Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od r0b3rt »

Ahoj,

tak ma zaujima, ci je tu niekto kto ma domacu prestavbu na xenony a ma konkretne skusenosti s policajtmi, Hyundai SERVISOM, STK-ckou, a ostatnymi kto s tym maju co docinenia...

Nejake pozitivne skusenosti? Presli ste na STK, Hyundai opravil poruchu elektriky vramci garancky, policajti kontrolovali auto ale to ze su xenony z prestavby si nevsimli??

Alebo negativne skusenosti?? Tisicova, desattisicova pokuta? Prisli ste o technicak, zaruku?

Aj po zaupeni OSRAM night braker su svetla v i30 2013 nekvaliny hnus a svietivost je o hovne, prisiel som na to, ze s tymto nazorom sa stotoznuje vacsina maitelov i30, vratane predajcov, servisakov a ludi na tomto fore, takze rozmyslam nad prestavbou aj za cenu pokuty...

otazka je, ci vy, ktory to mate premontovane, alebo vasi znami, za to dostavate pokutu 20 eur( 500 kc) raz za 10 rokov, alebo zvykne policajna hliadka kontrolovat pofiderne modre svetla zakazdym a dostavate pokutu na tisice?

Vo stvrtok som sa pytal na cenu original xenonovych svetiel v Autocentrum Hyundai Dolni pocercnice... tak ze 18 500 Kc za 1 kus... presla ma chut pytat sa, ci je to s DPH, alebo bez.. :) na to proste nemam :)
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Reklama
 

Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od ob3l1x »

Daj si na strechu dodatocne svetla ako maju auta na rally potom budes spokojny ;)
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Prestavba svetiel na

Příspěvek od r0b3rt »

ob3l1x píše:Daj si na strechu dodatocne svetla ako maju auta na rally potom budes spokojny ;)
ja myslim ze ked si mi pisal sukromnu spravu ako som spokojny s parrot bluetooth handsfree tak som ti odpisal vsetko to co si potreboval vediet a poskytol ti kratku recenziu, nespominam si, zeby som ti napisal ze si kup externy reporduktor k mobilu od Marshallu a budes spokojny, tak pokial sa nemas co vyjadrit k veci, zostan ticho..
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od Skyline »

Dodatečná montáž je takřka nemožná, nebo možná ale s obrovskými náklady, mnohem většími než jejich montáž v prvovýrobě. Montáž 2x světlo + dymanická regulace sklonu světel podle čidla na zadní nápravě + ostřikovače světel a nevím co ještě, kdysi jsem řešil u OII, nebo druhá možnost nahodit jen xenon světla bez těch dalších věcí ale to je dost prasárna na protijedoucí řidiče jelikož nejde nastavovat ani sklon světel dle zatížení, nebo třetí dát do paroboly místo žárovek nějaké vybojko žárovky prostě něco na způsob xenonů, nebo čtvrtá smířit se s tím co máš a konečně pátá možnost prodat a koupit i30 s xenony.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od r0b3rt »

Skyline píše:Dodatečná montáž je takřka nemožná, nebo možná ale s obrovskými náklady, mnohem většími než jejich montáž v prvovýrobě. Montáž 2x světlo + dymanická regulace sklonu světel podle čidla na zadní nápravě + ostřikovače světel a nevím co ještě, kdysi jsem řešil u OII, nebo druhá možnost nahodit jen xenon světla bez těch dalších věcí ale to je dost prasárna na protijedoucí řidiče jelikož nejde nastavovat ani sklon světel dle zatížení, nebo třetí dát do paroboly místo žárovek nějaké vybojko žárovky prostě něco na způsob xenonů, nebo čtvrtá smířit se s tím co máš a konečně pátá možnost prodat a koupit i30 s xenony.

no prave ze idem aplikovat tu tretiu moznost, o tom je tento prispevok, dat tam tie vybojky, len je to nelegalne a ako som pocul celkom tvrdo sa po tom ide, tak sa pytam na nazor soferov, ktory tuto prestavbu na vybojky maju, aku maju skusenost s kontrolami rozneho druhu
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od mkr »

r0b3rt píše:Ahoj,


otazka je, ci vy, ktory to mate premontovane, alebo vasi znami, za to dostavate pokutu 20 eur( 500 kc) raz za 10 rokov, alebo zvykne policajna hliadka kontrolovat pofiderne modre svetla zakazdym a dostavate pokutu na tisice?
No ale na STK jdeš poprvé po čtyřech letech a pak každé dva roky a jsem přesvědčen, že takováto "přestavba" na solidní STK nemůže projít [-X
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od Skyline »

na STK neprojde, bude muset dat vždy zpátky normální halogeny. Známej měl prasácky xenony v Octavii a vždy před STK montoval původní světla.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: Prestavba svetiel na

Příspěvek od ob3l1x »

r0b3rt píše:
ob3l1x píše:Daj si na strechu dodatocne svetla ako maju auta na rally potom budes spokojny ;)
ja myslim ze ked si mi pisal sukromnu spravu ako som spokojny s parrot bluetooth handsfree tak som ti odpisal vsetko to co si potreboval vediet a poskytol ti kratku recenziu, nespominam si, zeby som ti napisal ze si kup externy reporduktor k mobilu od Marshallu a budes spokojny, tak pokial sa nemas co vyjadrit k veci, zostan ticho..
sorry ze to vyznelo zle.
ale proste xenony davat ked na to nemas usposobene auto od vyroby nie je ideal ako uz bolo spomenute vyssie.
na cestach stretnes mnozstvo soferov co si preraba stare auta (pomaly uz aj skoda 100 aby mala xenony).
Radsej by som zainvestoval do kvalitnych ziaroviek.

