Chyba P0133

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
8milan8
*
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2017, 12:38

Chyba P0133

Příspěvek od 8milan8 »

Ahoj,

tak jsem to tu zakřikl... :/ Jsem si lahodil, jak je vše v pořádku a předevčírem začal motor mít takový dunivý zvuk (jak diesel) a postupně se to zhoršovalo, myslel jsem že je někde díra ve výfuku, ale nikde jsem nic neobjevil. Svíčky OK olej OK voda OK, nikde nic vidět není. Vypadá to jako by se motor dusil, někdy to s autem škubne, nepřijde mi, že to je přímo závislé na zrychlování, klidně vynechá i při ustálené jízdě. Nic strašného, ale jednou za pár minut jízdy se to stane. Neměl jsem už nervy, tak jsem to vytočil do omezovače a šup ho vrtulníček se rozsvítil. Hurá! Ale hodilo mi to chybu P0133- 02 Sensor Circuit Slow Response. Což je celkem široký pojem. Dá se nejít i bližší popis co asi hledat (https://www.autocodes.com/p0133_hyundai.html), tak se chci zeptat zde, jestli to tu někdo již neřešil, nebo aspoň napíši později své řešení. ;) Na fórum to zde řešili u jiného typu. Tam to byl palivový filtr a hodně i odkazovali na senzor tlaku na liště u střiků (to nevím jak rozumně otestovat, ale v manuálu asi najdu jaké rozumné hodnoty to má vracet). Takže se asi nejdříve mrknu na ten palivák. Auto mám koupené po někom a nevím jak se o to staral či ne a teď jsem vyjel nedávno nádrž relativně do dna, tak jestli to někde nabralo nějaký bordel... kdo ví.
Hyundai Getz 1.3 85HP 5.2004
Reklama
 

8milan8
*
Příspěvky: 20
Registrován: 21 bře 2017, 12:38

Re: Chyba P0133

Příspěvek od 8milan8 »

Tak zpět na stromy. :) Chyba byla pouze ve výfuku. Praskl vlnovec a tak dobře, že to nebylo při pohledu pod auto vidět. Po zvednutí odhaleno hned. A protože druhá lambda sonda je za ním, tak to přisávalo vzduch a dělalo to ty blbosti. :/ Každopádně jsem teď koukal, že se dá sehnat jen ten vlnovec, nemáte někdo už zkušenosti který koupit, tedy ideálně mi stačí i rozměry. Nepřeměřil jsem si to, tak tam budu muset vlézt asi znova... :/
Hyundai Getz 1.3 85HP 5.2004
Odpovědět

Zpět na „GETZ“