Opravdu si chcete pořídit i40???

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od draslik »

Dobrý večer,

níže bych rád shrnul veškeré problémy, které mě potkaly s mojí i40 za 20 měsíců provozu s nájezdem 60 000 km:

1. při předání z vozu z autosalonu jsem se musel ihned vrátit z důvodu špatně seřízených dálkových světlometů - vyřešil servis :hyu:
2. cca po 14 dnech provozu jsem zjistil, že na levém předním blatníku došlu k odloupnutí barvy - servis :hyu: dal od této závady ruce pryč, vyřešeno DODO (dodělej doma)
3. cca po 6 měsích klepání přístrojové desky - demontáž / montáž přístrojové desky - problém se stále opakoval
4. nepříjemné vrzání lesklých plastů na palubové desce a středovém tunelu (vyřešeno DODO - plasty na palubovce mám už vyřešené pomocí RTV silikonu a teď ještě vyřešit vrzající plasty na středovém tunelu)
5. popraskaná kůže na volantu - vyřešil servis :hyu:
6. cca po 8 měsích klepání přístrojové desky - demontáž / montáž přístrojové desky - problém se stále opakoval
7. cca po 9 měsících jsem zjistil, že na zadním levém lemu došlo k odloupnutí barvy - servis :hyu: dal od této závady ruce pryč, vyřešeno DOD0 (dodělej doma)
8. výměna zadních ramen - klepání zadní nápravy
9. cca po 10 měsích klepání přístrojové desky - demontáž / montáž přístrojové desky - problém konečně vyřešen!!! Požádal jsem o přítomnost při servisního zásahu a vyřešeno vlastním nápadem. Mimochodem jsem musel podepsat prohlášení, že se nejedná o standartní opravdu a podobné kecy. Zkrátka od toho :hyu: dal opět ruce pryč!!!
10. ošoupaná kůže na sedáku řidiče po 18 000 km - vyřešil servis :hyu:
11. ťukání vrchního vedení řidičova pásu - vyřešeno DODO
12. výměna předních parkovacích senzorů - vyřešil servis :hyu:
13. výměna zadních parkovacích senzorů - vyřešil servis :hyu:
14. výměna řadící páky - ošoupaná kůže
15. výměna parkovací kamery
16. chyba AFLS - výměna předních svetlometů
17. sedadlo řidiče cestující do stran - stále nevyřešeno
18. prohnuté střešní lišty - vyřešeno DODO
19. ošoupaný "pseudochrom" na tlačítku ruční brzdy - tento týden budu řešit se servisem
20. opět popraskaná kůže na volantu - tento týden budu řešit se servisem
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Reklama
 

karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od karelmrak »

Nevím nevím, já si koupil i40 kombi v červnu a nemohu si nic než vynachválit. Špatně seřízené dálkové světlomety jsou samozřejmě sériovou vadou, která se tu vícekrát diskutovala, ale s takovou prkotinou snad není třeba chodit do servisu, ani by to nemusel být důvod k nekoupení modelu :D . Jinak s kůží žádné problémy, nic nevrže a neloupe se, kamera ukazuje, senzory fungují. Zřejmě jste měl smůlu, já měl podobnou smůlu s předchozím Mercedesem E220, ale na rozdíl od Vás to nebylo nikdy kryto zárukou a stálo mě to hódně peněz...
Uživatelský avatar
tommas
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 říj 2014, 22:31

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od tommas »

Tyvole, bych byl nepříčetnej.
PS: pokud máš tip, jak zaručeně odstranit klepání palubky, dej prosím návod. Myslím, že by to dost lidí docenilo.
i40 kombi, 1,7 CRDi 100 kW, Succes, creamy white.
Uživatelský avatar
Endy 1
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2014, 18:16
Bydliště: Verměřovice

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od Endy 1 »

co chcete, nebo co chceme, auta výrobci berou jako spotřební zboží a podle toho se chovají. U nás na to hold nejsou příjmy a tak musíme naše autíčka šetřit, dělat DODO a dohadovat se servisem a proto se také zvyšuje stáří aut :(
Hyundai Tucson 2,7 LPG 129 kw zelenostříbrná metal r.v.12. 2009 výbava: Elegance v kůži
Peugeot 807 2.0 HDi automat 79KW 03 bufik na vypinač
http://www.vermerovice-vermerovice.cz/
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Moje zkušenost s šéfovou i40 je prakticky stejná. Palubka řešena na čtyřikrát, volant se taky blíží druhé výměně, senzory vpředu vyměněné všechny (po dvou párech). Zadní ramena máme také nová. K tomu výměna komplet navigace a též velmi oblíbená výměna motoru (1,7 CRDi 100kW) kvůli úniku chladící kapaliny do oleje (jedná se o výrobně-konstrukční vadu) - s motorem se mění i chladič a expanzka.

