Handsfree a navigace v telefonu

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od tomasvlasak »

Zdravím,

aktuálně řeším problém, že telefon normálně na handsfree funguje, volání je bez problémů, ale když pustím i navigaci, tak telefon je ticho a z repráků auta hraje normálně rádio - můj dojem je, že telefon se snaží zvuky z navigace posílat přes bluetooth do repráků, ale ty je nepřehrají, protože mám nastaveno rádio.

Ideální stav pro mě by bylo, aby telefon byl spárovaný pro případné hovory na handsfree, ale pokyny z navigace se přehrávaly přímo z telefonu a v reprákách auta by hrálo rádio. Dříve se mi to tak povedlo, ale už jsem s tím problémy taky měl. Nyní s novým telefon bez šance.

Telefon Ulefone Power (android 5.1) a i30 2015 (trikolor comfort) - aplikace pro navigaci jsem zkoušel Here a Google maps, oboje je ticho při spárovaném bluetooth, pokud bluetooth v telefonu vypnu, tak okamžitě začnou pokyny mluvit nahlas z teleofnu. Přímo v google maps nastavení je zaškrtávací volba, zda přehrávat pokyny přes bluetooth, ale to nic neovlivní.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Problém je v nastavení navigace v telefonu. V samotné navigaci musí být nastaveno, že pokyny nejsou předávány přes BT. Pak dosáhneš stavu, kdy telefon je normálně spárovaný, normálně hraje rádio a když si potřebuješ zavolat, jedeš přes HF v autě. A navigace bude pokyny "povídat" přes reprák v telefonu.
Právě ta zaškrtávací volba to ovlivní, ale třeba můj telefon potřeboval na to, aby vzal vypnutí tohoto pole na vědomí, restart.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od tomasvlasak »

to je ale jen v google navigaci ne? třeba v Here jsem to nenašel, zkusím teda po restartu telefonu znova ty google maps, ale dosud to zaškrtávací tlačítko stejně nic nezměnilo a telefon dále jen mlčel
Uživatelský avatar
snike
**
Příspěvky: 382
Registrován: 17 říj 2015, 23:17

Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od snike »

Zkus v nastaveni konkretniho BT vypnout prehravani medii ;) Zvuk telefonu nech zapnuty. Nastav to ale v aute, pokud nejsi pripojen ukazuje to oboje vypnuto.

[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016021 ... c6d9db.jpg[/img]
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 36.333 km
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od tomasvlasak »

díky, to bude ono ;)

zkusil jsem se do toho nastavení podívat i teď mimo auto a ukazovalo mi to vše zapnuté, tak jsem zkusil vypnout media a uvidím co to udělá
los.petros
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 led 2013, 14:56

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od los.petros »

tomasvlasak píše:Zdravím,

aktuálně řeším problém, že telefon normálně na handsfree funguje, volání je bez problémů, ale když pustím i navigaci, tak telefon je ticho a z repráků auta hraje normálně rádio - můj dojem je, že telefon se snaží zvuky z navigace posílat přes bluetooth do repráků, ale ty je nepřehrají, protože mám nastaveno rádio.

Ideální stav pro mě by bylo, aby telefon byl spárovaný pro případné hovory na handsfree, ale pokyny z navigace se přehrávaly přímo z telefonu a v reprákách auta by hrálo rádio. Dříve se mi to tak povedlo, ale už jsem s tím problémy taky měl. Nyní s novým telefon bez šance.

Telefon Ulefone Power (android 5.1) a i30 2015 (trikolor comfort) - aplikace pro navigaci jsem zkoušel Here a Google maps, oboje je ticho při spárovaném bluetooth, pokud bluetooth v telefonu vypnu, tak okamžitě začnou pokyny mluvit nahlas z teleofnu. Přímo v google maps nastavení je zaškrtávací volba, zda přehrávat pokyny přes bluetooth, ale to nic neovlivní.
Zdravim,

pouzivam BT spojeni telefonu a auta a navigaci Waze v iPhonu. Kdyz posloucham radio/cd/mp3, a navigace mi chce neco rict, tak se mi na displeji radia ukaze, ze volam sam sobe a navigace mi to rekne pekne nahlas a zretelne pres repraky. A pak se zase odmlci a ja pokracuju v poslechu hudby. Delalo mi to tak vzdycky, nic jsem extra nenastavoval...
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od petr.s »

