teče olej u olejového filtru

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Ahojky všem,

před pár týdny jsem měnil motorový olej vč. filtru. Od té doby se trápím s těsněním víčka olejového filtru. Gumové těsnění (velký "o" kroužek) mi po pár jízdách vždy vyleze zpod víčka a udělá na obvodu takovou výduť, kterou mi vytéká olej. Povolím víčko, kroužek se sám srovná - zaskočí zpátky, ale po pár jízdách je opět venku. Nezávisle na tom, zda jej dotáhnu hodně či málo. Kroužek samozřejmě mažu, aby "klouznul".
Už jsem bezradný a nevím co s tím. To těsnění bylo součástí filtru (ne originál ze servisu, ale náhražka) a mám podezření, že má moc velký průměr. Ne průměr obvodu ten je v pohodě, ale gumičky jako takové. Průměr toho těsnění (nebo také jeho výška) je 4 mm a mám pocit, že je to hodně. Že díky tomu nezapadne do "V" osazení nádobky filtru a tlak oleje mi ho pak vytlačí ven.
Proto bych se chtěl zeptat: má někdo také takovou zkušenost? Má někdo možnost změřit průměr té gumičky na originál těsnění? Díky všem za jakoukoliv radu.
Moc se mi teď nechce do originál servisu, protože mám strach z reakcí typu: ááá panáček chtěl ušetřit a hrabe se do něčeho čemu nerozumí a teď jsme mu dobrý ..... :(

Díky Zdeněk
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Rybář »

Take si mi to jednou stalo. Starline filtr. Nevim, co resis. Skoc si do :hyu: pro origo filtr a je klid :wink: A co jako budou rikat? Tak se jim nesveruj. Proste kup filtr a nazdar.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Rybář píše:Take si mi to jednou stalo. Starline filtr. Nevim, co resis. Skoc si do :hyu: pro origo filtr a je klid :wink: A co jako budou rikat? Tak se jim nesveruj. Proste kup filtr a nazdar.

Někdy je nejjednodušší řešení to nejlepší. Tak nějak mně vůbec netrklo, že si člověk může dojít do servisu koupit jen ten filtr. Originál filtr stál 220,-, neoriginál 175,- tedy žádný významný rozdíl. Gumička v tom originálním má průměr 3,5 mm. Hned jsem jí vyměnil a uvidíme zda to pomůže. Snad jo. Alespoň v to doufám. Dám pak vědět, zda je problém vyřešen, nebo zda jsem auto v zoufalství pustil ze skály .... :D
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Zdeněk ČB píše:
Rybář píše:Take si mi to jednou stalo. Starline filtr. Nevim, co resis. Skoc si do :hyu: pro origo filtr a je klid :wink: A co jako budou rikat? Tak se jim nesveruj. Proste kup filtr a nazdar.

Někdy je nejjednodušší řešení to nejlepší. Tak nějak mně vůbec netrklo, že si člověk může dojít do servisu koupit jen ten filtr. Originál filtr stál 220,-, neoriginál 175,- tedy žádný významný rozdíl. Gumička v tom originálním má průměr 3,5 mm. Hned jsem jí vyměnil a uvidíme zda to pomůže. Snad jo. Alespoň v to doufám. Dám pak vědět, zda je problém vyřešen, nebo zda jsem auto v zoufalství pustil ze skály .... :D
Tak bohužel originální těsnění nepomohlo. Po 40 km už bylo zase vylezlé. ...... Kde může být chyba?
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Milan.vw
Příspěvky: 1
Registrován: 29 bře 2016, 23:33

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Milan.vw »

Stejný problém jsem řešil před půlrokem. Auto bylo v neznačkovém servisu na výměně oleje a asi za 2 měsíce vyfouklé těsnění a olej pod autem. Někdo nechal původní těsnění v drážce a nasadil ještě jedno. Nevím kolik výměn to takhle bylo, ale jak začalo to původní asi propouštět tak to co tam bylo navíc to neudrželo a vyfouklo ven. Stačilo vyndat obě a nasadit jen to jedno nové na správné místo.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od soban »

Zdeněk ČB píše: Někdy je nejjednodušší řešení to nejlepší. Tak nějak mně vůbec netrklo, že si člověk může dojít do servisu koupit jen ten filtr. Originál filtr stál 220,-, neoriginál 175,- tedy žádný významný rozdíl. Gumička v tom originálním má průměr 3,5 mm. Hned jsem jí vyměnil a uvidíme zda to pomůže. Snad jo. Alespoň v to doufám. Dám pak vědět, zda je problém vyřešen, nebo zda jsem auto v zoufalství pustil ze skály .... :D

Todle mi hlava nebere?????

