Sonata 2002 2.0 Pár dotazů a problémů

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
gusep
*
Příspěvky: 31
Registrován: 22 říj 2014, 14:38

Sonata 2002 2.0 Pár dotazů a problémů

Příspěvek od gusep »

Ahoj všem, jsem šťastný majitel Soni 2002, tak jsem potřeboval zkonzultovat pár dotazů a problémů:

1.)
Při jakých otáčkách řadíte vyšší stupeň? Přijde mi, že pod 2 tisíce nemá vůbec cenu řadit, tak se snažim řadit při 3500ot, aby to padlo přes dva tisíce.
Samozřejmě dále závisí na terénu.
2.)
Podařilo se někomu vyměnit pilový filtr? Nemůžu na to stále přijít a to začínám schránkou. Vzduch mi už skoro nefouká, přes nečistoty, případně, kde seženu nový?
3.)
Ovladač centrálu je bohužel nefunkční i po výměně baterky.Vevnitř funguje, neměli jste někdo podobný problém?
Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
nickoo
**
Příspěvky: 100
Registrován: 16 črc 2012, 18:11

Re: Sonata 2002 2.0 Pár dotazů a problémů

Příspěvek od nickoo »

par odpovedi...

1) podla mna ked nepozadujes akceleraciu a nejdes do kopca nemusis motor vytacat - zbytocna strata paliva. kludne rad aj pri 1900. motoru to velmi neuskodi, pokial od neho nepozadujes akceleraciu. v meste jazdievam 50km/h na 5-ke po rovine.

2) netusim

3) originalny ovladac nema v sebe dobru antenu. funguje len na kratke vzdielenosti od predneho skla. s externou antenou dosah cez 100m (na ukor zivotnosti vysielaca - neodporucam).
Sonata, 2.5
out:
skoda fabia 1.2 TSI
fiat doblo 1.3 JTD
ford ka 1.3
mazda 626 2.0
skoda felicia 1.3
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sonata 2002 2.0 Pár dotazů a problémů

Příspěvek od myšák 80 »

2.) filtr je za schránkou spolujezdce, na výměně není nic složitého. Vyklopíš schránku, odjistíš po stranách, aby si jí vyklopil úplně, sebereš si věci protože z ní všechno vypadne :-D, pak je myslím za schránkou nějaká otáčecí pojistka a vyndáš, zandáš...
Koupíš ho myslím všude, akorát dej bacha, musí být dvoudílný (alespoň myslím)

http://www.mroauto.cz/tecdoc-produkt/58 ... o-dcf268p/
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
gusep
*
Příspěvky: 31
Registrován: 22 říj 2014, 14:38

Sonata 2002 2.0 Pár dotazů a problémů

Příspěvek od gusep »

Moc díky, kluci.
Na tu schránku si pořádně posvítím a pak to určitě půjde. Na youtubu jsem našel nějaký návody.

Co se týče řazení, tak jsem to myslel tak, abych neřadil ve třech tisících, ale třeba v 3500, otáčky pak spadnou na dva tisíce a motor už neni tak podtočenej.

Prahu jezdim za 9,6, ale Morava po D1, rychlost 120-160 za krásných 7 litříků.

Co se týče centrálu, tak uvnitř funguje, ale dálka ani po výměně baterie bohužel. Když stisknu jakékoliv tlačítko, tak se vůbec nerozsvítí. Tak nevim, jestli je vadnej šváb anebo je tam nějakej studeňák.
Uživatelský avatar
frenkiecz
*
Příspěvky: 46
Registrován: 16 říj 2014, 06:59
Bydliště: Podkrkonoší-Hostinné

Re: Sonata 2002 2.0 Pár dotazů a problémů

Příspěvek od frenkiecz »

Mikrospínače na centrálu prostříkej Kontoxem či jiným na el. zařízení a promačkej.Časem se to zanáší a nemá to dotyk.Taky ta guma se vymačká a neztlačí přímo ten mikrospínač.
Když ti někdo život ničí... usměj se ........................... a vem ho tyčí!
Santa Fe 2.0 16v 2WD
Odpovědět

Zpět na „SONATA“