Odborné vyjádření MOL na aditivaci

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martass11
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 bře 2021, 22:04

Odborné vyjádření MOL na aditivaci

Příspěvek od Martass11 »

Ahoj,
zkusil jsem pro zajímavost sepsat email do společnosti MOL, a zajímalo mě, jak se k tomu postaví.
Odpověď mě tedy velmi pobavila, více nic neříkající blábol už vymyslet nemohli ](*,) :D
Co si o tom myslíte? Přeposílám:


Dobrý den,
doufám že se tímto emailem dostanu k osobě, která by mi na můj dotaz byla ochotná odborně odpovědět.
Zakoupil jsem si auto s benzínovým motorem s přímým vstřikováním GDI.
Mám v plánu tankovat Vaše palivo MOL EVO 95 a alespoň každou třetí nádrž EVO 100 PLUS, přesně jak radíte na Vašich stránkách.
Zajímá mě otázka, zda motoru prospěje přidávání dalších aditiv s detergentními vlastnostmi, např. značky VIF nebo jsou Vaše paliva aditivována v nějakém speciálním poměru, který je pro motor nejúčinnější?
Nepochybuji o kvalitě Vašich paliv, proto jsem si vybral právě MOL, ale chtěl bych pro své auto udělat maximum, a proto mě zajímá, jestli mi doporučíte další aditivaci, nebo je samotné palivo opravdu ten nejlepší způsob péče. Nejde mi o výkon apod. ale hlavně o čistotu motoru, hladký chod, životnost vstřikovačů...
Děkuji předem za Vaši odpověď,
S pozdravem
Martin XXX

odpověď:

Dobrý den pane Veselský,
Obdržel jsem Váš dotaz a odpověď k aditivům je následující:
Naše paliva jsou aditivované jednak ve výrobě a jednak přídavkem “performace” package na expedičních terminálech.
S pozdravem / Best regards,
Radek XXX
Primary logistics leader
=D>
Hyundai i30 1.6 GDI 7DCT
Seat Leon 1.2 TSI COPA
Reklama
 

kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Odborné vyjádření MOL na aditivaci

Příspěvek od kolomaz »

dobrý dotaz , palec navrch, ale odpověď je taková nic neříkající, neurazí a ani nepomůže.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Odborné vyjádření MOL na aditivaci

Příspěvek od Stringo »

Mámo... mám nebo nemám žízeň? :lol:

Hele, přidáním aditivace VIF nic nezkazíš. Osobně bych to ale moc nehrotil. Záleží víc než na aditivaci na jízdním stylu a používání auta a spíš u nafty, než u benzínu kde motory nejsou tak citlivé na palivo. Všechna auta, co jezdí obvyklé roční nájezdy nepotřebuji v podstatě žádná aditiva, problém nastává u aut s malým nájezdem. Také se u nich nedoporučuje tankování do plné nádrže...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Odborné vyjádření MOL na aditivaci

Příspěvek od idam.i »

Na tej odpovedi dlho makali. ](*,)
Evidentne si vážia zákaznika. :oops:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
lumix
****
Příspěvky: 1386
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Odborné vyjádření MOL na aditivaci

Příspěvek od lumix »

Něco podobného jsem psal na OMW, před cca dvěmi měsíci a pro jistotu bez odpovědi.
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Odborné vyjádření MOL na aditivaci

Příspěvek od Sanchez »

Martass11 píše: 14 dub 2021, 09:23 Ahoj,
zkusil jsem pro zajímavost sepsat email do společnosti MOL, a zajímalo mě, jak se k tomu postaví.
Odpověď mě tedy velmi pobavila, více nic neříkající blábol už vymyslet nemohli ](*,) :D
Co si o tom myslíte? Přeposílám:


Dobrý den,
doufám že se tímto emailem dostanu k osobě, která by mi na můj dotaz byla ochotná odborně odpovědět.
Zakoupil jsem si auto s benzínovým motorem s přímým vstřikováním GDI.
Mám v plánu tankovat Vaše palivo MOL EVO 95 a alespoň každou třetí nádrž EVO 100 PLUS, přesně jak radíte na Vašich stránkách.
Zajímá mě otázka, zda motoru prospěje přidávání dalších aditiv s detergentními vlastnostmi, např. značky VIF nebo jsou Vaše paliva aditivována v nějakém speciálním poměru, který je pro motor nejúčinnější?
Nepochybuji o kvalitě Vašich paliv, proto jsem si vybral právě MOL, ale chtěl bych pro své auto udělat maximum, a proto mě zajímá, jestli mi doporučíte další aditivaci, nebo je samotné palivo opravdu ten nejlepší způsob péče. Nejde mi o výkon apod. ale hlavně o čistotu motoru, hladký chod, životnost vstřikovačů...
Děkuji předem za Vaši odpověď,
S pozdravem
Martin XXX

odpověď:

Dobrý den pane Veselský,
Obdržel jsem Váš dotaz a odpověď k aditivům je následující:
Naše paliva jsou aditivované jednak ve výrobě a jednak přídavkem “performace” package na expedičních terminálech.
S pozdravem / Best regards,
Radek XXX
Primary logistics leader
=D>
Mne z jeho odpovede vyplyva, ze netreba dodatocne aditiva.
Aj napriek takymto informaciam si davkujem vlastne aditiva podla potreby, dokonca aj do premiovej nafty.
Kazdy podla seba.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Odpovědět

Zpět na „Pokec“