Proč tam zase cpeš neoriginál filtr? Co budeš dělat s tím originál bez gumičky?

Prostě neoriginál vyberu porovnám s originál jaký je v tom rozdíl, hlavně jak jsou tvarované dosedací plochy, skontroluji i plochy na motoru, utřu hadrou dosedací plochy, prstem od oleje namáznu gumičku a našroubuji originál filtr, starý filtr zahodím!

Pokud zase vyleze tak odšroubuji a utřu dosedací plochý do sucha i gumičku a skusím našroubovat bez namazání co to udělá....
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od 69pavel »

neni mozne aby krouzek se vytlacoval ven,pokud se tak deje tak je spatne nasazena papirova vlozka a filtr neni nasazen na osazeni ve vnitr telesa,bavime se o papirove vlozce, teleso (viko) filtru ma na strane u zavitu osazeni a musi se dotahnout az na to osazeni,pokud je dotazen jak ma neni mozne aby se gumka vytlacila z drazky a jedina moznost pokud tece olej je vymackana a ztvrdla gumka,v tvem pripade to je spis spatne nasazena papirova vlozka v telese filtru a nedotahnes spravne viko filtru k osazeni jak mas
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Zdeněk ČB »

soban píše:
Zdeněk ČB píše: Někdy je nejjednodušší řešení to nejlepší. Tak nějak mně vůbec netrklo, že si člověk může dojít do servisu koupit jen ten filtr. Originál filtr stál 220,-, neoriginál 175,- tedy žádný významný rozdíl. Gumička v tom originálním má průměr 3,5 mm. Hned jsem jí vyměnil a uvidíme zda to pomůže. Snad jo. Alespoň v to doufám. Dám pak vědět, zda je problém vyřešen, nebo zda jsem auto v zoufalství pustil ze skály .... :D

Todle mi hlava nebere?????

Proč tam zase cpeš neoriginál filtr? Co budeš dělat s tím originál bez gumičky?

Prostě neoriginál vyberu porovnám s originál jaký je v tom rozdíl, hlavně jak jsou tvarované dosedací plochy, skontroluji i plochy na motoru, utřu hadrou dosedací plochy, prstem od oleje namáznu gumičku a našroubuji originál filtr, starý filtr zahodím!

Pokud zase vyleze tak odšroubuji a utřu dosedací plochý do sucha i gumičku a skusím našroubovat bez namazání co to udělá....


No no no, nemusíš se hned čílit! :D
Samozřejmě, že jsem dal vzápětí i ten nový filtr ..... Porovnával jsem je a jsou téměř úplně stejné. Ten neoriginál je cca o 1 mm kratší. Napadlo mně totiž, jestli ten neoriginál se nějak neucpal a tím nezvyšoval tlak v nádobce ... Ale při předchozí výměně tam byl stejný typ od stejného výrobce a byl v pohodě.

Dosedací plochy jsem také kontroloval a jeví se v pohodě. Tak ještě vyzkouším vyčistit a dotáhnout bez mazání ......
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Richard555 »

Pokud si pamatuju tak na Santě SM je ta gumička vložena v jakési drážce v tom šroubovacím v plastovém víku a těsní v ploše mezi tělesem a tou šroubovací zátkou. dotahování nic neřeší, stačí jen utáhnout rukou a musí těsnit, gumička nemá kam vyběhnout, spíš se přikláním k tomu, v tom víku zůstala ta staré gumička a že nyní to těsní přes hranu, ne v ploše. pokud je vše OK , víko bez mezery dosedne na těleso filtru a nedovedu si představit kudy by gumička mohla vyběhnout !

