santa a zima

Moderátoři: miooo, Moderátoři

SFfan
*
Příspěvky: 13
Registrován: 02 srp 2006, 13:23

santa a zima

Příspěvek od SFfan »

Dnes ma skoro porazilo.. Konecne napadol sneh , je taka clapkanica ..klzky povrch a na tom trochu snehu...

Isiel som odniest santicu do garaze a na 3och zatackach ma 2x smyklo. A to mam nove zimne gumy.. isiel som s 4x4 a cca 30km/h rychlostou.

Ostal som v soku... na letnych kumho to na snehu lepsie drzalo ako na novych zimnych gumach..

Skusili sme to este na dalsich 2och santiciach ... tiez nove zimne gumy a detto. auto mierne smyka...pri 30km/h... !!! mate aj vy take skusenosti ? Si neodvazim predstavit co bude pri vyssej rychlosti v zatacke...

Doteraz som zo santicou max. spokojny... ale toto ma mierne vyviedlo z miery.

Zimne gumy Nokian.. a Dunlop WR2.

marek
Naposledy upravil(a) SFfan dne 12 pro 2006, 23:32, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Tak snad jedině hřebíky.Ty totiž na ledu nekloužou.Nevím,jak si můžeš myslet,že na zimákách můžeš všechno.Pak to na dálnici vypadá... :roll: :roll: :roll:
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
karl.fon
*
Příspěvky: 37
Registrován: 30 črc 2006, 11:08

Příspěvek od karl.fon »

Už sem to tu psal a radil dát pirelky skorpion ice. Dnes sem s nimi jel po sněhu a taky jsem byl zklamanej, protože jsem dělal všelijake floky a ne a ne jít do smyku ani na brzdění mi necvaklo abs. :D Takže pokud si chcete trochu zablbnout a bát se, jděte do nokianu. :roll:
santa fe 2,2 crdi, manuál, elegance
Uživatelský avatar
seatik
*
Příspěvky: 20
Registrován: 02 říj 2006, 19:33

Příspěvek od seatik »

nevim ,kolik maji gumy najeto,ale potrebujou par km,nez si gumy tzv. sednou...melo by to byt zhruba tak po 200 km :wink: pak je muzes vyuzivat naplno 8)
SFfan
*
Příspěvky: 13
Registrován: 02 srp 2006, 13:23

Příspěvek od SFfan »

to Pajk: No ja som siel 30kou nie 130kou.. preto ma to mierne sokovalo.

to karl.fon : este pred kupou som bol testovat santicu v marci .... na zjazdovke plnej snehu a na letnych gumach... drzala jak prilepena ... preto som toto teraz ani neocakaval.

to seatik: gumy maju nieco cez 200 km najazdene... no dufam, verim ze sa to zlepsi..inak to bude zabava :roll: tuto zimu.

Marek
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Tak pánové, už nám napadalo! Jak se vám jezdí? A co ESP, 4x4, ABS a pneu? Pořád sklamání jak píše SFfan?
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Uživatelský avatar
rica
**
Příspěvky: 119
Registrován: 10 pro 2006, 16:16
Bydliště: Brno

Příspěvek od rica »

U mně bez problému mám Nokiany na 18.Auto nemám ještě ani měsíc tak jsem moc neblbl, ale na normální zasněžené vozovce mně nikdo nepředjel :D
New Santa Fe 2,2VGT ELEGANCE
Black pearl béžová kůže
Ozawa
*
Příspěvky: 89
Registrován: 29 led 2006, 17:00

