Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

filipcos
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 úno 2020, 08:23

Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od filipcos »

Ahoj, prosím o radu, jaké jste dali lepší repro do Tucson 2019.
Zatím jen přední a bez výměny kabeláže.
Prosím jen co skutečně máte vyměněno.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kamílek
**
Příspěvky: 427
Registrován: 29 čer 2018, 19:47
Bydliště: skoro Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od Kamílek »

Před výměnou repro bych rozhodně vytlumil dveře. Plech se tak zpevní a minimalizují se vibrace a rezonance. Při hledání repro je pak dobrý myslet na to, že pokud budou živeny originální HU, tak to chce hledat repro s vyšší citlivostí (90dB a víc).
Hyundai i30 II kombi FL 1.6 GDI Weekend
Obrázek
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od petzl62 »

Stačí třeba takto? :
ahifi.cz/clanky/detail/hyundai-tucson-iii-montaz-reproduktoru.htm
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
filipcos
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 úno 2020, 08:23

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od filipcos »

petzl62 píše: 09 lis 2020, 21:00 Stačí třeba takto? :
ahifi.cz/clanky/detail/hyundai-tucson-iii-montaz-reproduktoru.htm
děkuji, koukám, že to je na autě v tvém profilu, tedy jsi celkem spokojený , nebo velmi spokojený ? :D :D :D
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od petzl62 »

Nene, našel jsem ti požadované auto tebou. Já od nich mám to samé, ale v I30III PDe- výměna repro a vytlumení dveří, instalováno před třemi lety a jsem velmi spokojen. :D/
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
slabostka
*****
Příspěvky: 1728
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od slabostka »

pokiaľ si "audiofil" tak to chce niečo iné ako zmeniť repráky.... pokiaľ nie si tak to beztak nebude zásadný rozdiel nech tam dáš čokoľvek. Ale placebo efekt sa rozhodne dostaví
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od EFISO »

Slabostka : To by si sa riadne divil aký je to zvukový rozdiel hoc tam dáš čokoľvek iné (nie lacný celoplastový reproduktor ako je originál štandard v :hyu: ) Stačí zmeniť repro hoc strednej triedy (90-150 euro za pár ) a rozdiel spozná aj hluchonemí :mrgreen: žiadne placebo efekt .
Nepotrebuješ biť "audiofil " minimálne 1000w ](*,) stačí ak chceš počúvať čistý a vykreslený plný zvuk hudby a hovoreného slova . Niekomu stačí :hyu: štandard a iný chce niečo viac.Tak stačí vymeniť iba pôvodne reproduktory .Predné : Komponentné Zadné: Koaxiálne plus vytlmenie dverí ale nie je to nutnosť ak počúvate na rozumnej hlasitosti a nie na takej kde už vibrujú plechy dverí :-k vtedy už je to potrebné vytlmiť a navštíviť odborného lekára . To je môj názor a osobná skúsenosť za ktorou si stojím . (ísť do vytlmenia sa oplatí nie len kvôli muzike )
HERTZ ESK165,5 + HERTZ ECX 165,5 k maximálnej spokojnosti pre bežné počúvanie :D/
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od Durino »

Do I20 som daval vytlmenie a Hertz reproduktory dopredu aj dozadu a je to poriadny rozdiel. S originalnymi reproduktormi (boli len vpredu-stredobas a vyskove pri zrkadlach) som mal vysky na radiu nastavene naplno, s novymi mam na nule. Pravdepodobne budes potrebovat este spravne podlozky pod reproduktory. Ja som nove podlozky pod reproduktory priskrutkoval metrickymi skrtutkami, pouzil som normalne podlozky aj rozpernu podlozku s maticou. Pouzil som nasladovny material:
Hertz set 1 (DSK 165.3 + DCX 165.3)
Plastové podložky pod repro Hyundai i20
Profidamp Alubutyl 2.0
filipcos
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 úno 2020, 08:23

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od filipcos »

Durino píše: 10 lis 2020, 10:15 Do I20 som daval vytlmenie a Hertz reproduktory dopredu aj dozadu a je to poriadny rozdiel. S originalnymi reproduktormi (boli len vpredu-stredobas a vyskove pri zrkadlach) som mal vysky na radiu nastavene naplno, s novymi mam na nule. Pravdepodobne budes potrebovat este spravne podlozky pod reproduktory. Ja som nove podlozky pod reproduktory priskrutkoval metrickymi skrtutkami, pouzil som normalne podlozky aj rozpernu podlozku s maticou. Pouzil som nasladovny material:
Hertz set 1 (DSK 165.3 + DCX 165.3)
Plastové podložky pod repro Hyundai i20
Profidamp Alubutyl 2.0
filipcos
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 úno 2020, 08:23

