Výměna předních brzdových destiček

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
báďa
**
Příspěvky: 141
Registrován: 31 říj 2015, 07:17
Bydliště: praha 9

Výměna předních brzdových destiček

Příspěvek od báďa »

Zdar hoši,mám dotaz: vyměnil jsem brzdové destičky (bez kotoučů), vše usadil jak má být,odsál brzdovku aby byla na maximu, našlapal brzdu nejdříve bez nastartovaného motoru až ztvrdl pedál,pak ještě s nastartovaným motorem,brzdí to v poho..Pak jsem s nastartovaným motorem sešlápl brzdový pedál a ten se mi postupně propadá skoro až na podlahu,nevíte čím by to mohlo být??
Hyundai Tucson 1.7 crdi polar white 2015
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Výměna předních brzdových destiček

Příspěvek od Richard555 »

Zavzdušněný......
Hlavně bys nikdy neměl zatlačovat pístky v třmenech tak , že je zamáčkneš a kapalinu necháš vytlačit zpět do nádržky !! Správně by se kapalina měla při stlačování pístku odpouštět odvzdušňováky - totiž v případě nečistot v třmenech a trubkách (piliny z výroby, rez atd.) ten bordel protlačíš pumpou ABS (je tam spousta el.mag.ventilků, motorků atd.) a můžeš ji poškodit !

Já jen měnil kapalinu šlapáním a stejně mě jako tobě padal pedál. Nakonec jsem si udělal přípravek na tlakovou výměnu kapaliny , tu znova vyměnil a brzdy se chovají jak mají ;-)
Tady to je: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... ky#p553725
a přibližně takhle to funguje: https://www.youtube.com/watch?v=-sF2aV5PE8Q

výhoda je, že kapalinu vyměníš sám, bez šlapání a bez odvzdušňování a aby se mi nedostal vzduch do kapaliny při pumpování, tlakuju tu nádobku pumpičkou dnem vzhůru ;-) Není potřeba velký tlak, kapalina vytéká z odvzdušňováků a sama se do nádobky z ostřikovače doplňuje ;-) a ještě jedno upozornění, když natlakuješ systém musíš mít třmeny na svém místě i s kotouči ! Já si takhle vystřelil pístek z třmenu a vylil 0,5 l kapaliny po garáži i po sobě - dělal jsem totiž výměnu kotoučů a kapaliny najednou :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
slabostka
*****
Příspěvky: 1728
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Výměna předních brzdových destiček

Příspěvek od slabostka »

skontroluj či ti neuteká brzdovka a odvzdušni... niekde sa stala chyba...
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
jarod44
Příspěvky: 8
Registrován: 06 úno 2021, 14:02

Re: Výměna předních brzdových destiček

Příspěvek od jarod44 »

Hele bohaté stačí hadička ponorená do kapaliny povolit ovzdusnovak hlídat nadrzku aby byla plná a zatlačit pistek jinak kolega má pravdu že si tam můžeš zanest nečistoty, rez atd. Pak to bude brzdit paradne :D/
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Podvozek a řízení“