ABS

Příspěvek od Ozawa »

karl.fon píše:Už sem to tu psal a radil dát pirelky skorpion ice. Dnes sem s nimi jel po sněhu a taky jsem byl zklamanej, protože jsem dělal všelijake floky a ne a ne jít do smyku ani na brzdění mi necvaklo abs. :D Takže pokud si chcete trochu zablbnout a bát se, jděte do nokianu. :roll:
chápu tvé nadšení z auta, ale že ti na sněhu při prudším brždění neaktivuje ABS? :? Tak buď jsi myslivec a je to trošku latina 8), nebo bych navštívil servis, bo nejni s ABS čidlem vše v pořádku :shock: . Pokud jsi tedy intenzivněji brzdil. Jestli jsi jenom dojížděl a máš citlivou nohu, tak předchozí beru zpět. :oops:
Santa Fe 2,7V6
Subaru Forester 2,5 XT Aut.
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Jako Ozawa, to ABS bych taky nechal prověřit, mně cvaká na sněhu už snad při 30 km/h když brzdím před křižovatkou. Jinak jsem byl dnes zablbnout trochu na louce a paráda, hlavně výjezdy ze zatáček, když na to člověk dupne, zaberou všechna kola a odpich skoro jak na asfaltu
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
karl.fon
*
Příspěvky: 37
Registrován: 30 črc 2006, 11:08

Příspěvek od karl.fon »

ABS mám vpořádku pánové, dnes jsem jel po ledovce a ani pneu nepomohli a pěkně cvakalo, ale na sněhu na to musim dupnout a jed min. 50, aby cvaklo. To už, ale bude pneu. Takže pánové jestli vám to cvaká jak říkáte tak honem do servisu a přezout na pirelky :lol: . Ale esp mi zatím neprobliklo, asi nebyl ještě důvod.
santa fe 2,2 crdi, manuál, elegance
Pepa
*
Příspěvky: 15
Registrován: 03 dub 2006, 11:04
Bydliště: střední Morava

Nokiany na sněhu

Příspěvek od Pepa »

Tak jsem jel včera večer v té chumelenici po E43 (na Brno a zpět asi 100km) a jelo to na té břečce náramně. Nejsem žádný blázen, ale tam kde ostatní jeli max.60 km/h, já jel bezpečně 80 km/h i s přejížděním hlubokého sněhu na středovém pásu při předjíždění. NOKIANy WR jedou na sněhu perfektně. Překvapivě i dobře brzdí přes ABS. Dvoutunové auto jede na sněhu jistě a bezpečně.Dnes jsem zkoušel trošku blbnout na parkovišti a při prudké akceleraci a zatáčení to samozřejmě trochu plavalo a přetáčelo, ale po chvíli jsem to dokázal zvládat.
Neznám správnou techniku jízdy se 4x4, tak to zkouším intuicí. Ale rozhodně na tu hmotnost se auto chová velmi přátelsky.

SANTA FE V6 najeto od června 24000 km
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

karl.fon píše:ABS mám vpořádku pánové, dnes jsem jel po ledovce a ani pneu nepomohli a pěkně cvakalo, ale na sněhu na to musim dupnout a jed min. 50, aby cvaklo. To už, ale bude pneu. Takže pánové jestli vám to cvaká jak říkáte tak honem do servisu a přezout na pirelky :lol: . Ale esp mi zatím neprobliklo, asi nebyl ještě důvod.
Hmmm... tomu co tady čtu soukromě říkám "Automobilový rasismus"

bydlím na Vysočině a včera jsem jel se skoro tunovým nebržděným přívěsem do Brna a do Hlinska přes obec výmluvně nazvanou Sněžné - jistě si umíte představit jak to na silnicích 2 třídy vypadalo...

mám Nokiany WR SUV a oproti všem mým předchozím autíčkům je to SUPER. Přesto nejsem takový blázen abych si myslel že 2 tunové auto zastaví bez cvaknutí ABS nebo že mi v zatáčce nemůže probliknout ESP ...

a k tomu "Automobilovému rasismu" :

kamarád říká že jen hňup si koupí Hyundai, on má přede VW PASSAT - a je furt v servisu ( což se jistě u Německého auta může stát ) ale kdyby se to stalo nám, tak je jasné že Hyundai je šmejd ...

jinej kámoš si koupil VW Touarega a podlehl dojmu že je to tank ... vytahovaly ho z pole traktorem ( nedej bože ale kdyby tam zahučela Santička, to by byl MAZEC )

a jinej má BMW X5 - přece musí být každýmu jasný že takhle DRAHÝ auto naprosto nepodléhá zákonům fyziky - v zimě valí 100km/h na silnicích 2 třídy bez ošetření ... ( včera skoncil na boku v příkopě ... )

a tan náš "DEALER PNEUMATI PIRELLI karl.fon" - prostě ty jeho pneu jsou tak skvělý že až se nějakou dobu neozve, bude mi jasný že to narval někde do stromu protože ty jeho ZÁZRAČNÝ gumy nebyly vůbec zázračný ...

nepodléhejme automobilovým legendám : fyzika platí pro všechny ...

