Getz 1.4 model 2006 nejde nastartovat zničeho nic

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
ferdaxxl
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 říj 2016, 16:22

Getz 1.4 model 2006 nejde nastartovat zničeho nic

Příspěvek od ferdaxxl »

Zdravím, měl bych dotaz.

Odkoupil jsem si služební auto, které 3 měsíce stálo v práci (špatná baterka) a s novou baterkou jsem napoprvé nastartoval. Po ujetí cca 5000 km jsem zaparkoval před barákem a auto asi 14 dní stálo. Opět jsem nastartoval, ale už to nebylo úplně ono, ale vše celkem v pohodě. Teď jsem po týdnu přišel k autu a nic. Přišlo mi, že motor točil těžce a kontrolky pozhasínaly jakoby baterka. Při dalším startování motor naskočil, ale dost křičel klíňák a po chvilce se začalo čoudit a smrdět z motoru. Tak jsem hned motor chcípnul. A to bylo naposledy co se mi podařilo auto nastartovat. Dobyl sem baterku, zkoušel jinou baterku a nic. Baterka je nová cca 6 měsíců a dle nabíječky nabitá na 100 procent.

Při startování mi přijde jako bych startoval když je veku -25 stupňů. Je mi divné, že kontrolky pozhasínají jako by byla špatná baterka, ale není. Vhledem k tom, že zničeho nic píská a smrdí asi klíňák tak mám celkem strach auto roztlačit, aby to vůbec naskočilo, protože bydlím v dosti nacpané ulici a ještě do kopce. Při startování se motor normálně neroztočí fakt to zní jako by neměl šťávu a točí pomalu. Nestalo se něco podobného někomu z Vás? S tímto autem jsem v práci najezdil 100 000 km a naprosto v klidu. Auto je 1.4 benzín model 2006 a najeto 180 000 km.

Díky za postřehy ....
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Getz 1.4 model 2006 nejde nastartovat zničeho nic

Příspěvek od slabostka »

celkom nerozumiem čo riešiš na nete keď to treba pozrieť v servise - máš čas výmeny rozvodov, ak ti niečo píska či smrdí je možné že odchádza nejaké ložisko - alternátov, klíma, pumpa.... proste tak či onak treba pozrieť, vymeniť rozvody, pumpu.... všetky pomocné remene... filter v nádrži... a zvyšné veci servisné.... nech sa darí....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
ferdaxxl
*
Příspěvky: 11
Registrován: 29 říj 2016, 16:22

Re: Getz 1.4 model 2006 nejde nastartovat zničeho nic

Příspěvek od ferdaxxl »

Dík za opravdu věcnou odpověď ](*,)

Nejsem sice automechanik, ale když problikávají kontrolky na palubní desce tak to nebude nic mechanického. Ptám se tady proto, že se to mohlo někomu taky stát než to odvezu do servisu. Ale i tak dík za odpověď.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Getz 1.4 model 2006 nejde nastartovat zničeho nic

Příspěvek od Martinsp »

Tak buď rád že nejsi automechanik. Protože podle selského rozumu když píská a smrdí klíňák, tak to asi drátek nebo žárovička nebude. Co píše slabostka dává větší smysl. Kontrolky pohasínají protože ti jde něco asi dost ztuha a ta baterka se s tím trápí.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
slabostka
*****
Příspěvky: 1734
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Getz 1.4 model 2006 nejde nastartovat zničeho nic

Příspěvek od slabostka »

Tak neviem čo ti mám nato napísať... o rozvodoch nepíšeš nič, o pomocných remeňoch nič, o iných veciach ohľadom údržby nič... ono to v modernom aute nieje vždy také priame že bliká kontrolka znamená chyba elektriky. Najprv treba hľadať chybu mechanickú hlavne ak nevieš - nepíšeš o servisnej historii auta nič... a udávaš príznaky mechanickej chyby. 180 000km je čas na väčší servis - rozvody, pumpa, klinové remene, palivový filter, lambda by už mala byť aspoň raz vymenená, viečky, káble... proste je to už nájazd s ktorým asi ani šikmooké hlavičky nepočítali žeby sa veľmi prekračoval...
Tak sa potom ozvi čo sa tam našlo, to je väčší prínos ako sa tu naťahovať od počítača.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
Odpovědět

Zpět na „GETZ“