JAKY OLEJ DO SCOUPE a PROBLEM S PALUBKOU

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

kubajzz
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2007, 10:59

JAKY OLEJ DO SCOUPE a PROBLEM S PALUBKOU

Příspěvek od kubajzz »

Zdravím, nedávno jsem koupil Scoupe 2.generace 1.5 12V 65kW rok 1993.Za měsíc jsem dolil cca 2-3 litry oleje do motoru což je nenormální spotřeba.Nikde olej neteče ani z víka ani z pod hlavy ani z vany.Při prudké akceleraci jde z výfuku modrý dým ale svíčky jsou OK.Jaký olej se dáva do Scoupe 1.5 12V?mám tam polosyntetiku Valvoline 10W40.
Druhý problém mám s palubni deskou, nesvítí mi budíky ale vše ukazuje,žárovky jsou nové,pojistky ok,do palubky proud jde.Nevíte v čem je problem?
Reklama
 

kubajzz
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2007, 10:59

Příspěvek od kubajzz »

Lije se do motoru Scoupe 1.5 12V polosyntetika nebo mineral 15W40?
Uživatelský avatar
Kleskojot
**
Příspěvky: 149
Registrován: 21 pro 2006, 02:21
Bydliště: chvaletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kleskojot »

cus no pokud ti to zere tolik oleje a neni znatelny unik pod jakym koliF tesnenim tak to je problem mel by jsi kontaktovat predchoziho majitele a asi ho pekne vyrvat protoze prevdepodobne uz budou pric pistni krouzky krouzky resp. stiraci nechal bych si nekde v servise zmerit kompesy ve valcich. zalezi taky kolik ma nalitano ale vypadato ze predchozi majitel to pekne honil uz za studenyho motoru. tolik mi nezrala ani skoda120. a to jsem tam lil vyjetej olej coz u tebe nedoporucuju. a s pristrojovkou mam podobny problem vsechno funguje jen podsviceni ne a zaboha nemuzu prijit na to cim toje
HYUNDAI coupe 2.0 r.97 zlutasek lepsi nez 120ka))) seru kref
HYUNDAI Lantra 1.6 r.95 opet lepsi nez 120cka)))
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

nechci teda strasit ale to uz je motor v haji, resp je zralej na GO :( kolik to ma nalitano?? teda, alespon podle tacho, ikdyz predpokladam nejakejch 140tis jako na kazdym aute :twisted:

kdyby byli v haji gufera tak si to vezme ty tri litry na vymenu, tj 15tis km a zakouri to jen po studenym startu, a ne za mesic kdy najedes cca 2tis km, to uz je spotreba jako krava, takze to vidim na pistni krouzky a rozebirani motoru... asi bych se s tim nedelal a vratil to predchozimu majiteli a podival se po jinem scoupe nebo zadal dodatecnou slevu! :wink: kolik te stalo?
Uživatelský avatar
MichaelS
**
Příspěvky: 396
Registrován: 05 úno 2007, 22:27
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Ahoj lidi

Příspěvek od MichaelS »

Jo všichni máte pravdu mám S-ko a tohle jsem taky řešil byli to kroužky a byli to i gufera na ventilech a u mě to bylo i turbo takže u mě přišlo na výměnu všechno a to myslím i dost věcí navíc . protože tam přijde velké turbo měnil jsem i písty s čepy a ložiska taklhle to vypadalo po složení před montáží turba Obrázek
S Coupe GT-TURBO - prodáno , TURBO VLÁDNE SVĚTU
Mitsubishi Eclipse GSX 260hp - nová hračka
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Panejo, to je uplná pastva pro oči, hodíš sem fotku jak to vypadá kompletní? :shock:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
MichaelS
**
Příspěvky: 396
Registrován: 05 úno 2007, 22:27
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Fotka

Příspěvek od MichaelS »