Santa je auto které : POSKYTUJE VÝHODU a ne TANK !!!

Hodně šťastných návratů ze zimních cest ...
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Supermuf: Naprostý souhlas. Viz také Grand Cherokee kterého jsem viděl tahat po prvním včerejším sněhu z pole.

SFfan: asi zbytečné vysvětlovat, že povrch v zimě může být tak moc rozdílný, že co někde platí, jinde naprosto neplatí. Elektronika a zimní guma je výhoda, nikoliv prostředek k očůrání fyziky. Správně sis vyzkoušel, že to na sněhu klouže a tak na to předem mysli, at si Santika hned někde nevyválíš :D.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
karl.fon
*
Příspěvky: 37
Registrován: 30 črc 2006, 11:08

Příspěvek od karl.fon »

Ale pánové vidím, že jsem uhodil na citlivé místečko. Jasně že fyziku neo... , jen jsem měl možnost zkusit rozdíly těchto pneu(pirelli a nokiany) a přiznávám se , že jsem byl překvapen. Ale nebudeme to dále rozebírat, zvláště proto, že nevíte o čem mluvím, když jste je nevyzkoušeli. A samozdřejmě nikde není psáno, že na mých zázračných pneu nemužu zkončit někde v příkopě. Ps: a ted dokonce věrím, že spoustu vás co mate nokiany by si to i přálo :lol: . Ale santa je dobré auto tak vás určitě podrží i s nimi a už se vám někdy stalo, že vám zablikalo esp v zatačce?
santa fe 2,2 crdi, manuál, elegance
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

karl.fon píše:Ale pánové vidím, že jsem uhodil na citlivé místečko. Jasně že fyziku neo... , jen jsem měl možnost zkusit rozdíly těchto pneu(pirelli a nokiany) a přiznávám se , že jsem byl překvapen. Ale nebudeme to dále rozebírat, zvláště proto, že nevíte o čem mluvím, když jste je nevyzkoušeli. A samozdřejmě nikde není psáno, že na mých zázračných pneu nemužu zkončit někde v příkopě. Ps: a ted dokonce věrím, že spoustu vás co mate nokiany by si to i přálo :lol: . Ale santa je dobré auto tak vás určitě podrží i s nimi a už se vám někdy stalo, že vám zablikalo esp v zatačce?
je vidět že ne každý snese přátelskou radu.

to že jsem koupil Nokiany neznamená že přeju někomu kdo má Pirellky aby to narval do příkopy ...

prostě jen zkušenost člověka který bydlí na místě, kde např vloni bylo 4,5 měsíce souvisle sníh že : FYZIKA PLATÍ PRO VŠECHNY ...

nic víc, nic míň ...

P.S. doporučuji panu PIRELLI karl.fon aby zkusil vyjet z toho svého hnízda kde 2cm sněhu = kalamita a zajet k nám na Vysočinu kde je problém udržet se na botách s VIBRAM podrážkou a kde každá vesnice končí kopcem s 12-18promilemi stoupání, kde je to navíc samý vodní zdroj a nesmí se solit a při sněžení je štěrk během půlhodinky zavátý ... tam najednou zjistí že ESP blikne i v malé zatáčce ... ( smaozřejmě asi ne na PIRELLI ... )

howght , domluvil jsem ... vlastně ani nevím proč to píšu, to že jsem si koupil NOKIANY znamená že vlastně asi nejsem normální tak to ani nečtěte ... :-)
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Ostatní“