Stránka 1 z 22

Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Napsal: 21 bře 2016, 08:24
od petrisko
Zdravim vas :hyu:

som buducim majitelom noveho Hyundaia Tucson vo vybave Style, kde su v cene halogenove svetlomety s prisvecovanim do zakrut. Na stranke topspeed.sk v teste a aj v diskusii zvozili ledkove svetla kvoli podpriemernej svietivosti :shock: (a aj to ze nie su bi-led) pod ciernu zem. Na inych stranka som test, ani recenziu na stretavacie led svetla tucsonu nenasiel. :roll:
http://www.topspeed.sk/test-hyundai-tuc ... t-gdi/9798

Viete mi poradit, ci sa mi oplati zainvestovat 1200€ do novych len led stretavacich svetiel? stoji to za to? :-k

Peto

Re: Novy tucson LED svetlá áno či nie?

Napsal: 21 bře 2016, 20:15
od HOTHEAD
MŮJ NÁZOR, KLASICKÁ POTKÁVACÍ SVĚTLA JSOU SUPER !! ALE TY DÁLKOVÉ OPRAVDU ZAOSTÁVAJÍ.
PŘESTO BYCH DOPORUČIL NEJDŘÍVE ZKUSIT JESTLI JE PRO TEBE NUTNÁ VÝMĚNA, JÁ BYCH TUTO
ČÁSTKU ROZHODNĚ INVESTOVAL JINAM. NĚKTERÉ NÁZORY ODBORNÍKŮ V TESTECH JSOU ZKRESLUJÍCÍ,
JÁ NIKDY NEBUDU AUTO VYUŽÍVAT NA HRANICI LIMITU A JAKO LAJK NEDOKÁŽU VYUŽÍT PLNĚ
POTENCIÁLU AUTA. PROTO JE TŘEBA BRÁT VÝSLEDKY TESTŮ S REZERVOU !!!

MOŽNÁ BY TO VYŘEŠILI NĚJAKÉ TOP DÁLKOVÉ HALOGENY.
LED POTKÁVACÍ JSOU SUPER
PŘISVĚCOVÁNÍ DO ZATÁČEK JE TAKY NAPROSTO O.K.

HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘI VÝBĚRU. ZA MĚ S AUTEM VELKÁ SPOKOJENOST.

Re: Novy tucson LED svetlá áno či nie?

Napsal: 05 dub 2016, 13:50
od báďa
já mám klasický potkávačky,jen jsem vyměnil žárovky za lepší,a do přisvěcování jsem vrazil silné ledky..samozřejmně ledkové potkávací vypadají celkově lépe,ale v čechách se připlácí tuším 50tis a jsou v tom další drobnosti které nutně nepotřebuji,takže jsem vzal levnější verzi..

Re: Novy tucson LED svetlá áno či nie?

Napsal: 05 dub 2016, 17:30
od HOTHEAD
Ale ve výbavě Style jsou potkávací ledky v ceně, aspoň v ČR tak nevím

Re: Novy tucson LED svetlá áno či nie?

Napsal: 05 dub 2016, 20:38
od diamond
Ked bereš style mali by byť v cene 600 evry aspon ja som tak dostal v decembri a su super oproti tomu čo som mal na iných

Re: Novy tucson LED svetlá áno či nie?

Napsal: 05 dub 2016, 20:53
od Alfréd
Potkávací LED jsou super.
Jestli budete někdo řešit ty dálkový (k lepšímu) tak se pochlubte - ty jsou fakt dost slabší.

Re: Novy tucson LED svetlá áno či nie?

Napsal: 23 dub 2016, 20:50
od schmidke
Petrisko, zrovna s topspeed.sk testami často nesúhlasím.
Robíš dobre, že sa pýtaš tých, čo na aute jazdia, lebo keď čítam v diskusiách asi také komentáre, že "škoda tých LED... ...Tucsona by som si nekúpil...", tak sa smejem.
Ja napr. hovorím, že svietia, ako žiletky :D som veľmi spokojný. A je pravda, že diaľkové stoja za :-# ale to sa dá dohnať lepšími žiarovkami. Väčšina ostatných žiaroviek sa dá vymeniť za LEDky.

Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Napsal: 06 bře 2017, 19:41
od Matrix44
presunutie príspevkov

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Napsal: 06 bře 2017, 19:51
od milan74ma
presne ako hovori @schmidke. Tie ledky svietia genialne. Ale je pravda ze na mojom aute boli od vyroby nastavene nizsie. Dal som si ich nastavit a odvtedy - parada. Jak ziletky :). Ale dialkove su strasne slabe v porovnani s LED - V podstate maju zmysel len fakt na rovnej ceste :mrgreen:

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Napsal: 07 bře 2017, 20:12
od 007
Naprostý souhlas i já jako laik musím konstatovat, že LED potkávací bomba, ale dálkové halogeny bída, bída....naštěstí tolik nejezdím obecně, natož večer, tak to přežiju, ale pokud někdo najde nějaké řešení jak vylepšit dálkové za rozumnou cenu, tak bych do toho asi šel, ale jinak to zas tak nutně nepotřebuji... :tus:

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Napsal: 08 bře 2017, 18:11
od Erik-Hyundai
Tento týždeň som tento problém riešil. Žena moja má po mne Hyundai IX 20 a ja mám Tucsona s LED. Išiel som prezuť gumy najprv na Tucsone, keď som sa vracal bola tma a po návrate som išiel s IX20ku vymeniť gumy taktiež po tme. celú cestu som mal pocit, že mi nesvietia stretávacie svetlá, v servise som dokonca pozeral, či naozaj fungujú stretávačky alebo som išiel na obrysových.

Ledky sú krásne biele, výborne svietia a hlavne podľa mňa dobre chránia vodiča napr. pred chodcami na ceste v tme a s týmto mám bohaté skúsenosti. Neviem posúdiť svietenie - stretávačky Tucson verzus LED Tucson, ale môžem povedať aspoň za mňa, že už odteraz budem chcieť auto vždy len s Ledkami. Je to veľmi rýchly návyk. To je len môj názor. Momentálne mám pre ženu objednané stretávačky MTEC, ktoré tu niektorí dávajú do hmloviek Tucsonových a spolieham sa, že oživia a hlavne zlepšia svietivosť IX20ky, ktorá mi mimochodom 6 rokov nepripadala, že svieti zle, až dokým som nemal možnosť po dlhšom čase do nej sadnúť z Ledkového Tucsona.

Napsal: 08 bře 2017, 19:39
od bony
To jsi jeste nejel v aute s Laser svetlem. To by jsi LED odepsal ;-)

Odeslano

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Napsal: 18 srp 2017, 14:25
od dido64
Ja som problém slabých diaľkových svetiel vyriešil tak, že som vymenil žiarovky diaľkových svetiel za Osram Night Breaker Laser H7.
A svietia úplne super.
Vyskúšajte.

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Napsal: 26 led 2018, 21:31
od miki888
Som čerstvým majiteľom tucsona, na ktorom mám halogénové stretávacie svetlá, ktoré svietia veľmi slabo. Vymenil som všetky žiarovky (stretávacie, diaľkové aj do zákrut) za Osram Night Breaker Unlimited a nezaznamenal som žiadne zlepšenie. Preto vážne uvažujem o zmene svetlometov za svetlomet s LED. Moja otázka znie: je to možné? nebude treba vymeniť kábeláž?

Re: Xenony / žiarovky / osvetlenie / denne svietenie TUCSON

Napsal: 27 led 2018, 13:04
od Axel.Foley
miki888: Zkus častěji umývat světla. Světla jsou relativně úzká a moc rychle se zašpiní. Už i tenká vrstva špíny má velký vliv na svítivost.

Jestli uvažuješ o výměně halogenových světel za led, měl jsi si připlatit při objednávání. Led světla tuším mají automatickou nivelaci. Nevěřím, že by se někomu chtělo do její dodatečné montáže. Jestli ano, za pár korun to určitě nebude. To za prvé. Za další je tu legislativa, schválení vozu pro provoz a po 4 letech nemusíš kvůli světlům projít přes STK.