Nova i40tka

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

Nova i40tka

Příspěvek od bugsbunny »

Mam otazku na majitelov novej i40, urcite ste citali temu s vyrobnymi zavadami prveho modelu, ja osobne som mal skusenost s vacsinou popisanych zavad az po vymenu motora (tok vyroby2011), a teda je druha verzia kvalitativne ina, alebo sa opakuju zavady aj vo vynovenom modely?
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
Reklama
 

karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Nova i40tka

Příspěvek od karelmrak »

bugsbunny píše:Mam otazku na majitelov novej i40, urcite ste citali temu s vyrobnymi zavadami prveho modelu, ja osobne som mal skusenost s vacsinou popisanych zavad az po vymenu motora (tok vyroby2011), a teda je druha verzia kvalitativne ina, alebo sa opakuju zavady aj vo vynovenom modely?
Já osobně myslím, že tohle budeme vědět za několik let... :D
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

Těžko soudit, zatím jen řeším přelakování prahů, jelikož lak na prazích je hodně, ale hodně měkký a botou jemným kopnutím jde dolů. Servis nejprve tvrdil, že je to mechanické poškození, nicméně přijel se na to podívat někdo z Prahy. A dle jejich vyjádření se s tímto po měsíci užívání nesetkali. Otestovali sami a zjistili, že stačí opravdu lehce klepnout do prahu a barva jde dolů. Rozhodnutí oba prahy přelakovat i přes nelibost garančního technika, který stále opakoval, že se jedná o mechanické poškození. Nedovedu si představit, jak by ty prahy vypadaly po půl roce, roce. No akorát nevím, jak budu řešit, aby se to neopakovalo (nejspíš na vlastní náklady potáhnout fólií).
Jinak žádná jiná závada, ale mám benzín, ten prý problémy nemá a neměl. Ale auto mám jen 3 měsíce a najeto cca 4.500km.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Stonepet píše:Těžko soudit, zatím jen řeším přelakování prahů,
Ahoj, nemas nahodou foto ako to bolo u teba poskodene, kde si to reklamoval konkretne?
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

Ahoj, fotku jsem hledal, bohužel nenašel, bylo to na 3 místech, největší velikosti nehtu na malíčku (po 1 měsíci užívání). Byl to zkrátka černý plast a kolem zůstala stříbrná barva, žádná podkladní vrstva (barva tedy takový film se sloupl jakoby nic). Šlo to dolů i jemným poklepáním botou. V autosalonu v Ostravě mi to garanční technik zamítl s tím, že se jedná o mechanické poškození, ale na mé naléhání to poslal na centrálu v Praze, pak dojel pán z Prahy (že tohle ještě neřešili), který se přesvědčil, že barva jde dolů právě jemným poklepáním boty. I přesto, že to uznal, trval garanční technik na tom, že se jedná o mechanické poškození a tedy by to nemělo být uznáno v rámci garance. Naštěstí pán z pražské centrály měl větší slovo a vůbec s technikem nepolemizoval a řekl, že to bude v rámci garance přelakováno. Což se také stalo a od té doby bez problému.
S autem maximální spokojenost, ale raději klepu. :)
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od idam.i »

Stonepet píše:Těžko soudit, zatím jen řeším přelakování prahů, jelikož lak na prazích je hodně, ale hodně měkký a botou jemným kopnutím jde dolů. Servis nejprve tvrdil, že je to mechanické poškození, nicméně přijel se na to podívat někdo z Prahy. A dle jejich vyjádření se s tímto po měsíci užívání nesetkali. Otestovali sami a zjistili, že stačí opravdu lehce klepnout do prahu a barva jde dolů. Rozhodnutí oba prahy přelakovat i přes nelibost garančního technika, který stále opakoval, že se jedná o mechanické poškození. Nedovedu si představit, jak by ty prahy vypadaly po půl roce, roce. No akorát nevím, jak budu řešit, aby se to neopakovalo (nejspíš na vlastní náklady potáhnout fólií).
Jinak žádná jiná závada, ale mám benzín, ten prý problémy nemá a neměl. Ale auto mám jen 3 měsíce a najeto cca 4.500km.
Môžem potvrdiť,benzíny problém nemajú. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Stonepet píše:Ahoj, fotku jsem hledal, bohužel nenašel,
Dik za odpoved, hned ako sa mi podari tak sem hodim foto, mam podobny problem na prahoch ](*,)
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Takto nejak vyzera u mna ten prah, tiez som skusal dat dole vrstvu nehtom a ide to :oops: [-o< , dnes som to reklamoval v :hyu: Autopolis na Panonskej v BA + som im ukazoval niektore miesta na aute kde ten lak je problem, napr u mna je aj na zadnych dverach a pod prednym svetlom... proste vsade kde konci diel - lakovanie na okrajoch auta je to uplne ze bieda. Som zvedavy ake bude stanovisko importera SR. :-k ](*,)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

Tak to máš přesně to samé, co jsem měl já. Naštěstí celé nově přelakovali. Tak držím palce, ať se k tomu postaví čelem a vyřeší to k tvé spokojenosti.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Co to jako je? To je nove auto...? To jsem jeste nevidel.

Odeslano z Androidu.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od idam.i »

To musí byť nejaká vadná séria.Nemáte náhodou rovnakú farbu ? Ja som mal ročník 2011 a na prahu ani stopy opotrebenia.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

No uvidim ako sa vyjadri importer v SR., zaciatkom tyzdna mi budu volat. Dam vediet. Ani v zlom sne by ma nenapadlo ze s novym autom ( predvadzacka 35K km ) budem mat taketo motanice ](*,)
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od petzl62 »

To je až težko uvěřitelné,že něco takového může z fabriky kde je výstupní kontrola vyjet.Katastrofa 8-[ ](*,)
Jestli ti tohle neuznají,tak fakt nevím... :(
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od RacerSK »

Stonepet píše:....V autosalonu v Ostravě mi to garanční technik zamítl s tím, že se jedná o mechanické poškození...
Akurat ked citam ako kolega pise ze to by mohla byt vadna seria, by som sa chcel spytat ze kde si kupoval auto lebo ja mam auto z CZ salon AUTOLAROS SPEED s.r.o. Ostrava!!!! :shock:
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Nova i40tka

Příspěvek od Stonepet »

Já mám auto z Autosalon Rely Car Ostrava, ale barvu mám jinou sleek silver, tedy stříbrnou.
Přílohy
WP_20160825_19_33_41_Pro.jpg
WP_20160825_19_33_41_Pro.jpg (237.5 KiB) Zobrazeno 3449 x
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Odpovědět

Zpět na „i40“