Výměna žárovky na new Santa Fe

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Výměna žárovky na new Santa Fe

Příspěvek od SuperMUF »

Nazdárek ... takhle si to hasím nocí a koukám se na křižovatce do výlohy a co nevidím ... v odraze mého autíčka nebylo něco úplně 100% ...

no prostě ... nesvítí mi levá obrysová žárovka ...

a tak hurá ... otevřít kapotu ... a ejhle ... nějak se mi nepodařilo přijít na to jak ji vyměnit aniž bych si zlomil ruce ...

nevíte jak bez akrobacie vyměnit obrysovou žárovičku na New Santičce ... manuál s sebou nemám a do značkového servisu se v dohledné době nedostanu ... proto zkouším radu na tomto foru...

díky
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
Reklama
 

kozich
*
Příspěvky: 29
Registrován: 23 srp 2006, 16:52

Příspěvek od kozich »

Supermufe,
obrysovku jsem menil pred tydnem. Musel jsem vyndat cely svetlomet. Asi by to mohlo jit i bez toho, zarovka je ale umistena az uplne dole, nejdrive sundat privodni kabel. Sel celkem ztuha. Dalsi prekvapko te asi potka po vyndani zarovky. Neni soucasti sady nahradnich zarovek - aspon ja ji tam nemel. Takze k prodejci a koupit rovnou dve...
_______________________________________
2006-? New SF Dynamic 2,2CRDi VGT Platinum Silver
2007 - ? Audi A6 Avant 2,7TDI Quattro
2004-2007 Škoda SUPERB Comfort 1,9 TDI Silver
Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Příspěvek od SuperMUF »

kozich píše:Supermufe,
obrysovku jsem menil pred tydnem. Musel jsem vyndat cely svetlomet. Asi by to mohlo jit i bez toho, zarovka je ale umistena az uplne dole, nejdrive sundat privodni kabel. Sel celkem ztuha. Dalsi prekvapko te asi potka po vyndani zarovky. Neni soucasti sady nahradnich zarovek - aspon ja ji tam nemel. Takze k prodejci a koupit rovnou dve...
Sundat světlomet ? Jak ? No zase úplně tak šikovnej nejsem a tak nevím jak na to abych nepodělal geometrii světel ... takže kašlu na obrysovku a počkám až mi vyjde cesta do servisu ... díky
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Nejdříve ale zkus do reflektoru klepnout. Můj má na obrysovkách problémy s kontaktem. :evil: Ale žárovky jdou vyměnit i bez demontáže světla. Ale je to dřina. Pokud nemáš rezervní, tak si kup normální žárovku do parkovačky Š120 a ubruš jeden zobáček. Svítí trošku slaběji, ale pro policajty to stačí a hlavně od té doby není problém s kontaktem
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
karl.fon
*
Příspěvky: 37
Registrován: 30 črc 2006, 11:08

Příspěvek od karl.fon »

Tak ted mi taky přestala svítit prozměnu pravá obrisovka, není to trochu brzy?
santa fe 2,2 crdi, manuál, elegance
jirka55
Příspěvky: 4
Registrován: 23 lis 2006, 16:00

Příspěvek od jirka55 »

Tak problémy s výměnou žárovky očekávám.Zvykl jsem si u mazdy 6, měním pouze v servisu.Za tu práci to nestojí.Poprvé jim to trvalo asi půl hodiny, než se to naučili.U santy to asi bude stejné.Není divu, když člověk odklopí víko motoru, desetikačka by nepropadla.Ani nevím, jak je to u jiných aut.Myslím, že obdobné.
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Pokud se podíváš do manuálu, tak tam píšou, že se má vyndat reflektor. Já to zkusil, ale zjistil jsem že refl. je nějak větší, než otvor v masce :P a pokud jsem nechtěl strhnout barvu z hran blatníku a masky, tak jsem se na to raději vybodl, nechal si nadvakrát přerazit ruku :P a pomocí takto získaných nových dvou kloubů se mi podařilo žárovku v parkovačce vyměnit
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Rici
Příspěvky: 6
Registrován: 13 říj 2006, 21:29
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rici »

Parkovačka se dá řešit s bílou LED a ta tam zustane do konce auta :D
2006 GETZ 1,5CRDI VGT 65 kW sunset orange
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Příspěvek od tom »

Rici píše:Parkovačka se dá řešit s bílou LED a ta tam zustane do konce auta :D
Zůstane navěky, to je sice pravda, ale policajtum se to moc nelíbí. Všechny LED co jsou běžně k dostání jsou určeny jen pro sportovní účely a nemaj homologaci.
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

Rici píše:Parkovačka se dá řešit s bílou LED a ta tam zustane do konce auta :D
To jsem si myslel taky a najednou mi 1 přestala svítit :lol:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Rici
Příspěvky: 6
Registrován: 13 říj 2006, 21:29
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rici »

Policajti řeší pouze jestli svítí nebo ne a dnešní bílé vysoce svítivé LED jsou k nerozeznání, až na tu ne do žluta barvu, ale rozhodně si toho nikdo nevšimne tak, jak někteří mají modré LED a v tom bych viděl problém.
Jinak pokud se někomu spálí je to problém proudu LED max. 20 mA a u auta jsou značné rozdíly v kolísání napětí dle otáček alternátoru a bez stabilizace proudu mohou časem odejít. Vše se dá ale :lol: řešit.
2006 GETZ 1,5CRDI VGT 65 kW sunset orange
protokol
Příspěvky: 7
Registrován: 15 črc 2007, 17:08

Příspěvek od protokol »

zdravím tak jsem si ted přečetl co vše mne čeká,při výměně obrysovek .o( jsem si tak ráno nastartoval a najednou obrysovky zhasly obě najednou. pročetl jsem is návod,jestli třeba náhodou pojistka,ale tam zmínka nejni.o( a jelikož už je venku zima,tak to asi nechám na servis,otázka jak dlouho jim to bude trvat.
tomki
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 srp 2006, 17:13

choroba

Příspěvek od tomki »

tak to je choroba tohto auta ako vidim, vsetci mame to iste. Mne najprv prestala svietit lava, pobuchal som a rozbehla, potom zas nesvietila prava pobuchal som rozbehla sa potom zasa lava pobuchal som nerozbehla sa.
Tiez som si kupil xenony od zdenka a lavy xenon mi niekedy nenabehne a nesvieti, skratka starter strajkuje, raz sa mi stalo ze nazasvietili obidva. Teraz zas svietia, ale sem tam lavy nenabehne. Asi to nebudem riesit, udajne tieto korejske xenony su do shitove a maju problemy so startermi. Pokial sa to ale rozsvieti tak to kaslem.
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

V servise mají obrysovky vyměněny za pět minut. Řeší to tak, že na levé straně uvolní nárazník, trochu ho spustí dolů a vytáhnou reflektor ven. Pravou dělají bez demontáže
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Mako
*
Příspěvky: 26
Registrován: 24 říj 2006, 08:13

Příspěvek od Mako »

V pohodě levou obrysovku vyměním pravou rukou bez jakékoliv demontáže.
Chce to asi říct někomu kdo má menší ruku .Třeba manželce ?

Mako 2.2CRDI AT
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“