Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od karelmrak »

Nejsem takový šikovný kutil jako Robert, abych to vymyslel (a pak mi to Číňan ukradl :D ) ale narazil jsem na internetu na následující modul, který umožňuje na dálku otevírání i zavírání oken. Stojí kolem 31 dolarů. http://www.aliexpress.com/item/Car-auto ... 75843.html
Přílohy
Hyundai okna.jpg
Hyundai okna.jpg (39.89 KiB) Zobrazeno 3718 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od robertbulko »

Otázkou je na aké auto to chceš namontovať. Na i40 to určite nepôjde a pre ostatné modely sa odporúčam opýtať číňana, či modul vie ovládať aj vodičové okno, ktoré má AUTO funkciu.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Na Hyundai nepouzitelne. Techto modulu i za lepsi cenu je plny internet.
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od karelmrak »

Tak zaprvé se to nabízí na Aliexpressu pro Hyundai i35, takže to asi obecně pro Hyundai použitelné bude, to jen pro pořádek, ale zajímá mě, proč to nejde na i40, to, co tu navrhnul Robert s těmi zrcátky, bylo přece taky použitelné pro všechny možné Hyundaie. Tady jsem vycházel z toho, že zase obdobně dají modul do původního konektoru. Čím se teda liší ta 35 od 40 ve sklech?
A ještě pro Bonyho: kde mají příznivější cenu pro Hyundai? Já to alespoň na Aliexpress nenašel, dej mi odkaz, pokud to bude o hodně příznivější, budu se snažit s tím experimentovat. Dík předem!
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od bony »

On modul na zrcátka funguje úplně jinak než modul na okna. Robert musel taky dělat různé ver. pro různá Hyundai. V oknech je to více složité a záleží to na různých aspektech a výbavách. Ne všechny auta mají na oknech fci auto. Po odkazu se podívám bylo to někdo na ebay.
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od robertbulko »

Existuje modul na :hyu: i40, ktorý vie okná zatvoriť, otvoriť, nechať pootvorené a ovláda sa originál diaľkovým. Stojí cca 100€.
:hyu: i40 má všetky okná s funkciou AUTO. Motorčeky v týchto oknách majú zabudovaný modul ochrany a napájanie je rozdelené na ľavú a pravú vetvu. Akonáhle sa na aute po zhasnutí motora otvoria dvere, moduly ochrany okien stratia napájanie a okná sú od toho mometu neovládateľné až do ďalšieho naštartovania/zapalovanie v ACC.

Bežné lacné moduly na dovieranie okien sa pripájajú priamo na motorčeky. Toto je pre :hyu: i40 a vo všeobecnosti pre motorčeky s AUTO funkciou (pridaný modul ochrany) nemožné.

Custom moduly, ktoré sú schopné ovládať motorčeky s ochranou, musia byť schopné nejakým spôsobom ovládať aj riadiacu jednotku. :P
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 05 lis 2015, 10:04, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od karelmrak »

Aha, díky za objasnění, já jsem měl na Mercedesu jak sklápění zrcátek, tak otevírání a zavírání oken přímo z továrny, nebyla to extra výbava, a byl jsem na to zvyklý. Roberte, kde to na tom ebay je? Já to nějak nemohu objevit... :shock:
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od robertbulko »

Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od karelmrak »

Díky moc, kdybys náhodou obnovil práce na ALt.4, tak dej vědět, něco jsi tam psal, že je problém 9V a 12V na jednom vedení, to se přece dá jednoduše oddělit diodama, aby se to nemohlo mezi sebou poprat. Pokud jsem dobře porozuměl, tak Alt.4 měl jen zavírat, otevírat neuměl?
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od robertbulko »

karelmrak píše:Díky moc, kdybys náhodou obnovil práce na ALt.4, tak dej vědět, něco jsi tam psal, že je problém 9V a 12V na jednom vedení, to se přece dá jednoduše oddělit diodama, aby se to nemohlo mezi sebou poprat. Pokud jsem dobře porozuměl, tak Alt.4 měl jen zavírat, otevírat neuměl?
Je mi ľúto, ale modul na dovieranie okien s určitosťou robiť nebudem. Nemám na to prostriedky, ani vedomosti. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od karelmrak »

OK, já mám teď prioritu udělat si falešný bixenon (mono xenon mám z fabriky, mám Premium) za použití HIR2 LED, má to svítivost minimálně jako xenon, policie to určitě kontrolovat nebude, mám reflektor homologovaný pro xenon... Jakmile to udělám, pustím se ještě do těch oken, mám někde ještě schema od toho Mercedesu, jestli něco vykoumu, tak dám vědět.
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od karelmrak »

Teď jsem našel něco přímo pro i40 a na můj dotaz mi tvrdí, že to pracuje s automatikou.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 22503.html
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od robertbulko »

karelmrak píše:Teď jsem našel něco přímo pro i40 a na můj dotaz mi tvrdí, že to pracuje s automatikou.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 22503.html
V odkaze, ktorý si tu hodil sa píše o module pre :hyu: Mistra IX40. Kúp ho a daj vedieť ako to funguje. Inak, cena je super a ak to bude fungovať pre i40, budú ťa mať chalani radi a ja budem mať tiež radosť. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od karelmrak »

Taky jsem ještě našel tohle http://www.ebay.de/itm/281789463234?_tr ... EBIDX%3AIT
a Číňan mi tvrdí, že to funguje na auta s automatikou oken... nějak odkazuje, že to funguje s tím příšerně drahým modulem alarmu...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Zavírání/otevírání oken při zamknutí vozu

Příspěvek od robertbulko »

karelmrak píše:Taky jsem ještě našel tohle http://www.ebay.de/itm/281789463234?_tr ... EBIDX%3AIT
a Číňan mi tvrdí, že to funguje na auta s automatikou oken... nějak odkazuje, že to funguje s tím příšerně drahým modulem alarmu...
Tak toto je klasický univerzálny lacný modul na dovieranie okien s ktorým to určite fungovať nebude. :P

V oboch prípadoch modulov, ktoré si tu zavesil si nalpísal že si buď komunikoval alebo komunikoval s číňanom. Naozaj si komunikoval, alebo si si len prečítal popis? Nechce sa mi veriť, že by číňan tak "odrbával".
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Odpovědět

Zpět na „i40“