Topení

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
krtek86
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 dub 2012, 19:40
Bydliště: jižní Čechy

Topení

Příspěvek od krtek86 »

Ahoj. Nemáte někdo nákres topení? Mám Hyundai i30CW, 1,6 BE-automatická klimatizace a připadá mi, že mi jde do vnitřku auta málo vzduchu. V létě mi utíkala chladicí kapalina z klimatizace. Po výměně chladiče od klimatizace vše fungovalo OK. Ke konci mi opět připadalo, že to nějak hůře chladí. Připadalo mi, že jde do auta málo vzduchu (studený se zdál dost). Takže mne napadlo, že blbne čidlo teploty, klapka, anebo že je přicpaný nasávací otvor. Pylový filtr je čistý a vyfoukaný.
Klapka: při zavření mi do auta vzduch nejde, takže uzavírání funguje dobře (vyzkoušeno za kouřící liazkou)
Otázka: Kde najdu a překontroluju čidlo teploty, klapku a případně nějaký jiný filtr v topení (ne pylový), radiátor topení, nebo místo, kde by se mohlo chytat lupení a ostatní bordel?
Reklama
 

Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Topení

Příspěvek od nulda »

Ahoj,
třeba pomůže tady.
Přílohy
ML Report Printing...png
(87.85 KiB) Zatím ještě nestaženo
Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
krtek86
*
Příspěvky: 38
Registrován: 25 dub 2012, 19:40
Bydliště: jižní Čechy

Re: Topení

Příspěvek od krtek86 »

Díky, alespoň vím, kde je to čidlo. A jak je vedené topení u i30? Sání, pylový filtr, klima, radiátor, větrák a výfukové otvory? Nebo je tam nějaké dělení-např. jedna větev jde přes radiátor a druhá přes klimu? Bohužel nákresy, které jsem našel jsou k ničemu. Škoda, že neexistují nákresy jako ke starým autům, kde bylo vše vidět...
Uživatelský avatar
nulda
**
Příspěvky: 458
Registrován: 03 led 2011, 11:11
Bydliště: Praha

Re: Topení

Příspěvek od nulda »

Hyundai i30 1.4i CVVT, Comfort (2010/05/26), Indigo Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“