Aktivace dálkového zamykání Elentra XD 2000

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Aktivace dálkového zamykání Elentra XD 2000

Příspěvek od BartaIV »

Zdravím! Něco podobného jsem tu nenašel, pokud ano, omlouvám se za založení nového tématu. Koupil jsem ojetou Elantru, neboť důchodce v kšiltovce s Fabií HTP spěchal do Kauflandu a snažil se mne zezadu u přechodu popohnat a tím mi ze sedanu udělal hatchback ... Koupil jsem novou Elinku 2.0 liftback 2000. Bohužel jediná vzdáleností dostupná byla u podvodníků v autobazaru v Hořovicích (Bodasy-varuji!). Je pěkná, garážovaná, ale při koupi nefungovalo dálkové zamykání a alarm (původní z výroby) ač to měli inzerované v nadstandardní výbavě. Prodejce mi namluvil, že je to vybitými bateriemi v ovladačích. Nu což, i to je možné. Doma jsem je vyměnil a nic. Elinka po jízdě a vypnutí motoru jen několikrát pípla a dálkový ovladač se nechytal (červeně problikne). Dostal jsem kontakt na předchozího majitele (74 letý důchodce) a tam jsem se dozvěděl děsivost. Prý mu jednou dávno v ovladači došly baterie a auto pořád houkalo a nešla vypnout siréna. Známý mu poradil, aby dle návodu v manuálu podle kódu na železném plíšku zadal otáčením klíče kód do řídící jednotky. Podařilo se mu vypnout houkání alarmu a víc se o to nezajímal. Doporučil mi, abych zkusil to samé. Kód jsem zadal a jediná změna nastala, že Elinka po vypnutí motoru už ani nepípne, natož aby se alarm nahodil. Zavolal jsem do nejbližšího (80km) autorizovaného servisu Hyundai Šrámek v Plzni. Dostal jsem k telefonu technika, chtěl jsem se domluvit kdy přijet na opravu, nemohu si dovolit tam nechat auto stát. Technik prohlásil, že se s tímto nikdy nesetkali, neumí to nahodit a věc byla vyřízená. Pracuji jako zdravotník v nemocnici, Elinka parkuje při směnách na parkovišti i v noci a alarm docela potřebuji aby byl slyšet do recepce a tak škemrám o radu tady. Setkal jste se s tím někdo? Víte radu? Díky!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Exup.FZR
**
Příspěvky: 116
Registrován: 27 říj 2015, 22:46
Bydliště: Východní Čechy

Re: Aktivace dálkového zamykání Elentra XD 2000

Příspěvek od Exup.FZR »

Chtělo by to napíchnout na diagnostiku.
Podle tvých informaci je jednotka dálky v nouzovém režimu.
Já bych to napichnul a to doladit.
Hyndai Elantra 1.6 79 kW, rok výroby 2001.
- Upr.SW v ŘJ motoru 7/2016.(Vým.Rozvod.řemenu motoru,vým.katalyzátoru,vým.levé zadní náby,vým.celého setu spojky v 12/2016.,repase brzd 4/2017,renovace světel, STK bez problému na další 2x roky)
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Aktivace dálkového zamykání Elentra XD 2000

Příspěvek od BartaIV »

Exup.FZR píše: 04 led 2021, 11:21 Chtělo by to napíchnout na diagnostiku.
Podle tvých informaci je jednotka dálky v nouzovém režimu.
Já bych to napichnul a to doladit.
Díky, také si to myslím. Ale servis Hyundai dal ruce pryč (spíše než "neví" se jim v takové prkotině nechce hrabat) a dát to tady v okolí nějakému umělci je dost rizikové. Na minulém autě už mi místní servisy napáchaly škody dost. Zkusím to dnes napíchnout doma, mám to sranda bluetooth připojení, jestli mi to vypíše chybu. Asi máš pravdu, někdo šikovný by to přes diagnostiku asi mohl rozchodit. U minulé Elinky jsem měl externí META system. Tam stačilo odpojit baterii a po opětovném připojení zmáčknout dálku. Dík.
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Aktivace dálkového zamykání Elentra XD 2000

