Detaily o Scoupe (dříve:Vadí že nemá Scoupe Airbag?)

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Detaily o Scoupe (dříve:Vadí že nemá Scoupe Airbag?)

Příspěvek od Yurii »

Mám takový problém, ti kteří mne na tomhle foru už znají vědí že si chci na jaře pořídit Scoupé, ale mám jeden nepřehlédnutelný zásadní problém.

Otec zásadně chce aby auto na který mi rovným dílem přspěje mělo airbag, což scoupe nemá ani v jedné verzi.
Já chci Scoupé protože je to auto uživitelný, výkonný, třídou akorát pro kluka jako já a v neposlední radě krásný.
Jenomže hrozí že si otec svůj příspěvek na mé auto nechá pokud nebude mít airbag, já mám zato že airbag není nutný... Jezdím vždycky připoutanej, snažím se jezdit bezpečně (sice to kvůli akutnímu nedostatku tréningu a praxe moc nejde ale časem ze to spraví).
Praý mají rodiče strach že si s tak silným autem budu "masírovat ego" až si na něj trochu zvyknu a někde to ve 190 rozstřelím, na mou lehce ironickou odpověď že ve 190 je uplně šumák jestli má dotyčné auto airbag nebo plyšáka na zpětném zrcátku a že bezpečnost airbagu je relativní se otec zasmál a konstatoval ža auto bez airbagu prostě NE.

Co mám doháje použít jako argumenty pro Scoupé? Nechci aby se Scoupé peoměnilo v další nesplněnej sen :(
Naposledy upravil(a) Yurii dne 11 pro 2006, 08:27, celkem upraveno 2 x.
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

Treba to, ze v te cenove kategorii a veku pokud se neco s airbagem vubec vyrabelo, tak bych dal 95% na to, ze uz je vystrelenej.

Jinak obavy tveho rodice chapu.
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

u takhle staryho auta (za tyhle prachy) kdyz uz airbag bude, tak po 15ti letech bude zralej na vymenu, pokud tam vubec bude. airbag ma svou zivotnost a mel by se menit jenze na to kazdej sere, u tak staryho auta.. navic, v ty dobe byl airbag jeste v plenkach a jeho funkcnost je pochybna, narozdil od novejsich aut. Ostatne staci se podivat na crashtesty starsich aut, dost aut dopadlo bez bagu lip nez jiny auto s horsi kastli ale s bagem - napr. filda :wink:
Felotron

Příspěvek od Felotron »

pac tam ty airbagy dodelavali, jak to slo... Takze trosku "ciganska" praca. Pruser nejvetsi je, ze stejne nezjistis, jestli to fakci... teda pokud se nekde nevymeles...
Uživatelský avatar
Mr.Scully
**
Příspěvky: 157
Registrován: 05 led 2006, 12:40
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Scully »

Nevim, ja osobne bych ted uz auto bez airbagu nikdy nekoupil (ale to je tim, ze nejsem v pozici, ze bych musel koukat na kazdou tisicovku). Ve 190 kmh je to opravdu jedno :) ale v rozumnych rychlostech ten airbag proste je obrovske plus (pokud je ridic pripoutany), statistiky jsou jasny. Spolehat na to, ze vyletis prednim sklem a bezpecne dopadnes, moc nejde :)

Jestli je to tatovo podminka (a ani se mu nedivim), tak to mas asi blby. Ale netusim, jestli se na pocatku 90. let do nejakych podobnych aut vubec airbagy montovaly, mel jsem dojem, ze to tehdy bylo vyhradne domenou spis drazsich aut.
dříve Hyundai Coupé 1.6 / 84 kW [R.I.P.]
teď BMW E46 330i / 170 kW [mazec!]
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

rodice to delaji dobre, jenom souhlasim. A pokud je podminkou ABG, co takhle lantra? Ta uz ma bagy normalne, jezdi taky slusne, uzivitelna je stejne, ne-li lepe. Jen podvozek ma plavnejsi nez coupe, coz na ceskych silnicich nakonec ocenis
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Vypadá to jako poradna v Bravíčku ale fakt nevím jak z toho ven... myšlenka s Scoupé se mi fakt líbí, v žádným případě nechci aby mi otec vnutil nějáký Punto, Ka, nebo Twingo, vždyť to nejsou AUTA ale nákupní vozejky co maj 4 kola a motor ze sekačky na trávu, v tom bych si připadal hůř než v Schade ale hlavně že to má airbag :roll:
Jednu výhodu by to mělo, nízkou spotřebu a "relativní" bezpečnost ale zase to sou malý auta a ty nejsou zdaleka tak bezpečný jako velký. :x
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Jedno řešení bych měl, řekni otci ať přidá chechtáky a kup si Coupe r.v. 96 :twisted:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
Mr.Scully
**
Příspěvky: 157
Registrován: 05 led 2006, 12:40
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Scully »

