První garanční prohlídka

Moderátor: Moderátoři

honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

První garanční prohlídka

Příspěvek od honzino »

Tak máme za sebou první garanci a v pár věcech docela rozčarování. I přes ujištění že cena bude max do 4000,-kč, ale to by musel být problém byla překročena. Slibováno byl cca 2700,-kč max když nebudou problémy a podle mně nebyly. To je jedna věc a druhá věc , že auto má podle mně vadnou geometrii po roce a 8tkm a prý máme pozorovat jestli to nezačne sjíždět gumu. Z autem byl můj otec a ten se nechtěl nějak hádat, takže podepsal a odjel.
P0002.jpg
P0002.jpg (120.46 KiB) Zobrazeno 4031 x
Přílohy
P0001.jpg
P0001.jpg (101.89 KiB) Zobrazeno 4031 x
I20 White 2015
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od soban »

Nechápu vadná geometrie reklamace a nechat spravit proč to mám hlídat naměřily špatnou spravit.

A jinak soukromník to jistí.

O předražených servisech už bylo napsáno dost a proč mám do servisu tahat náhradní díly, a nechat se odírat......
Radimathor
Příspěvky: 6
Registrován: 08 úno 2016, 12:11
Bydliště: všudezdejší

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od Radimathor »

Reklamoval bych to, je to v záruce tak ať se staraj, ten přístupm servisů je poslední dobou čím dál horší :x
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od honzino »

Radimathor píše:Reklamoval bych to, je to v záruce tak ať se staraj, ten přístupm servisů je poslední dobou čím dál horší :x
Tak reklamovat to asi budu, jen co se k tomu dostanu. Ale bohužel tam hrozí argument, že jsem někde najel a ohnul nápravu .
A k garancím a servisu. Pokud chci jejich záruku, musím hrát jejich hru. Je otázkou zda když odmítnu záruku , tak nebudu mít pecháčka a prodělám na velké závadě.
I20 White 2015
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od soban »

Panebože co zase kecáš za nesmysly?

Přečti si co máš napsané v knížce aby záruka nepadla! Že musíš provést požadované úkony, dle výrobce vozidla a zapsat je do knížky o tom že musíš do konkrétního servisu tam není ani zmíňka.

A ze zákoné záruky se už vůbec nemůžou vymluvit.

Řešilo se to už několikrát prostuduj si zákony.

Prostě to nechápu servis udělá bubu bu a budeš jezdit ke mě za nehorázné peníze !

Používejte mozek, přečtěte co máte kde napsané a co jste podepsal.

Ano můžou nastat problémy třeba v Olomouci kde se šprajcovaly, ale v Rýmařově bez problémů pouze jsem od soukromníka musel předložit faktury od servisu které posílaly na centrálu k vyjádření pro záruční opravu.

A jinak aby se odklon tak pokazil tak to by musela být pěkně velká rána která by musela být na podvozku vidět že něco povolilo.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od milda h »

Koukám jak blázen. Když zjistili odchylku na geometrii, tak ji snad měli hned dát do pořádku ,nebo snad ne :?: :?: :?: To s tím máš jet do Turecka (nebo kde i 20 vyrábí) , nebo snad k Vošickýmu do Prahy ? Servis je od slova servisovat =opravovat a ne zjistit závadu a oprav si kde chceš !!!
TAM UŽ BY MĚ NIKDY NIKDO NEVIDĚL. [-X [-X
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od honzino »

To soban
ne tak zhurta pane. Já netvrdím, že jsem ovce jezdící do značkového servisu. Mimo ceny oleje mi nepřipadá cena dílů až tak přehnané a třeba náměr geometrie mi za ty peníze nikdo v Ostravě neudělá.
Zatím vyřeším tu nápravu (mimochodem jak asi poznám tyhle stupně na autě ? To jsi jasnovidec ? ) a mám rok na to jak se rozmyslím kde půjdu :wink:
I20 White 2015
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od soban »

No možná jsem trochu rozčílen jak každý jezdí do značkového servisu a pak si každý stěžuje jak je to drahé jak tam musím jezdit, jak musím nosit náhradní díly, jak musím nosit svůj olej a jak po mě chcou za svůj olej další poplatek......

