Přední opěrky

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Přední opěrky

Příspěvek od Olda47 »

Zajímalo by mě, jak vlastně fungují "aktivní" přední opěrky hlavy v případě nárazu. Ženě nevyhovuje jejich sklon a tak si je obrátila. Mám obavu, že v této poloze budou fungovat přesně opačně, tzn. že se sklopí dozadu a krční páteř zůstane nechráněna.
Nevíte, kde o tom sehnat nějaké info?
8-[
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Přední opěrky

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Fungují na principu páky, jak se tělo zatlačí do opěradla, tak se opěrka vytlačí proti pohybu zad, tedy dopředu. Nevím jak je udělaná u ix20 zadní strana opěrky, ale u ix35 by tak dostala zezadu do hlavy kusem krycího plastu :( .
Přílohy
20081003073044_aktivni_operka_konvencni.jpg
20081003073044_aktivni_operka_konvencni.jpg (25.88 KiB) Zobrazeno 3557 x
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Re: Přední opěrky

Příspěvek od Olda47 »

Díky, ta ilustrace vysvětluje vše :D
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Asi to ma manzelka spatne nastaveno. Jinak nechapu. Operky jsou luxusni jen je treba si s nastavenim pohrat. Otocena operka je to same jak airbag bez pasu. Ale pokud mas zenu dobre pojistenou a je to jeji vule. Ja bych tak zenu nenechal jezdit.
Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Re: Přední opěrky

Příspěvek od Olda47 »

Prý ji to nutí držet hlavu moc dopředu, nastavit se dá jen výška, sklon ne (nebo jsem nato nepřišel..)
Podle mě jde jen o zvyk, ale znáte to ](*,)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Da se nastavit jak vyska tak i sklon. Sklon se nastavuje tahem po zubech az dojde na konec tak se vrati nazpatek a lze znovu nastavit po zubech. Aspon u i 30 to tak je.
Uživatelský avatar
zdenda.stary
*
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2013, 15:45

Re: Přední opěrky

Příspěvek od zdenda.stary »

U ix20 je nastavení stejné. Opěrka se pohybem dopředu až na doraz odblokuje a dostane do zadní polohy. Pak se muže zase po kouskách nastavovat jak je pohodlné pro řidiče. Kdyby mi to ale nepředvedl prodejce, tak bych to taky nevěděl.
Hyundai ix20 1.4 CVVTi, 2013 trikolor. 6.2l/100km.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Přední opěrky

Příspěvek od mmv »

... tak si zkuste sednout na sedadlo spolujezdce a na sedačce si pohovět, zjistíte, že máte hlavu nepřirozeně vepředu i když je opěrka v nejzadnější poloze, ale s tím otočením hlavové opěrky se to zde někde již řešilo...
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Nemohu souhlasit sedi se mi luxusne chces si to jen pohrat se sedackou a operkou. Ve Skodarne je operka na okrasu.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Přední opěrky

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Pokud je mi známo bony, tak máš i30. V ix20 jsou jiná sedadla a jiné opěrky, kromě toho je sedadlo v autě jinak uchycené, v jiné výsledné poloze sezení - mnohem vzpřímenější.
Jestli Ti přijde posez v i30 luxusní - fajn, ale v ix20 se sedí úplně jinak.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Přední opěrky

Příspěvek od bony »

Mr. HYUNDAI píše:Pokud je mi známo bony, tak máš i30. V ix20 jsou jiná sedadla a jiné opěrky, kromě toho je sedadlo v autě jinak uchycené, v jiné výsledné poloze sezení - mnohem vzpřímenější.
Jestli Ti přijde posez v i30 luxusní - fajn, ale v ix20 se sedí úplně jinak.
V tom budeš mít naprostou pravdu, ale v 90% si lidé neumí nastavit sedačku a opěrku, potom se kroutí, bolí je záda, nohy, ruce, atd. Je mi jasné, že se nedá porovnávat ix20 s i30.
Uživatelský avatar
Scout
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 dub 2013, 18:51

Re: Přední opěrky

Příspěvek od Scout »

Olda47 píše:Zajímalo by mě, jak vlastně fungují "aktivní" přední opěrky hlavy v případě nárazu. Ženě nevyhovuje jejich sklon a tak si je obrátila. Mám obavu, že v této poloze budou fungovat přesně opačně, tzn. že se sklopí dozadu a krční páteř zůstane nechráněna.
Nevíte, kde o tom sehnat nějaké info?
8-[
Měli jsme ten samý problém a nastavení sklonu sedadla, ani opěrky do nejzašší polohy to neřešilo. V servise mi pomoct nedokázali, tak jsem si pomohl sám. Strčil jsem opěrku do svěráku a kupodivu s relativně malou silou, šli (teď nevím, jak to nazvat, konzole? tyče?) přiohnout a tím změnit sklon opěrky. Stačí docela málo.
Od té doby již OK.
Samozřejmě jsem to ohýbal těsně u opěrky, aby fungovala výšková stavitelnost. Na první a nejspíš ani na druhý pohled by to nikdo nepoznal. Snad jedině porovnáním s jinou opěrkou.
Se Škododárnou, jak psal Bony mám opačnou zkušenost. Tam mě to plně vyhovuje. Každý máme prostě jiný záda :D
Hyu ix20 1,6 CVVT 92kW /LPG BRC
Myšák Space Star 1,3 60kW /LPG Magic II (prodáno)
Škoda Forman 1,3 41kW /LPG Lovato (prodáno)
Škoda (beruška) 110L /motor Š110R (ukradeno)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Přední opěrky

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To bony: Nic osobního, ale já mám ve firmě tahle auta obě, takže mám přímé porovnání "z auta do auta" :D . A je to fakt velký rozdíl.
Nic to ovšem nemění na tom, že máš naprostou pravdu v tom, že si nejméně 90% lidí buď neumí nastavit správně sedačku nebo nechce, protože si zvykli řídit v poloze zcela nevhodné (typicky u nás ve firmě "v leže").

Přiohnutí hned u kořene nezní jako úplně špatný nápad, ale musí se s citem, aby se nenarušila pevnost "tyček".
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
zdenda.stary
*
Příspěvky: 50
Registrován: 30 črc 2013, 15:45

Re: Přední opěrky

Příspěvek od zdenda.stary »

Tak jsem si zkusil sednout na sedadlo spolujezdce a pohovět si. Sedělo se mi stejně pohodlně jako na sedadle řidiče. Já bych dokonce snesl opěrku ještě o zoubek dopředu, ale manželka nee. Já teda ale nemám problém ani se sedačkou ve škodárně.
Hyundai ix20 1.4 CVVTi, 2013 trikolor. 6.2l/100km.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Přední opěrky

Příspěvek od mmv »

tak když ti nevadí, že máš opřenou bradu o hrudník, tak proti gustu žádný dišputát :wink:
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“