Přepólování autobaterie- POMOC!

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od BartaIV »

Měnil jsem baterku a nedal jsem pozor a přepoloval jsem ji. Auto točí motorem, ale neslyším benzinovou pumpu a motor se nanahodí. nesvítí kontrolka ECU. Všechny pojistky o kterých vím (u řidiče a v motoru) jsou OK. Mám docela strach o ŘJ. Tohle by před dovolenou byla katastrofa. Navíc mi to stojí na zahradě a do servisu jedině odtah a navíc jsou tu docela neumětelové. Víte někdo jak zjistit co odešlo? Je to jako by imobilizer (Meta system) zablokoval startování, ale dělá to i když to vypnu. Je někde schovaná nějaká pojistka před ŘJ? A kde je ŘJ? Shrnutí: Elantra 2002 1.6 všechny pojistky které jsem našel OK, netočí větrák, nesvítí potkávačky, pouze parkovačky, nepřipojí se diagnostika ELM , nesvítí kontrolka ECU, nespíná kimatizace.
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od petzl62 »

Stejný případ řeší ted kluci v servisu na i30 1,generace.A bohužel jednotka v háji... :roll:
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od BartaIV »

Právě jsem našel přepáenou hlavní 100A pojistku v motoru. Tonoucí se stébla chytá .... Dík
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od petzl62 »

Tak ta to snad chytla a mohla by to jednotka zvládnout.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od idam.i »

Držím palce,lebo inak to bude nepríjemné. [-o<
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od BartaIV »

Díky za podporu, i když podtext toho co píšete je děsivý, nevím jestli mám dát nejdřív auto do servisu nebo sebe na kardiologii .... Tu pojistku jsem nejdříve přehlédl vypadala dobrá, ale po měření byla neprůchodná, pak jsem si všiml jak je utavená. Doufám že to vyjde, do nejbižšího hyundai servisu to mám 80 km a tady u nás na to auto servisáci koukají jak na ufo. Jak je na vesnici zvykem, prodavač v autodílech prohlásil "Nemám, ale objednám..." Prý se tohle nedá přepálit tak to skladem nemívá. Tak zítra ráno tam naklušu a než potáhnu na odpolední, bude auto jezdit nebo já na defibrilátoru. Dobrou!
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od petr.gr »

A jak to dopadlo ??????
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od BartaIV »

100A pojistka dorazila až před 10.00. V autě je vše (kromě rádia :cry: ) naprosto funkční, aternátor zatím dobíjí. Vypadá to, že vše chytla ta velká pojistka v motoru. Ještě udělám diagnostiku, ale to až něco najedu a ECU načte program. Kontroka ECU nesvítí!!!! :D To je neskutečné štěstí, že to takto dopado, na to jak jsem to posr..... Tu baterii 55Ah jsem tam mě natvrdo přepolovanou asi 2 minuty. Štve mne to rádio, dost drahé, stálo třetinu ceny toho auta .... Sice bylo ve výbavě při koupi, ale naštvávalo mne, že nemá proud když je klíček vypnutý, ale když jde o to jak ho odpálit, tak se odpálí i vypnuté..... Mohlo to dopadnout hůř, díky za fandění!
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Na většině rádií byla hned za vstupem pojistka. Takže bych zkusil rádio vyndat a mrknout na jeho pojistku, je na zadní straně rádia dobře přístupná :wink: . Je hodně pravděpodobné, že pokud tam samostatná pojistka je, tak že to chytla ona :) .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od BartaIV »

Koukám na plánek rádia, má 10A pojistku. Na napájecím kabelu. Ten je za šuplíkem, což znamená demontáž celé paubky .... :? Rádio lze vytáhnout pouze nějakými dvěma přípravky, ty také nemám. No tak to až bude čas.
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Demontážní pacičky ke všem možným autorádiím má kdekterý autoelektrikář. A většina s tím nedělá moc drahoty, když je zapotřebí jen vytáhnout rádio kvůli pojistce :wink: .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od BartaIV »

