ono je to skôr naopak - abnormálny motor ktorý zle spaľuje a asi hlavne páli olej spôsobí zničenie katalyzátora. Bez katu motor funguje to nieje vec ktorá tam musí byť... a aj keby upchal výfukové vedenie to by sa nejako prejavovalo... ako fungovalo auto? Spotreba oleja?
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
pavbaj
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2013, 10:12

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od pavbaj »

no popravdě jsme si ničeho nevšimli. Závada na motoru jsou vybroušené stěny motoru od prášku z katalyzátoru. S touto závadou můžeš najet ještě mnoho km, než se to projeví na jízdě. Postupně se prášek nasává až do motoru a tam začne pracovat. Ověřeno několika zdroji. Není to problém jen hyundaie. Jen mě zajímalo, jestli už někdo řešil podobný problém.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od petzl62 »

Ne neřešil...a doufám,moc doufám,že hned tak řešit nebudu muset... Jsem z té informace fakt v šoku a je mi Vás upřímně líto. :roll: Co záruka?
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od OGYN »

pavbaj píše:no popravdě jsme si ničeho nevšimli. Závada na motoru jsou vybroušené stěny motoru od prášku z katalyzátoru. S touto závadou můžeš najet ještě mnoho km, než se to projeví na jízdě. Postupně se prášek nasává až do motoru a tam začne pracovat. Ověřeno několika zdroji. Není to problém jen hyundaie. Jen mě zajímalo, jestli už někdo řešil podobný problém.
Že může vadný motor,špatný benzín poškodit katalyzátor je známá věc ! Ale že by "vadný katalyzátor " umístěný na výfukovém potrubí poškodil motor,jsem ještě neslyšel ! :shock: Jak prosím může motor "nasát z výfuku prášek " ? :roll:
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od thornych »

Napadá mě jen recirkulace výfukových plynů (?)
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od Karamusa »

EGR je umástěný mezi motorem a katem nikoliv až zaním.
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od idam.i »

Nechem vyrývať,ale zaujímalo by ma. Aký motor,kolko kilometrov ? :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
pavbaj
Příspěvky: 6
Registrován: 23 úno 2013, 10:12

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od pavbaj »

vím, že máme 1.6 benzín a plyn. Najeto přes 55 tis km. Vše bude řešeno v rámci záruky, ale přehazují si nás servisy, protože s tím nechtějí mít nic společného. Náš servis během čekání na nový motor přišel o licenci, takže teď hledáme jiný autorizovaný servis. O problému s katalyzátorem se údajně ví. Není to vyjímka. Jen jezdíme hodně, tak se to projevilo na motoru.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od idam.i »

Držím palce,aby to dopadlo k tvojej spokojnosti. [-o<
Nezabudni priebežne informovať ako sa ti darí. [-X
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od jjenda »

Mně se to taky nějak nezdá. Že odejde katalyzátor špatným spalováním to není žádný divný jev, ale že by katalyzátor, který je na výfukové soustavě jako poslední článek odrovnal motor to slyším poprvé. Spíš kleknul motor (zvláště když je tady u toho ten plyn) a tím odrovnal katalyzátor, to bych chápal. Motor mohl být na plyn špatně seřízený, nebo instalace PB byla už od samého počátku chybná. Pozor aby se nedošlo k závěru že bylo špatné mazání, nebo nepředpisový olej. 55 tis je hodně málo na zadření motoru.Taky jako OGYNovi mi není jasné jaký prášek a kudy se nasává do motoru a z jakých zdrojů je to ověřeno. Mechanik mi může klidně tvrdit že to nasává i hvězdný prach (relativně má i pravdu), ale rozhodně mu to nežeru.
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od soban »

Přesně podle mě odešel nejdřív motor (nebo něco na něm) a tím pádem pak odešel i katalyzátor.

Že by to něco nasávalo přes katalyzátor je možné jedině tak že by nezavíral ventil (ale to zase odešel první motor) a dostalo se palivo do katalyzátoru a ten po vysypání se pak přes ten neuzavřený výfukový ventil nasával i přes výfuk a mohl by nasát i nějaké bordely z vysypaného katalyzátoru.

A pokud je tam plyn tak bych to na odrovnané (netěsnící) ventily celkem viděl teď jde o to zda to byla chyba vadného materiálu na hlavě či ventilu a nebo chyba montáže plynu.
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od only_one »

o problémech s katem psali i pánové a AGC Strakonice v sousedním vláknu o LPG. Děje se to u aut s plynem, holt katalyzátor má problém s větším tepelným namáháním na LPG a je moc blízko motoru
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od petzl62 »

Dnes jsem sháněl info k tomuto problému... O problémech katalyzátorů se všeobecně u :hyu: ví-zdůvodnění rozsypání katalyzátoru je nekvalitní palivo v CZ.A do motoru se to opravdu dostane a kudy-je popsáno výše.Opravdu přes EGR kurvítko ](*,) Opět si musím blahopřát k jeho zaslepení =D> A řeší(řešilo) se to na záruku.Nevím jak u LPG úpravy.Každopádně moc držím pěsti,ať se vše podaří vyřešit ku spokojenosti a jezdíte už bez problémů :roll:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: výměna katalyzátoru

Příspěvek od idam.i »

Pavbaj má 1,6 benzín.Aj tam je EGR ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“