větrák

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
zdenek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 říj 2006, 19:13
Bydliště: Praha

větrák

Příspěvek od zdenek »

Ahoj všici , už měsíc vlastním Lantru combi ,1,6- po Renault 19 docela změna. Ale byl taky dobrej. Rozvody mam hotový , náplně vymněněný , kola dofouknutý , tak snad bude šlapat . Teď se vrhnu na aut. rozsv.světel.(hasičák taky mam).Zatím spokojenost.
Ale , prosím o radu - 1) nevím proč ale větrák u chladiče byl napojený na ,,palubní,, ventilátor . (doufam ,že to není z výroby?!). Nevíte kde je normalně zapojený větrák chladiče?? Na vrchní části motoru je nějaký drát ustřižený a zaizolovany. Nemuže to být on?? Chytrá knížka neni tak tápu.
2) jemně se mi klepe pravý vnější zrcatko . nic moc ale rozčilujemne to. Jak ho vyndám bez jeho zničení ? Moc prosím o radu . Děkuji .
Reklama
 

rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rade622 »

Když mě dáš adresu na mail. pošlu ti komplet výkresy elektriky na lantru.Na SZ.
Rade622
Jo, bude toho víc
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
zdenek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 říj 2006, 19:13
Bydliště: Praha

větrák

Příspěvek od zdenek »

rod.zdenek@seznam.cz

Mockrát díky. Doufám že to budu moct oplatit.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Ahoj!!
No to s tím větrákem je dobrá bejkárna!! :lol: :lol:
Ale k Tvému problému! :)
Podle mě předchozí majitel neřešil proč nejde větrák chladiče,pravděpodobně asi nejde hlavní čidlo na chladiči(mělo by být někde na spodní straně chladiče!!)
Já Ti poradím jinak, spoj to zpátky jak to má být,konektor nepřipojuj na čidlo,ale proklemuj je kouskem drátu,pokud se vrtule rozběhne,tak to funguje,po elektrické stránce je vše plně funkční!!
Pokud ne,tak hledej spoštěcí relé (bude nejspíž v té černé krabičce a nápis FUN) Všechna relátka jsou stejná ,když tak je jenom přehoď na zkoušku a znovu to zkus!!
Pokud to funguje i v této fázi ,tak je to dobré!! Máš jistotu,že větrák sepne!! No a teď to samotné čidlo,pokud nemá nějaké viditelné poškození(myslím tím,uhnilé nebo či jinak počkozené ty připojovací zobáčky nebo potom tam bývá konektor platí to samé ) tak to připoj a nech to ohřát a sleduj teplotu motoru,pokud se bude teplota přibližovat k červenému poli ,tak to čidlo nefunguje!!!! :!:
Když tak ho vyndej a podívej se,jestli nijak znečištěné od nemrzky(většinou nechává na něm takový zelený film!!) Tak ho pořádně očisti a zkus to znova!! Pokud sepne bomba!! :D Pokud ne ,vyměnit!! :(
P.s To samé jsem měl na svým Scoupe a funguje to super!!! :lol: :lol:
S tím rozdílem,že to čidlo stačilo pouze očistit a je plně funkční,ale to ostatní co jsem psal výše tak tahle jsem postupoval než jsem přišel na to prokletý čidlo :evil: ,jo a taky si vzpomínám,když jsem ho hledal,to byla sranda!! :shock: Dva dny jsem zjišťoval kde je!! :roll: Je pěkně zašitý,ale to byli moje první začátky s hundíkem,dneska je to už jinak!!! :lol: :lol: Snad jsem pomohl aspoň drobet!! Jinak vítej mezi námi!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
zdenek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 říj 2006, 19:13
Bydliště: Praha

Příspěvek od zdenek »

Děkuji za přivítání. Nějak nemam čas se na to pořádně podívat. Ale co si pamatuji , tak jsem na chladiči nemohl najít čidlo tak jako na dřivějších autech. Asi to bere teplotu někde jinde. Budu hledat . Dík
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivan píše: ..Pokud ne,tak hledej spoštěcí relé (bude nejspíž v té černé krabičce a nápis FUN)..

..,jo a taky si vzpomínám,když jsem ho hledal,..
Cau ivaanku, ceces vetrakem (FAN) neni zadna prdel (FUN) a proto by se mel radeji podivat po cerne krabicce s vetrakem a ne s legraci :arrow: FAN :wink:

a druha vec - vzpomenes si kde je na scoupe jeste ted? mam ho zasfineny taky heheh :lol:
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

No,jo no!! :oops: Moje angličtina není na nejvyšší úrovni!! :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

diky moc za radu :wink: vyzkousim to!
zdenek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 říj 2006, 19:13
Bydliště: Praha

Příspěvek od zdenek »

Podle mě předchozí majitel neřešil proč nejde větrák chladiče,pravděpodobně asi nejde hlavní čidlo na chladiči(mělo by být někde na spodní straně chladiče!!)

Pomooc- já sem asi blbej , ale to čidlo nemůžu najít. Relé sem našel. Po vyndání větrák neběží . Měřil jsem ho- je ok. Někde je propojenej ovl. obvod. Nemuže to čidlo bejt jinde než na chladiči?? Jestli ano - kde. prosím -pomoooc. zatím je vypojenej , ale na léto bych to chtěl mít v pořadku :cry:
zdenek
Příspěvky: 7
Registrován: 08 říj 2006, 19:13
Bydliště: Praha

Příspěvek od zdenek »

rade622 píše:Když mě dáš adresu na mail. pošlu ti komplet výkresy elektriky na lantru.Na SZ.
Rade622
Jo, bude toho víc
mohl bych bejt drzej a poprosit o ty el.schémata. Děkuji moc
Uživatelský avatar
slatored
*
Příspěvky: 36
Registrován: 15 bře 2006, 11:13
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Schema el.

Příspěvek od slatored »

rade622 píše:Když mě dáš adresu na mail. pošlu ti komplet výkresy elektriky na lantru...


:oops: Už mě asi pošleš do pr..., ale pár facek po inetu naštěstí dát nejde:
Mohl bych také poprosit o ta schemátka?
Už mám Lantru podruhé [2.0 combi r.98] - jsme milenci - a kolikrát by se mi schema hodilo.

Dík předem za porozumění - Jirka (slatored@seznam.cz)
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

schemata

Příspěvek od rade622 »

Vylepim je na nove verzi stránek, max. do vánoc. Vydržte.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

rade622 píše:Když mě dáš adresu na mail. pošlu ti komplet výkresy elektriky na lantru.Na SZ.
Rade622
Jo, bude toho víc
Prosím ťa, ak je to taká istá elektrika jak na moje auto, pošli i mne tie výkresy. Dík moc
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“