Občas je třeba i vyměnit tu spodní gumu pod vložkou - zpětný ventil.....
myslím že je i možné celé to plastové těleso filtru odšroubovat a na jeho místo použít i "patronu" celého filtru tak jako se používá u jiných aut, akorát to umístění způsobí že ti při výměně všechen olej vyteče na motor a nápravu, protože ta patrona je v poloze dole závit a není jak ten olej odchytit :-(
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Zdeněk ČB »

69pavel píše:neni mozne aby krouzek se vytlacoval ven,pokud se tak deje tak je spatne nasazena papirova vlozka a filtr neni nasazen na osazeni ve vnitr telesa,bavime se o papirove vlozce, teleso (viko) filtru ma na strane u zavitu osazeni a musi se dotahnout az na to osazeni,pokud je dotazen jak ma neni mozne aby se gumka vytlacila z drazky a jedina moznost pokud tece olej je vymackana a ztvrdla gumka,v tvem pripade to je spis spatne nasazena papirova vlozka v telese filtru a nedotahnes spravne viko filtru k osazeni jak mas

Díky za reakci.
Tu prvotní samotnou výměnu filtru mi dělal kamarád. Já se jen s tím teď trápím. Myslím, že papírová vložka je nasazena dobře, nebo alespoň mně nenapadlo jak jinak by mohla být nasazená. Tedy jen pro kontrolu: víčko nádobky má v sobě cca 2,5 cm širokou trubku, na kterou se vložka nasadí. Do druhé strany vložky (ta která dosedá k motoru) se nasune kratší trubka, která je opatřena takovým gumovým převlečným dosedacím těsněním. A to je myslím vše co se tam dá vymyslet. Nebo je ještě jiná možnost?
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od sagen »

Ak ti to prvý raz menil kamarát, skontroluj, či ti zo starého filtra prehodil ten gumový lievik - obtokový ventil.
Keď vyskrutkuješ plastové veko olejového filtra, vložka by mala byť nacvaknutá v ňom a vtedy by malo byť plastové veko dotiahnuté na prírubu motora bez medzery, takže o krúžok sa neukáže. Ak dal vložku do príruby a potom nasadil plastové veko, nemusí sa dať dotiahnuť nadoraz a vtedy gumka môže vybehnúť. Na YouTube pozri video s výmenou filtra na santa fe a kamaráta pošli radšej na pivo, alebo ak so starou vložkou vyhodil aj gumový obtokový ventil, tak poň.

edit: podľa textu obtokový ventil máš, tak skontroluj, či nemáš poškodený závit na plastovom veku
Naposledy upravil(a) sagen dne 30 bře 2016, 12:12, celkem upraveno 1 x.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Richard555 píše:Pokud si pamatuju tak na Santě SM je ta gumička vložena v jakési drážce v tom šroubovacím v plastovém víku a těsní v ploše mezi tělesem a tou šroubovací zátkou. dotahování nic neřeší, stačí jen utáhnout rukou a musí těsnit, gumička nemá kam vyběhnout, spíš se přikláním k tomu, v tom víku zůstala ta staré gumička a že nyní to těsní přes hranu, ne v ploše. pokud je vše OK , víko bez mezery dosedne na těleso filtru a nedovedu si představit kudy by gumička mohla vyběhnout !

Občas je třeba i vyměnit tu spodní gumu pod vložkou - zpětný ventil.....
myslím že je i možné celé to plastové těleso filtru odšroubovat a na jeho místo použít i "patronu" celého filtru tak jako se používá u jiných aut, akorát to umístění způsobí že ti při výměně všechen olej vyteče na motor a nápravu, protože ta patrona je v poloze dole závit a není jak ten olej odchytit :-(

