Přehřívá se, po rychlé jízdě nejede = těsnění pod hlavou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
jorokw
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2015, 09:34

Přehřívá se, po rychlé jízdě nejede = těsnění pod hlavou

Příspěvek od jorokw »

Přehřívá se, vyhazuje chladící kapalinu do nádobky = těsnění pod hlavou... Vím, je to drzé konstatování, ale po analýze 2 českých, australského, ruského a polského diskuzního fora jsem vysledoval podobné situace, kdy se objevila tato diagnóza. Pokud jedete delší dobu po dálnici, nebo taháte přívěs, nebo jedete 30min řekněme 130 a najednou auto "přestane jet" (což je ochrana motoru - koukněte na teplotu kapaliny). Častým problémem 2.9CRDI jsou malé netěsnosti těsnění pod hlavou motoru, které nedou k tomu, že se spaliny po malých částech tlačí do chladícího obvodu, následně vytlačují vodu do externí nádobky nebo přímo ven. Systém se zavzdušní a motor se přehřívá. Po vychladnutí a doplnění destilkou a při krátkých trasách se přitom vše jeví OK. Původně jsem myslel, že je to vodní čerpadlo a vyměnil jsem ho, ale výsledek je stejný - včera dálnice, 30min a tepola najednou skáče k maximu. Naštěstí jsem věděl co a jak - zvolnit na benzínku, chladit na volnoběh. Kapalinu z přepadu do motoru a pomalu domu :-(
Reklama
 

jorokw
Příspěvky: 6
Registrován: 07 srp 2015, 09:34

Re: Přehřívá se, po rychlé jízdě nejede = těsnění pod hlavou

Příspěvek od jorokw »

Díly (komplet těsnění, vč sání a ventilových gufer) už jsou objednané. Důležité - nové šrouby na dotažení hlavy (staré bývají už vytažené, protože se dotahují vysokým momentem). Objedáno na srovnání hlavy (planýrování) a na servis k mechanikovi.
Rozebrat nedávno dělané rozvody, vymontovat vstřiky, shodit hlavu, změřit hlavu i blok, srovnat atd. atd. atd.
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Přehřívá se, po rychlé jízdě nejede = těsnění pod hlavou

Příspěvek od Amalfi »

Tak to te ceka hodne prace. Ale zase az to udelas tak by mel byt na dlouho klid ne? Mecetl jsem nikde ze by to byla casta zavada. Drzim palce.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
bbigben1
Příspěvky: 4
Registrován: 26 říj 2019, 07:49

Re: Přehřívá se, po rychlé jízdě nejede = těsnění pod hlavou

Příspěvek od bbigben1 »

Jak ti to dopadlo?
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“