Brzdová trubka

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
aldakutil
*
Příspěvky: 73
Registrován: 10 led 2009, 20:33

Brzdová trubka

Příspěvek od aldakutil »

Včera se mi stala nemilá věc. Pod pravým předním kolem loužička. Samo, že auto už nebrzdilo. Trubka z hlavního brzdového válce prorezivěla. (a to na dvou místech u sponek, co jí drží na karoserii) Přiznávám, že kapalina byla dávno na výměnu. Auto je 14 let, najeto kolem
81000km. Docela málo na ty roky. Píšu to proto, že kdo máte Getze podobného stáří, doporučuji vizuální kontrolu. Myslím, že by to mohla být slabina jinak velice spolehlivého auta.

Už mám i opraveno (vyměněno,nová kapalina, odvzdušněno). Jeden malej místní servis pomohl. Trubičku mi na počkání udělal (měděnou). Jako originální díl je to nejspíš nesehnatelný.
Getz 1,3 60kw limited edition (2003)
Reklama
 

bumartin
Příspěvky: 3
Registrován: 16 črc 2017, 14:35

Re: Brzdová trubka

Příspěvek od bumartin »

Je to holt staré v dubnu sem nechal měnit komplet brzdové trubky a přední nápravnici.trubky na prach su rád že sem si nerozmlátíl někde hubu.
8milan8
*
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2017, 12:38

Re: Brzdová trubka

Příspěvek od 8milan8 »

No, teď jsem dělal podběhy (původní nástřik proti kamínkům už byl tu tam) u ročníku 2004 a trubky pořád jako nové. Je pravda, že kolem té klipsy kde jsou přichycené k podběhu, tak je tam znát začínající koroze, ale nic strašného. Je fakt, že celkově je vůz zachovalý. Máme jej od března a na to, že má nalítáno skoro 180 000 Km, tak nás rez zatím až tak netrápí. Nejvíce mě překvapilo, kolik hlíny/bordelu se nachází kolem hrdla nádrže v zadního podběhu a pod zadními světly.
Hyundai Getz 1.3 85HP 5.2004
Odpovědět

Zpět na „GETZ“