jaké žárovky

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
luda
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2006, 13:34
Bydliště: Sušice

jaké žárovky

Příspěvek od luda »

Jaké máte zkušenosti s používáním žárovek s xenonovým plynem :idea: ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Pokud mas na mysli xenonove vybojky, da se koupit konverzni kit z H4 na Bi-Xenon. Nezapominej ale, ze podle zakona musis mit nahradni zarovku od kazdeho typu, zakze musis koupit i treti vybojku, coz dale zvysuje potrebnou investici.
Koukni treba sem:
http://www.tuningshop.cz/Xenonova-sada- ... g4772.html

PS: jestli se do toho pustis, dej vedet :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1004
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Tak bud na dotaz straznika ukaze H4, nebo rekne klasicky, ze zrovna pred par kilometrama mu praskla a tak ji vymenil, ze :lol:
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
ELANTRA XD 1.6 2006

drive:

Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Felotron píše:Tak bud na dotaz straznika ukaze H4, nebo rekne klasicky, ze zrovna pred par kilometrama mu praskla a tak ji vymenil, ze :lol:
Tohle vsechno funguje v CZ, ale zkus to nekde na zapad od Sumavy :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Jinak pro nekoho, kdo by chtel dostat vsem povinostem: Stoji okolo 2k :(
BTW: Ludo, do jakyho priblizovadla to chces davat? Pochlub se nam
:D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
luda
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2006, 13:34
Bydliště: Sušice

Příspěvek od luda »

Ne, ne ja myslel jen normalní žárovky s xenonovym plynem. Koukni na www.cartechgroup.cz tam je maj ve sleve za 199... Tak jsem myslel, jestli je někdo z vás už nema... Xenony zatim ne :D Jinak mam 1,5 CRDi.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

No pokud vim, tak xenon patri mezi halogeny, treba jako krypton. Teda doufam, ze to tak je, chemii jsem mel naposledy na zakladni skole. :D Takze si kupujes normalni Halogenovou zarovku, ktera je plnena Xenonem.

Jinak ja mam tohle (asi neco podobnyho, jako to, co chces ty):
http://www.osram.cz/24132videt_lepe.htm
(CoolBlue) maji prijemnejsi bile svetlo a opravdu lip se v jejich svetle odrazi vsechno reflexni. Na dlouhy nocni cesty je to prijemny. V predchozim aute mi praskly docela rychle, ale bylo to asi malou parabolou a tlustym sklem - v Getzankovi je mam skoro rok a v pohode.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
luda
Příspěvky: 2
Registrován: 27 lis 2006, 13:34
Bydliště: Sušice

Příspěvek od luda »

jo přesně tak, je to normalní halogenová žárovka plněná xenonem. Všude to vychvalujou, že to ma vysokou zařivost, ale zda se mi to ňáky levny za 2 kila :o
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

No podle me jde o to, ze ta barva svetla se tam nedociluje ani tak tim plynem, jako namodralou bankou, ktera ale taky asi pohlcuje vic tepla, a proto se vic namaha. Myslim, ze u nekterejch dokonce i pisou, ze maji zkracenou zivotnost oproti normalni zarovce.
Tim narazime na zajimavou vec: myslite si, ze muzu reklamovat zarovku, kdyz mi behem dvou let praskne, nebo mi budou tvrdit, ze to je zpusobene beznym pouzivanim?
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Tak reklamovat to můžeš.Horší ale bude dokázat,že vada není způsobená na tvojí straně.A to posoudí odborná zkušebna.Zkus to a pak dej vědět.Poprvé to je na prodejci,takže o nic nejde,pak když neuznají,tak na tobě.
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Krtek
*
Příspěvky: 14
Registrován: 28 zář 2005, 00:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

XMira píše:Pokud mas na mysli xenonove vybojky, da se koupit konverzni kit z H4 na Bi-Xenon. Nezapominej ale, ze podle zakona musis mit nahradni zarovku od kazdeho typu, zakze musis koupit i treti vybojku, coz dale zvysuje potrebnou investici.
Koukni treba sem:
http://www.tuningshop.cz/Xenonova-sada- ... g4772.html

PS: jestli se do toho pustis, dej vedet :D

Možná kecám ale na výbojky se povinost vozit náhradní nevztahuje, rikám nejsem si jistej tak mě nesežerte :) . Podobnou sadu už mám nainstalovanou, byla draha jako pr..e, montaž taky trošku zapeklitějsí neb v motorovém prostoru je malo místa ale NEVYĚNIL bych to zpátky za žárovky ani kdyby mě mučily, protože se to nedá srovnávat. Prostě výbojka je výbojka. Jinak v prvním autě jsem měl v přídavnejch dálkách Tungsram Superblue a ty svítily naprosto parádně, takže pokud budeš mít možnost tak je zkus.
GETZ ELEGANCE 1,5 CRDi
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Krtek píše:
XMira píše:Pokud mas na mysli xenonove vybojky, da se koupit konverzni kit z H4 na Bi-Xenon. Nezapominej ale, ze podle zakona musis mit nahradni zarovku od kazdeho typu, zakze musis koupit i treti vybojku, coz dale zvysuje potrebnou investici.
Koukni treba sem:
http://www.tuningshop.cz/Xenonova-sada- ... g4772.html

PS: jestli se do toho pustis, dej vedet :D

Možná kecám ale na výbojky se povinost vozit náhradní nevztahuje, rikám nejsem si jistej tak mě nesežerte :) . Podobnou sadu už mám nainstalovanou, byla draha jako pr..e, montaž taky trošku zapeklitějsí neb v motorovém prostoru je malo místa ale NEVYĚNIL bych to zpátky za žárovky ani kdyby mě mučily, protože se to nedá srovnávat. Prostě výbojka je výbojka. Jinak v prvním autě jsem měl v přídavnejch dálkách Tungsram Superblue a ty svítily naprosto parádně, takže pokud budeš mít možnost tak je zkus.
Mas pravdu. Podle vyhlasky č. 341/2002 § 32 odst. b se rika, ze: "po jedné náhradní žárovce (výměnného zdroje světla s výjimkou výbojek) od každého druhu užívaného v zařízeních k vnějšímu osvětlení a ke světelné signalizaci a nářadí nutné k jejich výměně, s výjimkou zvláštního světelného výstražného zařízení"
Takze jsem zas za nevzdelance :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
vipe

Příspěvek od vipe »

Tady je jedna citace majitele Getze z Litoměřic snad mu nebude vadit že to sem dám. :wink:
vyměnil jsem běžné autožárovky za xenonové - teď sice uvidím, ale budou mě v Litoměřicích proklínat majitelé
starých Felicií s vyrezlými světlomety, svítí to jako kráva - vzkaz majitelům Hyundai Getze - moc mu to
sluší. doporučuji už kvůli bezpečnosti, je vidět téměř jako ve dne (konkrétně jsem nasadil autožárovky od
renomované firmy Conrad eletric, Future Light, s vyšší svítivostí o 50% a garancí a zárukou 2 roky -
nejsou nejlevnější, ale zřejmě nejlepší a opravdu plněné xenonem, světelný výkon a precizní ohraničení
proudu světla tomu odpovídá)
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Ahoj!
Tak ty zarovky za 2 kila jsem si koupil a stojej za ho.no!Vyhozeny penize!
Hujer
Uživatelský avatar
Petela
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 lis 2006, 19:18

huyer :

Příspěvek od Petela »

huyer :

Kupil si zirovky za 2 kila s modrobielym svetlom a nepacia sa ti ?

Aky je dovod ?
Getz 1.4 2006
Odpovědět

Zpět na „GETZ“