No po zkušenostech s místními "servisy" se jim raději vyhnu, někde to seženu, nebo se tam dostanu zezadu od řidiče. A teď veselá příhoda z natáčení, proč tady do servisu neeeee:
Po koupi auta mi strašlivě ječel řemen ke klimě. Nevěděl jsem kdy byly dělány rozvody a tak jsem si za 2000,- sehna sadu Gates (řemen, kladky, vodní puzmpa) a přišel k prvnímu "opraváři" co byl na ráně (Domažlicko). Podíval se na řemeny, a prohlásil, abych tam to auto nechal že je to na pár dní, moje náhradní díly nepoužije koupí nsvoje a pokud trvám na svých dílech zdraží práci. Je jsem jinam. Opět se přišel podívat a kupodivu po prohlídce řemenů mi řekl, že za práci by to byly vyhozené peníze, řemeny jsou udělané nově. Tak jsem chtěl jen napnout ten ječící ke klimě. Přišel mechanik a prohlásil, že to je spojka klimatizace a ta se dá sehnat jen s kompresorem za 10 500,- .... Poděkoval jsem a jel pryč. Sehnal jsem kompresor se spojkou (nový) za 6 500,- ale nebral ho. Poté jsem na německém vebu sehnal novou spojku i s dopravou za 1 800,-, nebral jsem ji zatím, investice šly do lambdy a stk. Než jsem jel na STK, sundal jsem řemen a kladku a zjistil že píská kladka u které jsem vyměnil ložisko za 75,- kč a auto je tichounké .... To je důvod, proč se tady servisům raději vyhýbám.
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od Neo-Mike »

Mrkni na netu jak to vypadá. Dá se to udělat doma. Např. Drát na svařování, vybrousis do něj zlabky a zasunes to do patřičných der na autoradiu. Ono jde o to, že tím se odjistí zapatky, co drží autoradio v palubovce a můžeš to potom vytáhnout.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Co to je za značku autorádia. Nějaké pacičky jsem měl ve skříni, můžu se po nich zkusit podívat (za výsledek neručím, firma se mezitím stěhovala a nevím, zda jsme to nevyhodili).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
icu
***
Příspěvky: 578
Registrován: 25 črc 2016, 15:23
Bydliště: ČR, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepólování autobaterie- POMOC!

Příspěvek od icu »

Jak psal Neo-mike - možná nebude třeba žádný extra přípravek. Jestli ty dráty na vyndání nemáš, dá se to obejít. Já takto vyndaval z Idey originál rádio nějakým tuším 1,5mm2 Cu drátem na silové domácí rozvody (čtyři kousky, do každé díry jeden), neboť demontáž autorádia je možné svěřit jen autorizovanému servisu, takže přípravky na demontáž rádia se s autem nedodávají ;). Zásadní je odblokovat ta péra, co jistí rádio v montážním rámu v palubce a pak už pomalu vysunout. Někdy to rádio má ještě šroub na zadní straně, který to celé jistí, ale v té Idee nebyl použit.

Jak to vypadá, je asi nejlépe vidět tady - https://www.foto.ijacek007.net/albums/u ... 00CD-U.jpg Ač jde o nějaké rádio pro Ford, princip je stejný - nějakým nástrojem odsuneš ta péra (nerez? hned za plastovým rámečkem rádia na horní a spodní straně) od rámečku v palubce a rádio vytáhneš. Někdy to jsou dráty, někdy "placky", obvykle mají zoubky, aby to rádio šlo pomocí toho nástroje i vytáhnout ven (https://www.mojedilna.cz/fotky29182/fot ... adia-2.jpg). Na ty dráty má rádio díry (http://www.evilution.co.uk/files/smarts ... ve/cd1.jpg), na "placky" také, ty se ale dají lépe schovat.
1998-2004: ZFA18200; 2004-2016: ZFA35000; 2016- : TMAD381C

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“