Na mém autě geometrie nebyla dělaná k ničemu ji nepotřebuji začnu to řešit až začnu pozorovat opotřebování pneumatik.

A jinak je rozdíl zaplatit 4000,- a nebo 2000,- za stejnou práci?
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od honzino »

soban píše:No možná jsem trochu rozčílen jak každý jezdí do značkového servisu a pak si každý stěžuje jak je to drahé jak tam musím jezdit, jak musím nosit náhradní díly, jak musím nosit svůj olej a jak po mě chcou za svůj olej další poplatek......

Na mém autě geometrie nebyla dělaná k ničemu ji nepotřebuji začnu to řešit až začnu pozorovat opotřebování pneumatik.

A jinak je rozdíl zaplatit 4000,- a nebo 2000,- za stejnou práci?
Ale já jsem platil za práci včetně geometrie 1400 bez DPH :wink: a kdybych neměl udělanou geometrii tak nevím ,že tam bude potenciální problém. A zjistit to až po sjetí gumy je tak trochu pozdě.
I20 White 2015
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od soban »

Já nevím ale vidím tam na faktuře 4000,-.

Já za stejnou věc viz:

Obrázek

Máš tam akorát geometrii za 300 navíc jinak nic jiného jak já jenom výměna oleje.

Akorát u mě při předání byly namazané zámky, ošetřené kontakty baterky což v originál :hyu: nedělaly! Změřená nemrzka, změřená brzdovka.....

A je to rozdíl co si :hyu: naúčtovaly po první prohlídce už značkový nikdy více.

Obrázek
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Není aut. servis jako aut. servis. Je to většinou na domluve co se bude menit a delat na aute. Staci jen poslat mail a nebo zavolat a zkusit se domluvit. Když to nejde v jednom servise, tak to pujde třeba v tom druhem :)

PS: do i20 se vejdou 4 l oleje? :shock:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od soban »

Podle autorizovaného servisu ano a ještě polámaly filtr v klimatizaci.

Po reklamaci údajně opraví a do dneška se nic nestalo a hrají mrtvého brouka. jsem to odepsal než se soudit za 500 kč co by vrátily.

Jinak co na té originál faktuře chceš osekat vždyť tam nic na osekání není a chcou za to kolem 4000-5000,- ?

U soukromníka jak vidíš za výměnu olejů cena úplně jinde a na takovou cenu se v autorizovaném servise nedostaneš i kdyby jsi se rozkrájel (jedině když budeš nosit do servisu vlastní olej fakt to je terno).
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od honzino »

Na faktuře máš psán olej Mogul, proč jsi se rozhodl pro tento olej ?
I20 White 2015
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od Alf6 »

Mogul je ta sama kvalita jako Shell. Oba mají stejny zakladový olej. U Shellu akorát priplacis za tu "znacku" a falešný pocit, že máš kvalitnejsi olej nez třeba zrovna ten Mogul. 8)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: První garanční prohlídka

Příspěvek od honzino »

Alf6 píše:Mogul je ta sama kvalita jako Shell. Oba mají stejny zakladový olej. U Shellu akorát priplacis za tu "znacku" a falešný pocit, že máš kvalitnejsi olej nez třeba zrovna ten Mogul. 8)
Já nemám problém s Mogulem, jen jsem se ptal na důvod. Sám nedávám do Fiatu Selenii a debaty o tom jaký olej jsou na všech fórech nekonečné :wink:
Protože na netu je cena litru téměř stejná Mogul vrs Shell, ale mně tam zarazilo to 5W40.
I20 White 2015
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Garanční prohlídky, servis“