Mám tedy podobný součet - na 68.000 km a dva a půl roku provozu 16 záručních oprav.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od airwaves »

A to vůbec nic není. Nám se ve foru ix20 přepisuje název tématu podle počtu ujetých km a podle počtu závad heč! Jinak i40 je nádherný auto. Myslím že ani výčet závad v záruce nikoho neodradí.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od hanz.1 »

Taky mě občas i40 vytáčí a mám cukání ji prodat, ale co jiného stejně velkého a vybaveného do 500tis koupit? Nikde mě zatím nenechala a spotřeba podle PP 6,5l , takže zatím odolávám.
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
tommas
*
Příspěvky: 56
Registrován: 18 říj 2014, 22:31

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od tommas »

hanz.1: původně jsem koukal na Lagunu kombi a nebo Peugeot 508 SW.
Ale cena byla o cca 60 tis vyšší, takže jsem se tam s firemním rozpočtem nevešel. Navíc Peugeot moc v recenzích nechválí.
Mám dva známý s Lagunou a ani jeden neřeší žádný problémy. Ale je to dost ošklivé auto, navíc tvrdej podvozek.

Mazda 6 a Insignia jsou o dost dražší kousky :(
i40 kombi, 1,7 CRDi 100 kW, Succes, creamy white.
Uživatelský avatar
hanz.1
**
Příspěvky: 131
Registrován: 12 dub 2007, 22:07
Bydliště: Liberecký kraj

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od hanz.1 »

Opravdu není co koupit. Peugeot 508sw má hnusnej zadek, Laguna je stará, Opel nikdy, Mazda 6 pěkná, ale cena mimo.
Možná ještě superb, ale nechci se zase furt potkávat :D
i40 CRDi Style + Navi
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od idam.i »

Laguna je vo vnútry menšia ako i30. #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od Bolo »

Teda , to máte velkou trpělivost :D . Jestli jsou takové problémy při nájezdu okolo 60 tis. km tak co bude za dalších 60... Skoro se mi tomu ani nechce věřit, jak :hyu: klesl s kvalitou .
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od draslik »

karelmrak píše:Nevím nevím, já si koupil i40 kombi v červnu a nemohu si nic než vynachválit. Špatně seřízené dálkové světlomety jsou samozřejmě sériovou vadou, která se tu vícekrát diskutovala, ale s takovou prkotinou snad není třeba chodit do servisu, ani by to nemusel být důvod k nekoupení modelu :D . Jinak s kůží žádné problémy, nic nevrže a neloupe se, kamera ukazuje, senzory fungují. Zřejmě jste měl smůlu, já měl podobnou smůlu s předchozím Mercedesem E220, ale na rozdíl od Vás to nebylo nikdy kryto zárukou a stálo mě to hódně peněz...
To mi chcete říct, že Vám v léte vlivem teplotní roztažnosti nevrže ani "piáno" plast v autě? :lol:

A jaké problémy Vás potkaly s Mercedesem, že je nekryla záruka?
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od draslik »

Bolo píše:Teda , to máte velkou trpělivost :D . Jestli jsou takové problémy při nájezdu okolo 60 tis. km tak co bude za dalších 60... Skoro se mi tomu ani nechce věřit, jak :hyu: klesl s kvalitou .
Já osobně doufám, že za dalších 60 tis. km již :hyu: nebudu mít!
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od idam.i »

Neviem kam chodíš na servis,ale mne vybavili volant na 1 krát a odvtedy OK.Za 2 a pol roka a 86.000km som reklamoval jedno parkovacie čidlo.Preventívne vymenili vpredu všetky a pokoj.Možno máš smolné auto ,no je dosť možné,že máš neschopný servis. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Opravdu si chcete pořídit i40???

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Určitě to bude neschopností servisu :!: Vždyť právě kvůli jejich neschopnosti je na zadní ramena kvůli vrzání svolávací akce, určitě servis může za to, že se loupou volanty napříč modelovou řadou a mně je měnili na všech i30 FD, i30 GDe, i40 VF i ix55. Rozhodně může servis za to, že motory 1,7 CRDi 100 kW pouští chladící kapalinu prasklinami v bloku do oleje, takže se motory přidírají a mění se na záruku jak na běžícím pásu (v "mém" servisu 3-4 za měsíc). Servis je na vině i v tom, že parkovací čidla v prvovýrobě jsou vyrobená v Číně, zatímco náhradní díly už jsou výroby korejské (logiku jsem se v tom pokoušel najít, ale nenašel). Servis má rozhodně vinu na tom, že některé držáky přístrojovky jsou tak chytře vymyšlené, že dochází k tření kovu o kov, takže palubky skřípají a vržou.....

Buď rád, že Tvoje benzínová i40 je v pohodě, většina majitelů/uživatelů/provozovatelů tohle štěstí nemá ](*,) .

Vše výše uvedené ale nic nemění na tom, že servis, který dává ruce pryč od problémů s lakem by měl být vyměněn za jiný!
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i40“