Intenzita regeneracia DPF filtra

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
martinrozsy
*
Příspěvky: 61
Registrován: 07 led 2014, 15:02

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od martinrozsy »

Keany a to jsi měl jen problém s volnoběžnými otáčkami nebo též s často spouštějící regenerací ?
Saldy tobě nabídli výměnu filtru pevných částic na záruku? to mi zatím nic takového nenabídli :(
Reklama
 

Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od saldy »

martinrozsy píše:Keany a to jsi měl jen problém s volnoběžnými otáčkami nebo též s často spouštějící regenerací ?
Saldy tobě nabídli výměnu filtru pevných částic na záruku? to mi zatím nic takového nenabídli :(
Ne, ne, já se na to ptal při koupi vozu, prodejce mi řekl, že když filtr odejde, tak ho vymění v záruce. Kdybych potřeboval regeneraci na diagnostice, zavezu auto raději ke známému, oni jsou ve Hyundai furt všichni děsně vytížení.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re:

Příspěvek od tempest »

only_one píše:Bohužel faktem je to, že tenhle systém regenerace je vhodný hlavně při uživatele jezdící 50+km. Potíž je hlavně v tom že regenerace trvá opravdu extrémně dlouhou 20-30km na okreskach. A to je prostě zlo nejvetsi. Filtr s adblue je v tomhle daleko efektivnější a franfici umí zregenerovat za 5minut coz se zvladne i ve městě. :-( no já mám jasno v to, ze tohle bude asi poslední nafta.. ale u nových aut to Vem čert, ale lituju ty, co to koupí jako ojetinu 150000km a vice
U mě regenerace zabere tak 10-12km. Po okrsce normální rychlostí.
Uživatelský avatar
Keany
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 bře 2016, 12:31

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od Keany »

idam.i píše:
Keany píše:Měl jsem podobné přiznaky. Nahrali update co mel opravovat problemy s volnobehem a kolisani ustalo.

Aký máš motor ?
1.6Crdi 81kW
Uživatelský avatar
Keany
*
Příspěvky: 13
Registrován: 07 bře 2016, 12:31

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od Keany »

martinrozsy píše:Keany a to jsi měl jen problém s volnoběžnými otáčkami nebo též s často spouštějící regenerací ?
Saldy tobě nabídli výměnu filtru pevných částic na záruku? to mi zatím nic takového nenabídli :(
Pouze pri startu doslo cca 3x k zakuckani motoru (studenem) a pak to bylo ok. Nikde nevedeli co s tim a pak nasli ten update a od te doby ok.

Filtr jsem zatim zaplat panu bohu neresil.
Kenny
*
Příspěvky: 89
Registrován: 01 dub 2014, 12:09

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od Kenny »

Tak po poslednej navsteve servisu si auto nechali tam, je tam uz tyzden a vobec nevedia co stym. Aspon, ze mi pozicali nahradne poloauto (Skoda Rapid Active).
Hyundai i30 cw 1.6 crdi Family Edition
martinrozsy
*
Příspěvky: 61
Registrován: 07 led 2014, 15:02

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od martinrozsy »

Kenny na druhou stranu bud rad aspon ti to vyresi v zaruce a snad možná vymeni i filtr ;-) ja mel na jare svou i30 2 mesice v servisu na zarucni opravu panoramaticke strechy... nebralo to konce dokonceni opravy. Ja zatim po nahrati aktualizace na stabilni volnobeh a pres diagnostiku spustenou nucenou regeneraci nemel cas zjistit jestli to pomohlo nebo ne,zatim jsem s autem od te doby najel cca 160 km. Jak budes vedet o autu vic dej zas vedet ;-)
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od petzl62 »

Co že ti půjčili jako náhradní auto?
To by si měl přečíst sám Velký VV... :mrgreen: :mrgreen:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
martinrozsy
*
Příspěvky: 61
Registrován: 07 led 2014, 15:02

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od martinrozsy »

Vysledoval jsem jednu vec jak mit hotovou regeneraci do 5-7 minut... funguje za dobrych dopravnich podminek... staci pri zjisteni spustene regenerace jet ustalenou rychlosti to je mit plynovy pedal stale stejne seplanuty a nepridavat ani neubirat plyn a do 7 minut by jste meli mit regeneraci hotovou.Ridici jednotka ma tak optimalni podminky pro provedeni a dokonceni regenerace filtru pevnych castic ;-) :-)
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od Neo-Mike »

Mám najeto 7,5 tisíce a vypalování jsem vysledoval 1x. Jinak je to docela těžké určit.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
Alfréd
*
Příspěvky: 89
Registrován: 07 bře 2016, 21:17

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od Alfréd »

Kluci, já jsem asi hluchej, slepej a blbej protože jsem regeneraci ještě nepoznal.
HYUNDAI Tucson 1,6 T-GDI HEV 4x4 AT N-Line Premium - Dark Knight
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT STYLE Thunder grey 17.2.2016
Chevrolet Cruze 1,8 LTZ
Renault Laguna II 1,6 16V
Renault Laguna 1,8
Wartburg 353
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od Neo-Mike »

Ja to poznal tak, ze na useku, kde mam spotrebu pod 5 litru jsem mel najednou cca kolem 7. Jinak sluchove taky nepoznam. Jelikoz vyrazuji a jezdim prevazne dalnice, tak ani podle nulove spotreby to taky nepoznam.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
martinrozsy
*
Příspěvky: 61
Registrován: 07 led 2014, 15:02

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od martinrozsy »

Neo-Mike poznas to podle aktualni spotreby,ktera se pri regeneraci zvedne na jednou tolik vetsi a 100% to poznas kdyz zacnes brzdit motorem a chvilkama misto 0 spotreby ti zacne nabihat jeden dilek.
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od Neo-Mike »

Presne to stejne jsem napsal ;-) . Na useku jsem mel cca dvojnasobnou spotrebu. Motorem nebrzdim a jezdim prevazne dalnice na 90%. Takze u me leda ta spotreba.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Kenny
*
Příspěvky: 89
Registrován: 01 dub 2014, 12:09

Re: Intenzita regeneracia DPF filtra

Příspěvek od Kenny »

V stredu som si auto vyzdvihol zo servisu, zase vyskusali iny soft do riadiacej jednotky. Nepomohlo to dnes tam budem znova volat.
Hyundai i30 cw 1.6 crdi Family Edition
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“