Příspěvek od BartaIV »

Jo, diagnostika vypsala jedinou chybu: PO648 - Immobilizer control lamp - circuit malfunction
Probable Cause: Wiring, poor connection, bulb, ECM
Odpoledne zkusím vyhledat na netu co to je, nebo je tu někdo co to zažil?
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Aktivace dálkového zamykání Elentra XD 2000

Příspěvek od BartaIV »

Takže dnes 7.1. 2021 pokračování. V manuálu k vozu je psáno, že po vypnutí alarmu zadáním kódu otáčením klíčem je nutné zajet do Hyundai servisu. Po již zmíněném telefonickém odmítnutí u Šrámka v Plzni mi vyhověli v Auto Nejdl v Klatovech. Od začátku roku je tam autorizovaný servis a prodejce Hyundai. Strávil jsem tam čekáním 3,5 hodiny, k vozu jsem nesměl. Vždy se jen objevil (asi 2x...) přijímací technik s tím, že elektrikář je dobrý a že to dokáže opravit, jen že to bude dlouho. Pak přišel s tím, že elektrikář nedokázal napíchnout novou diagnostikou řídící jednotku v Elantře. Pak že ani starou. Pak prý že propojil obě dvě dohromady a tím se tam dostal, ale chybu nenašel. Já jsem se předevčírem hned na první pokus napíchl na řídící jednotku přes bluetooth ELM a aplikaci Torque. I chybu alarmu mi to vypsalo. Potom že prý volali do Prahy a tam jim řekli, ať vymontují celou řídící jednotku z vozu a prohlédnou jí, že bude závada na ŘJ. Chtěl jsem, aby zaktivoval vypnutý alarm, to prý přes diagnostiku nelze. Takže jestli mají vymontovat ŘJ, ale to bude drahé. No to už jsem nevydržel. Takže zjištěno ani opraveno v autorizovaném pseudoservisu Nejdl v Klatovech nebylo nic, protokol z naúčtované diagnostiky jsem také neobdržel a jsem tam, kde jsem byl na začátku. POMÓÓÓÓÓC!!!!!
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Aktivace dálkového zamykání Elentra XD 2000

Příspěvek od BartaIV »

No dobře no, díky za rady .... Tak zkusím něco jiného. Uvažuji o externím dálkovém zamykání. Co jsem studoval plánky zapojení, tak mi to nic neříká. Je hezké, že mám zapojit modrý drát do ovládání zámku dveří, ale kde v Elantře najdu ten vodič od centrálu či od dveří? Kufru? Nesehnal jsem za celou dobu co mám Elantry žádný nákres elektroinstalace. Mám to zapojit po pojistkách? Co znamená "přes relé"? Jediné co mne teď napadá jako rozumné řešení je kanystr benzínu a sirky ...
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: Aktivace dálkového zamykání Elentra XD 2000

Příspěvek od BartaIV »

Takže díky za spoustu rad .... To s tím dálkáčem jsem ukončil takto: Na rozdíl od pitomců z autorizovaného servisu Hyundai jsem já dokázal přepnout tlačítko reset na jednotce, ale stejně to bylo k ničemu, jak psal kolega, je to určitě v nouzovém režimu a to se zvládne jen diagnostikou HiCom. Která v servisech není, takže jsem skončil. Koupil jsem externí dálkáč z webu Auto-moto-elektronika, dodali mi k tomu na požádání i nákres a fotky s návodem k mé Elince. Nesouhlasilo tam nic ... Ale jo, umístění konektoru s kabely co bylo v nákresu mi pomohlo, nenašel bych ho. Ale umístění kabelů už bylo jinak. Hledáním na netu jsem našel různé návody a zjistil jak zapojit otevírání mínusem. Správné dráty jsem hledal den a půl! Potom pokus omyl jaký přestřihnout, ale externí dálkové zamykání už funguje. No ale kdyby jste si někdo vyzpomněl, že víte jak (spíše kde) nahodit originál alarm, budu rád.
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“