Nechci kecat, už jsem to dlouho nepoužil, ale myslím, že mě to funguje jen v případě, že zapnu na rádiu poslech mp3. Pak mi navigace mluví přes repro na rádiu.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od JoKo »

wp 8.1, telefon sparovany s radiom cez bt a navigacne pokyny mi to hovori aj pocas pocuvania radia. nenastavoval som nic zvlastne, len som to sparoval a povolil pristup radiu na telefone.
viem, ze niekomu pomohlo odobrat a znovu pridat telefon, popripade v nastaveniach telefonu povolit komunikaciu cez bt.
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od tomasvlasak »

nevím teda jak by to mělo být, každopádně poté co jsem v telefonu u nastavení bluetooth zrušil posílání zvuků medií, tak nyní mi hraje nonstop rádio z repráků auta a případné hlasové pokyny přehrává telefon ze svého repráku ... takto jsem byl zvyklý dříve a nemám s tím problém

nicméně ta varianta, jak zde píšete, že hraje radio a při pokynech se přehraje i navigace přímo z repráků auto by asi byla ještě lepší, ale to teda fakt netuším, jak toho docílit :D
mamlal2
*
Příspěvky: 59
Registrován: 06 bře 2014, 11:31

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od mamlal2 »

Pustit si rádio v telefonu zároveň s navigací, pokud telefon rádio obsahuje ? :lol:
ex - 2014 Hyundai i30 kombi 1.6 CVVT
ex - Renault Scenic II.
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od tomasvlasak »

na rádio potřebuju mít připojený sluchátka, to teda máš mobil na skle s navigací a ještě z toho vedou sluchátka a případné nabíjení? :D
jardasl
*
Příspěvky: 36
Registrován: 08 zář 2014, 11:33

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od jardasl »

tomasvlasak píše:nevím teda jak by to mělo být, každopádně poté co jsem v telefonu u nastavení bluetooth zrušil posílání zvuků medií, tak nyní mi hraje nonstop rádio z repráků auta a případné hlasové pokyny přehrává telefon ze svého repráku ... takto jsem byl zvyklý dříve a nemám s tím problém

nicméně ta varianta, jak zde píšete, že hraje radio a při pokynech se přehraje i navigace přímo z repráků auto by asi byla ještě lepší, ale to teda fakt netuším, jak toho docílit :D
mám v androidu navigaci Sygic a přesně tohle dělá automaticky
i30 cw 1,6 CVVT Weekend
Suzuki GSR 600
bývávalo:
Citroen C5 1,6 HDi
VW Jetta 1,8i
Škoda Favorit
mamlal2
*
Příspěvky: 59
Registrován: 06 bře 2014, 11:31

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od mamlal2 »

: tomasvlasak
No jo, jsem trouba, už jsem to dělal před hodně dlouhou dobou. Kabel byl, ale ne na sluchátka, ale směřoval do AUX vstupu. Takže bez HF. Mám to doteď takto připraveno pro sichr (ten kablík), když jedu dlouhou štreku a podělalo by se HF, abych si aspoň mohl pustit NAVI s písničkami do repráků. Ale já rádio vůbec neposlouchám, jen muziku z USB ( nebo telefonu) a s tím rádiem jsem to zkoušel v Chorvatsku. Mně Sygic bez problémů hlásí a do toho z telefonu hraje muzika. Navigace si umí i lehce ztlumit přehrávání hudby, takže povely jsou z reproduktorů auta opravdu nahlas. Poslouchat to z repráčku telefonu si neumím představit.
Takže OMLUVA.
ex - 2014 Hyundai i30 kombi 1.6 CVVT
ex - Renault Scenic II.
Mastr
Příspěvky: 2
Registrován: 25 lis 2016, 10:23

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od Mastr »

Zdravím, funguje to někomu tak, že hraje rádio a navigace z mobilu hlásí taky přímo do repro auta a přitom si ztlumí rádio ? Mám sparovaný mobil v navigaci mobilu nastaveno příkazy přes BT a nefunguje to :-(

Funkční je to pouze když nastavím ve voze MP3, pak jde navigace z mobilu do repo vozu, ale zase nehraje autové rádio

Děkuji všem :-)
Zlicka
**
Příspěvky: 113
Registrován: 13 led 2015, 19:35

Re: Handsfree a navigace v telefonu

Příspěvek od Zlicka »

Joo mně to tak funguje.
Hyundai i30 combi weekend 1,6 MPI, D-CVVT
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Interiér“