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od filipcos »

Durino píše: 10 lis 2020, 10:15 Do I20 som daval vytlmenie a Hertz reproduktory dopredu aj dozadu a je to poriadny rozdiel. S originalnymi reproduktormi (boli len vpredu-stredobas a vyskove pri zrkadlach) som mal vysky na radiu nastavene naplno, s novymi mam na nule. Pravdepodobne budes potrebovat este spravne podlozky pod reproduktory. Ja som nove podlozky pod reproduktory priskrutkoval metrickymi skrtutkami, pouzil som normalne podlozky aj rozpernu podlozku s maticou. Pouzil som nasladovny material:
Hertz set 1 (DSK 165.3 + DCX 165.3)
Plastové podložky pod repro Hyundai i20
Profidamp Alubutyl 2.0
No přemýšlím zatím jen dát dopředu Morel Maximus 602 v2.
Vzadu nikdo nejezdí , a vpředu zadní repro moc neslyším, mám je tak nastaveny.
V minulém autě jsem měl ještě navíc originální pasivní subwoofer v boku podstavce
sedadla spolujezdce. Myslím že to byl jen samotný basový reprák.
A to fungovaloještě lépe - perfektně.
Uživatelský avatar
Gyngy
**
Příspěvky: 368
Registrován: 06 led 2018, 00:31
Bydliště: Praha

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od Gyngy »

Ahoj,
presne tieto som si montoval spolu s odhlucnenim.
Potom som ale zistil, ze ten zosilovac v HU je slaby a ked chcem pocuvat pri vysokej rychlosti na (nemeckej!) dialnici tak uz potrebujem zosilovac.

filipcos píše: 09 lis 2020, 21:17
petzl62 píše: 09 lis 2020, 21:00 Stačí třeba takto? :
ahifi.cz/clanky/detail/hyundai-tucson-iii-montaz-reproduktoru.htm
děkuji, koukám, že to je na autě v tvém profilu, tedy jsi celkem spokojený , nebo velmi spokojený ? :D :D :D
Hyundai Tucson, 1.6 T-GDI, FWD, 2017
dano30109
*
Příspěvky: 45
Registrován: 03 lis 2019, 18:53

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od dano30109 »

Ahoj riesil som rovnaky problem na tucsone 2020 a poviem ti rovno ze repro ries az potom ako vytlmis predne a zadne dvere!!! a to fakt uvidis ze to je v prvom rade ako najlepsia volba a zbytocne neminaj vopred peniaze na repro.na youtube je video ako sa rozoberaju dvere a aj ako sa to vytlmuje.v prvom rade bitumen platy na dvere aspon 2-3mm a potom akusticky molitan ale pozor nie taky co zhnije musi byt vode odolny na ahifi najdes pisu to tam v popise ktory treba nie obycajny inak po rokoch sa ti rozpadne a bude hnit a tym padom aj smrdiet.dalsi postup mozes zvolit bud polepis ten plast madzi dvermi tiez bitumenom alebo ja som zvolil samolepiaci akusticky molitam 20mm medzi dvere a tapecirung ak by ti to nahodou nestacilo tak do buducna vzdy mozes dolepit bitumenom mne to stacilo a som spokojny hlavne som to riesil aj kôli vahe.dvere pekne poskladaj a na zaver si este daj pozor na takuto drobnost zistil som to ked som si pustil testovacie CD a hlavne basove zlozky ze dvere boli dobre vytlmene ale tam kde sa steluje ten gombik na zrkadlo a zamykanie dveri tak som tenuckym srobovakom podlepoval tenkym pasikom aj tieto tlacitka tym akustickym molitanom tie rezonovali pri basovej zlozke hudby pozor hovorim o vsetkych 4 dverach to podlepovanie gombikov najlepsie sa to robi tak ze si pustis na velku hlasitost vzdy len jedny dvere zvuk a vytlmis gombiky ktore rezonuju a samozrejme daj pod gombik len tolko molitanu aby tlacitka zostali funkcne nie ze tam naperes vela a gombik nezatlacis dole :-).ja som takto spokojny aj zo seriovym repro a staci mi to nic nehrkoce basy mam na +10 stredy +10 vysky +4 a pocuvam hudbu do hlasitosti asi 20 a nic mi nechyba ani hlasitost inak bezne chodim na hlasitosti od 5 az 12 na 18-20 si to pustam iba chvilkovo mozno 10 az 15minut po case aj tak uz dam nizsie myslim ze 98% casu to ludia pouzivaju niekde od 5-12 volume.