Stará gumička tam není. Bohužel se po výměně hned vyhodila i se starým filtrem. Píšu bohužel, protože si čím dál tím víc myslím, že je to špatným průměrem gumičky. Nové těsnění, i když je usazené v drážce, která je nad závitem, přesahuje lehce přes okraj víčka i spodní nádobu filtru. Ta spodní nádoba má na okraji takové lehké šikmé osazení, tak bych předpokládal, že těsnění zajede trochu dovnitř a natlačí se na drážku ve víčku, ale to se neděje. V podstatě mi je zvenčí vidět větší část toho gumového těsnění. Tedy mi určitě víko po zašroubování nedosedne na těleso filtru.
Mám SF vyrobené v roce 2006, ale již jako modelový rok 2007, tak jestli tam nemohlo dojít k nějaké změně a já si teď objednávám a kupuji trochu jiný filtr, který má jinou gumu? I když v :hyu: asi ví co mám za auto, protože jim stačila SPZ a přinesli mi filtr, který mi oni sami už několikrát v minulosti měnili....

Ještě mně napadlo: co ten zpětný ventil? Nemůže se stát, že by se nějak sekal a tím v nádobce vznikal přetlak, který gumu vytlačí? Ale to by asi začala svítit kontrolka mazání, že je něco v nepořádku ....
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Uživatelský avatar
sagen
**
Příspěvky: 253
Registrován: 06 úno 2014, 14:34

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od sagen »

pozri vyhľadávač MANN filter, mám Santu z prelomu výroby 110 kW a 114 kW a v e shopoch občas problém u palivového filtru, ale cez MANN nájde presne to, čo je treba.
Kia Sorento UM 2,2 Crdi 6AT od 7/2016
Hyundai SantaFe 2,2 CRDI 114 kW M5 2006
Ford Focus 1,6 M5 2008 do 5/2016
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Richard555 »

teď jsem i v dešti se byl podívat na ten filtr u Santy :wink: myslím že bude stejný protože ten motor i když je výkonější je v základu stejný a pochybuju, že by :hyu: něco někde měnil. Snažil jsem se nakreslit oč jde, doufám že to pochopíte. prostě gumička nemůže koukat, musí být víko našroubováno až na doraz k tělesu a je tam jen mikrospára, kterou se gumička neprotlačí ani v krizi...... a pokud kouká je to blbě smontovaný....
Ale nekamenujte mě, koukal jsem na automedik a tam filtr - vložka na mého Santu má rozměr 118 (výška)tak pro novější Santy je to 110 tak tam můžou být i nějaké odlišnosti..... jestli právě nemá toto na svědomí ten o 8mm jiný rozměr a někdo tam necpe tu delší vložku :wink:
filtr olej.jpg
filtr olej.jpg (27.12 KiB) Zobrazeno 4026 x
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Uživatelský avatar
Zdeněk ČB
**
Příspěvky: 223
Registrován: 04 lis 2006, 17:28
Bydliště: České Budějovice

Re: teče olej u olejového filtru

Příspěvek od Zdeněk ČB »

Richard555 píše:teď jsem i v dešti se byl podívat na ten filtr u Santy :wink: myslím že bude stejný protože ten motor i když je výkonější je v základu stejný a pochybuju, že by :hyu: něco někde měnil. Snažil jsem se nakreslit oč jde, doufám že to pochopíte. prostě gumička nemůže koukat, musí být víko našroubováno až na doraz k tělesu a je tam jen mikrospára, kterou se gumička neprotlačí ani v krizi...... a pokud kouká je to blbě smontovaný....
Ale nekamenujte mě, koukal jsem na automedik a tam filtr - vložka na mého Santu má rozměr 118 (výška)tak pro novější Santy je to 110 tak tam můžou být i nějaké odlišnosti..... jestli právě nemá toto na svědomí ten o 8mm jiný rozměr a někdo tam necpe tu delší vložku :wink:
Příloha filtr olej.jpg je dlouhodobě nedostupná.
=D> =D>
tak tohle si cením ....... opravdu. Mám zkrátka moc tlustý "O" kroužek. Až to budu mít znova venku, tak to vyfotím. Když tu gumičku nasadím do drážky tak je to zhruba jako na skice, kterou jsem v rychlosti spáchal .......
filtr.jpg
filtr.jpg (33.72 KiB) Zobrazeno 4007 x
2002-2006 SF 2,00 CRDi dynamic Black
2006-? New SF 2,2 VGT elegance A/T Blue titanium MY 2007
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“