Jirka píše:Jedno řešení bych měl, řekni otci ať přidá chechtáky a kup si Coupe r.v. 96 :twisted:
S tim souhlasim :) Coupe je podle me oproti Scoupe minimalne designem o dve tridy vejs. Akorat netusim, kolik muze byt cenovy rozdil. Slusne Scoupe treba za 45000 versus Coupe r. 96 za 80000?
dříve Hyundai Coupé 1.6 / 84 kW [R.I.P.]
teď BMW E46 330i / 170 kW [mazec!]
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

A co třeba
Obrázek
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

Yurii píše:Vypadá to jako poradna v Bravíčku ale fakt nevím jak z toho ven... myšlenka s Scoupé se mi fakt líbí, v žádným případě nechci aby mi otec vnutil nějáký Punto, Ka, nebo Twingo, vždyť to nejsou AUTA ale nákupní vozejky co maj 4 kola a motor ze sekačky na trávu, v tom bych si připadal hůř než v Schade ale hlavně že to má airbag :roll:
Jednu výhodu by to mělo, nízkou spotřebu a "relativní" bezpečnost ale zase to sou malý auta a ty nejsou zdaleka tak bezpečný jako velký. :x
ta prvni generace punta, felda, kacko, to jsou presne ty auta s airbagem kde je podle me jen na paradu, resp to auto bude mit bezpecnost vubec na styru takze uz to nepomuze nejak valne, bez nej by to byla sebevrazda uplna..
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Pytel neni samospasitelnej. Záleží na strašně moc okolnostech, když už k nehodě má dojít, a pytel neřeší zdaleka všechno. Můžeš vletět pod tatru, dostat boční ránu, nebo zezadu atd. A je pravda že straší auta s airbagem na tom z bezpečností nejsou taky nejlíp - ale který jsou, všechny auta jsou nebezpečný. To bys pak nemohl jezdit na motorce, na kole, ani možná chodit pěšky. To bys nesměl dělat nic. Když už bezpečnost, tak bezpečnost a ne její napodobeninu nebo pokus o ní jenom tim že někam dám pytel do nějaký skořápky. Ale za to se zas dost platí. Otec má pravdu, taky bych se o dítě bál, ale zas prostě takovej je život. Sou lidi co vypadnou ze 4. patra, oprášej se a dou zas nahoru. Sou lidi co upadnou na rovný cestě a vezou je.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

To koupe je naky podivny, dvoulitr bez koimy..to se jen tak nevidi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Jirka píše:Jedno řešení bych měl, řekni otci ať přidá chechtáky a kup si Coupe r.v. 96 :twisted:
Nojo no, ale to se řekne, nebejt toho že nám skončilo stavební spoření tak o žádnejch penězích na auto nemůžeme ani mluvit, máme takovej deal že když si našetřím třetinu tak dostanu dvě třetiny a zaplacený povinný ručení na rok ale je tady limit že nejvíc můžu dostat 60 000 + PR a za to prostě žádný auto podle mýho gusta s Airbagem nebude a když tak to rozhodně nebude Scoupe
:(
Bude pro mne docela problém dát do jara dohromady těch 20 000,- natož dalších si tak 10 000 na Coupe, navíc Coupe za tkovou cenu by mohlo bejt docela vrak :?

EDIT:
Nevěděl jsem že se to tu už řešilo našel mi to Google tak jsem si přečetl celý tohle vlákno Airbag pořád nevím co si o tom mám myslet.
Rozhodně z toho všeho ale plyne u starších aut který nemají airbag v základu zvyšuje "bezpečnost" osob v autě minimálně protože se s ním v základu nepočítá a tyhle auta mají všechny bezpečnostní prvky pro maximální ochranu osob optimalizovaný na verzi bez Airbagu. Chápu to správně?
Uživatelský avatar
Mr.Scully
**
Příspěvky: 157
Registrován: 05 led 2006, 12:40
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Scully »

Muj laicky nazor je asi takovyto:

1. Auto s airbagem versus stejny model bez airbagu = jasne je lepsi verze s airbagem, v 90% pomuze.

2. V 10% pripadu udajne muze byt airbag na obtiz, protoze nekdy je asi fakt lepsi z auta vylitnout prednim sklem nez tam zustat zapasovanej (byt s airbagem).

3. Starsi auta s airbagem = mensi bezpecnost nez novejsi modely s airbagem.

4. Nepripoutan = airbag je nebezpecny (nicmene jezdit nepripoutan je podle me <|>vina, takze to bych ani neresil).

Celkovej zaver podle me je, ze pokud clovek ma relativne novejsi auto a jezdi pripoutanej, tak airbag je nutnost.

(Ja jsem totiz stejnej problem resil vloni, kdy jsem kupoval auto - nakonec zvitezilo Coupe nad Mazdou MX3 mj. take kvuli airbagu, ktery Mazda nema).
dříve Hyundai Coupé 1.6 / 84 kW [R.I.P.]
teď BMW E46 330i / 170 kW [mazec!]
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“