a teraz k tvojmu vymene repra ano ak chces tak vymen ale odporucam len tieto dva typy kôli najlepsej citlivosti na trhu a napojenie na tovarenske radio: na ahifi su draho tu mas linky
https://hifol.eu/predaj-autohifi/eton-pow-160-2/ -je to nemecke repro hraju cistejsie tony a menej basovej zlozky 3ohm budu aj hlasnejsie
malilinko
https://hifol.eu/predaj-autohifi/morel-maximus-602/ -su viacej basovejsie a tiez asi naljlepsia volba na 4ohm

moj nazor ale aj tak zastavam ze ak uz menit za ine repro tak len v tom pripade ak das zoslinovac pripadne doplnis subom inak si myslim ze bez zosilnovaca na seriovom radiu ktore je zialbohu nic moc v tucsone aj z dôvodu ze nema ani dobre rieseny equalizer a ani hornu alebo dolnu priepust ten efekt vymeny repro velmi nepocitis a ani hlasnejsie ti to nebude hrat lebo seriove radio ti vzdy da len realnych 15w-20w na kanal tak preto to nepocitis.no asi som toho napisal vela pre niekoho ale ako sa hovori dva krat meraj a raz rez!
mal som preddtym octavku a v nej aparaturu za 2000EUR tak mi ver ze existuje bud rozumna volba alebo potom volba razantna od 1000eur a viac nic medzi tym neoklames .zdar Dano
filipcos
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 úno 2020, 08:23

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od filipcos »

Děkuji za rady, zvažuji možnosti a ještě je možnost dát lepší radio.
U svých dřívějších aut jsem také několikrát dal lepší rádio, ale šlo vždy o ojetá
auta a teď mám nové. Kvůli záruce jsem tuto možnost u Tucsona nezvažoval.
Ale bylo by to nejjednodušší. Založím nové vlákno ohledně výměny rádia, ať to je vidět.
dano30109
*
Příspěvky: 45
Registrován: 03 lis 2019, 18:53

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od dano30109 »

filipcos píše: 14 lis 2020, 09:55 Děkuji za rady, zvažuji možnosti a ještě je možnost dát lepší radio.
U svých dřívějších aut jsem také několikrát dal lepší rádio, ale šlo vždy o ojetá
auta a teď mám nové. Kvůli záruce jsem tuto možnost u Tucsona nezvažoval.
Ale bylo by to nejjednodušší. Založím nové vlákno ohledně výměny rádia, ať to je vidět.
praveze ak das lepsie radio tak sa ti to neoplati lebo aj zato vyhodis dajme tomu 400-500eur a stale budes mat len 15-20W RMS na kanal!!!to uz radsej nechaj toto original a vraz tie prachy do repro dajme tomu kup tento set z ahifi

https://www.ahifi.sk/hertz-set-4-ck-165-cx-165.html 148EUR

vytmenie ta zhruba vyjde na 150EUR vsetky dvere

zosilnovac daj tento bud zapojis 4x45 vsetky dvere alebo 2x90 len predok

https://www.ahifi.sk/zosilnovac-pioneer-gm-d1004.html 128EUR

a dakych 50eur kable a prkotinky

dokopy to budes mat dakych 500EUR za matros +100EUR dakemu autoektrikarovi co ti ten zosik ponapaja pekne niekde za palubovku sa to da schovat a budes mat volny kufor nikde nic nebude vidno
ak si sikovny tak vytlmenie dveri a napojenie repro by si mal zvladnut sam kablovacku netreba menit to este zvladne seriovka len si das urobit ten zosik a mas to v pohode do 600eur urobene a ver tomu ze 4x45W RMS ti uz bude naozaj stacit :-) ak by si mal malo basov do buducna tak uz len dokupis do kufra zosik monoblok+ subak daka zostavicka zhruba za 300EUR a budu ta pocut to garantujem zo 100metrov ze uz ides :-)
filipcos
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 úno 2020, 08:23

Re: Jaké lepší reproduktory do Tucsona 2019, základní model.

Příspěvek od filipcos »

Díky ](*,) , jen mně nejde o hlasitější ale kvalitnější zvuk.
A subwoofer do kufru dávat nechci.

(Nevím jaký má zesik v rádiu přesně výkon ale dostatečný hraje to dost nahlas).
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Elektronika“