Jo určitě s radostí ale až to bude hotové mám jen fotky sériového vozu s malými úpravami Obrázek Obrázek Obrázek
S Coupe GT-TURBO - prodáno , TURBO VLÁDNE SVĚTU
Mitsubishi Eclipse GSX 260hp - nová hračka
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

motor nadhernej, tleskam! skoda ze je sokolov tak z ruky, jinak bych se prijel podivat :wink: :lol:


jo a nejak se zakecal ten olej, polosyntetika jako oznaceni uz se nepouziva, jednoznacne pouzivat 10W40 pokud nebude to auto vylitany, pak uz tam muze jit cokoliv :lol:
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Ja tam mam 15W40 :? Nádhernej motor, chybí mi tady slintací smajlík :cry:
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

15W40? to uz asi zral moc 10W40tky... :roll: nevim jak turbo ale N/A ma predepsanou 10W40!
Uživatelský avatar
MichaelS
**
Příspěvky: 396
Registrován: 05 úno 2007, 22:27
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

jaký olej??

Příspěvek od MichaelS »

jo určitě 10W-40 ... to je předepsaný a to bych tam lil... já mám sice plnou sintetiku a to 5W-40 od MOBILU ale to jen kvůli tomu že se k tomu motoru chovám trochu jinak jezdím ostřeji a při velkém zatížení líp maže a to já potřebuju..
S Coupe GT-TURBO - prodáno , TURBO VLÁDNE SVĚTU
Mitsubishi Eclipse GSX 260hp - nová hračka
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

black_sheep píše:15W40? to uz asi zral moc 10W40tky... :roll: nevim jak turbo ale N/A ma predepsanou 10W40!
Tak si tady pěkně podebatujte o olejích :lol: Jirko klidně tam nech 15w40 to nemá vůbec na nic vliv.Jestli to má turbo je to 16v a podobný věci,ale olej by měl mít označení podle mně nim SH.Jestli to tak není tak mně prosím Borku oprav :lol:
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

black_sheep píše:15W40? to uz asi zral moc 10W40tky... :roll: nevim jak turbo ale N/A ma predepsanou 10W40!
Tak si tady pěkně podebatujte o olejích :lol: Jirko klidně tam nech 15w40 to nemá vůbec na nic vliv.Jestli to má turbo je to 16v a podobný věci,ale olej by měl mít označení podle mně nim SH.Jestli to tak není tak mně prosím Borku oprav :lol:
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

je to 12v. Ale, ac zastance vyvraceni mytu o olejich, zde musim nesouhlasit. Rozdil mezi 15w a 5w je velky. 5w lepe maze pri studenych startech, ma vyssi viskozitu. Pro vysokootackovy stroje (coz turbo bezpochyby je) je treba lit viskoznejsi olej. Ostatne, co mate turbari v navodech? To ze splnuje normu, jeste neznamena, ze to tomu motoru voni pod fousy. Vino stolni hradni svice taky splnuje normu a je to humr nejvetsi a vino jakostni taky a jaka je to dobrota. Ja bych sel do 5-10w40. Znacka je uplne jedno. Nebyt tam to turbo, ktery toci sileny otacky, bylo by to uplne jedno.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
MichaelS
**
Příspěvky: 396
Registrován: 05 úno 2007, 22:27
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Reakce

Příspěvek od MichaelS »

ryba píše:je to 12v. Ale, ac zastance vyvraceni mytu o olejich, zde musim nesouhlasit. Rozdil mezi 15w a 5w je velky. 5w lepe maze pri studenych startech, ma vyssi viskozitu. Pro vysokootackovy stroje (coz turbo bezpochyby je) je treba lit viskoznejsi olej. Ostatne, co mate turbari v navodech? To ze splnuje normu, jeste neznamena, ze to tomu motoru voni pod fousy. Vino stolni hradni svice taky splnuje normu a je to humr nejvetsi a vino jakostni taky a jaka je to dobrota. Ja bych sel do 5-10w40. Znacka je uplne jedno. Nebyt tam to turbo, ktery toci sileny otacky, bylo by to uplne jedno.
Jo tenhle člověk konečně ríka co říkám já seš dobrej Chlape
S Coupe GT-TURBO - prodáno , TURBO VLÁDNE SVĚTU
Mitsubishi Eclipse GSX 260hp - nová hračka
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“