Das tam xenony a ty mozno budes spokojny ale ostatni ucastnici premavky nie. ked im to bude svietit vsade len nie tam kam ma.

este ma napada jedna moznost ale to by si musel mat znameho mechanika alebo ty by si musel byt.

zohnat nejake auto po buracke ktore malo xenony od vyroby vymontovat vsetko potrebne a nahodit na tvoje (ale toto je velmi mala pravdepodobnost ze na take auto narazis)
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Prestavba svetiel na

Příspěvek od r0b3rt »

no uz som tu na fore diskutoval tie svetla hned po zakupeni auta a co sa tyka ziaroviek boli mi doporucene

http://www.alza.cz/osram-night-breaker- ... 506849.htm

ako jedne z najlepsich, no bohuzial vobec nie som spokojny, zakupil som si ich do 24 hodin od odporucania na fore... pri jazde po meste este budiz, osvetlene, ale jazda s tymto autom vnoci po okersnych cestach to je jednoducho extrem... a dat 50 litrov za prerabku na hyundaii na original xenony je dalsi extrem..

nerad by som niekoho oslepoval a skodil vodicom, ale takto sa jazdit neda, takze pre mna v momentalnej situacii myslim ze nie je ine riesenie...

ak by ste nejake nasli(okrem kritiky), rad si ho aplikujem
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
zajic
**
Příspěvky: 178
Registrován: 31 říj 2014, 08:09

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od zajic »

r0b3rt: Jestli ti světla i s dobrými žárovkami (což Osram NB určitě je) tak mizerně svítí, zkus si je nechat v servisu nejprve seřídit. Osobně si na světlomety v I30 rozhodně nemůžu stěžovat.
I30 combi, 1,4Tgdi,
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od ob3l1x »

ja mam sice stale povodne svetla a nemam s nimi problem. Po meste vpohode a mimo mesta tiez zatial dostatocne.
este mozno zistit ci sa to neda na poistku prerobit - nejak sa dohodnut so servisom
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
r0b3rt
*
Příspěvky: 75
Registrován: 27 črc 2014, 17:43
Bydliště: Praha

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od r0b3rt »

vramci akcie BESIPu a AUTOKELLY ( http://www.ibesip.cz/cz/pro-media/tisko ... -byt-viden )

som si bol pred 2 mesiacmi nechat nastavovat na vinohradoch svetla, kde povedali ze vsetko je OK a svietia ako maju, takze nic nenastavovali... vo stvrtok som bol na 2 garancke v hyundai pocernice praha, kde mi povedal ze mi zle svietili tak ze mi ich "seridili", ale teraz svietia este horsie ako predtym... som isiel domov zo servisu o siestej vecer za dazda, som nevidel ani prd na ceskobrodskej
_____________________________________

Hyundai i30 1.4i CVVT - hatchback 2013
_____________________________________
Uživatelský avatar
ob3l1x
***
Příspěvky: 663
Registrován: 16 črc 2014, 19:29

Prestavba svetiel na

Příspěvek od ob3l1x »

Este mozno skusit vymenit za led tie som nasiel na ebay ale cena dost vysoka okolo 80€ sada a tiez by to bolo potrebne nejak vyspekulovat :(

mozno nieco taketo :
http://www.ebay.com/itm/390932397142?_t ... EBIDX%3AIT
Hyundai Tucson 2016 - 1,6 GDI 97kW 130k - Moon rock STYLE
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od petzl62 »

Já se k tomuhle tématu musím vyjádřit,prostě mi to už nejde nereagovat.
Založil jsi vlákno,dobře-já se tedy ptám.Čím jsi jezdil dosud,než jsi koupil i30?A s jakými světly?
Nemám zkušenost s i30 nové generace-jen pro upozornění-mám předchozí model.Tady na fóru si můžeš dohledat vozidla,se kterými jsem jezdil dosud a kolik jsem s nima najel.Před :hyu: jsem měl Passat 2,5tdi 4motion s xenony a NEMÁM pocit,že by moje nové auto svítilo hůř,než Passat s xenony.Navíc jsem výběru auta věnoval opravdu dost času,auto si vyzkoušel ve všech režimech(kromě sněhu-ten tehdy jaksi nebyl).Pokud bych měl pocit,že je něco špatně-ano i na můj model se tady pěly "ódy",jak špatně svítí,jak praskají žárovky atd.Ano,potvrzuju,žárovky praskají-řešitelné položkou za pár korun-návod je na fóru-nemyslím odporové dráty.A rozhodně můžu říct,že nemám se svítivostí absolutně žádný problém.Ať za použití normálních žárovek,nebo žárovek s vyšší svítivostí-rozhodně nepoužívám žárovky,jejichž cena překročí 100.-/ks.Dojem je samozřejmě lepší-životnost bohužel nikoliv.Takže pokud bych nabyl dojmu,že něco funguje špatně,řešil bych to prodejcem před zakoupením.Ať už dovybavení jiným typem světel,jinou výbavou atd.
Tohle už mi přijde zoufalé téma jak vyzrát na svou vlastní neschopnost,nebo neochotu obětovat výběru auta náležitou pozornost.
Nic moc za levný peníz nevymyslíš.A moc nevěřím,že by jsi si extra polepšil instalaci HID.Navíc,když se opravdu naši pomáhači kontrolám těchto světel chystají docela intenzivně věnovat.
Takže tolik za mne.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Prestavba svetiel na "xenony" - skusenosti so zakonom

Příspěvek od mkr »

S pár auty už jsem jezdil a mohu říci, že i30 nesvítí o nic hůř. Takže pokud máš problém, tak máš buď špatně seřízená světla nebo problém s očima.
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Pokec“