Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

Tady tipuji asi nikdo, to bude jiný vyšší level, ani jsem nas tím sní neuvažoval, přijde mi to jako vyšší level, ale třeba se mýlím.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od milosh »

Mě by zajímalo podle čeho jste vybírali brokera? Včera jsem koukal na video o Interactive brokers, který je mnohdy doporučovaný, ale je komplet anglicky a sídlo mají tuším v Maďarsku a to nechceš.

To už teda spíš XTB, to je aspoň česky.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

Podle doporučení známého, který se v oboru orientuje 25 let. Zkusil jsem Portu? (to mi nedoporučoval, protože to ani nezná, ake na zkoušku říkal ok ) jako začátečník, ale nic moc, teprve teď začali nabízet akcie což je fajn, ale jsou drazí. Já osobně neuznávám nic než akcie, ostatní mě nezajímá. Příští rok leden / únor akcie z Portu bud prodam nebo převedu, podle toho co bude výhodnější. Portu mi vadí jen kvůli poplatkům, jinak jsou fajn neustále inovuji coz je +.
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od Alf6 »

Patria je ještě dražší a Degiro se kvůli poplatkům vyplatí snad jen na ETF. Ale jen na fondy ty, co mají zdarma. A tam je myslím taky nějaké omezení na nákup 1x za měsíc. Tak nějak to bylo...

Co je zatíženo poplatky dnes, nemusí být zítra a naopak.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

Proto jdu radeji tam kde je velký poplatek (muže se v budoucnu možná snížit) a tam kde je minimální radeji ne (mohl by se zvýšit).
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od milosh »

Tak si to ujasni :wink:
lumix píše: 12 pro 2022, 13:05 Vy kdo investujete v Portu, nevadi vám ty jejich velké poplatky? Já tam vstoupil tento rok a i když to teď snížili tak 1,01% (premium) při fix 15 let je šílené, i ten nejnižší standard při fix 15 let ke 0,47% což je taky hodne.
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

Já v tom mám jasno, to byla ironie na předchozí příspěvek od Alf6 😉
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od milosh »

Aha
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od brokolicovy_chips »

lumix píše: 12 pro 2022, 18:49 Portu má výborný zákaznický servis souhlasím a potvrzuji, ale to 1,01% z cele částky je třeba 10.100,- z 1.000.000,- a to už je sakra dost! Pokud bych tam teď vložil 1mil. Tak za 20 let jim zaplatím minimálně 202.000,- to se mi nezdá jako malý poplatek, zvlášť pokud jinde zaplatím za celou dobu za obdobnou transakci 5$ za stejnou dobu [-X
To ano, ale akcii jen koupíš a držís. Portu to rebalancuje dle nastaveného portfolio a nedrží jen jednu akcii ale více akcií ETF's
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

Koupim, držím a sosám dividendy. Rebalanci mam vypnutou. Pro každou firmu mam jednu strategii (žádné portfolio to se mu nikdy nepozdavalo), takže by mi rebalance byla nanic. Ale jak píšu, Portu je pro mě drahé. Jinak 8x měsíčně nakupuji bez ohkedu na cenu frakce. Stejně tak BTC každé rano koupim za předem stanovenou částku.
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od milosh »

Tak jak pokračujete letos investoři? Kdo už prodal se ztrátou? Někdy to chce "sedět na rukách" :lol:

Smutný příběh to bude pro lidi, kteří se o svůj budoucí důchod nestarají a pak budou brát 1/4 průměrné mzdy a nebudou mít nic "navíc".

Rozhodně lepší Portu, i za cenu těch poplatků, než mít peníze jen v bance, kde sice teď jsou slušné úroky, ale taky nebudou asi napořád.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od Mexican »

ja som spokojny s akciovym portfoliom na Fio Brokerovi :-D

BASF a Kofola ma nemrzia, tie to dohanaju dividendami
Monetu beriem ako drobne sporenie (akcie su lacne) kazdy mesiac z vyplaty takze ma fakt ze su v minuse moc nemrzi
U deutsche post a AMD mi konci casovy test takze ked bude treba tak mozno predam a urobim si radost :-)

inak nepredavam nic (peniaz emomentalne nevyuzijem, Accent stale jazdi :-P
Přílohy
Screen.jpg
Screen.jpg (19.84 KiB) Zobrazeno 385 x
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od lumix »

Neprodavam nic není důvod, (propad je sice nepříjemný, ale je potřeba vydržet) akcie jen stále dokupuji, někde jsem v + a někde v -, dle předem stanoveného plánu a částky 2x týdně. BTC kupuji denne za předem stanovenou částku. Takovou Teslu/BMW/Porsche jsem trefil v dobrý čas.
brokolicovy_chips
**
Příspěvky: 101
Registrován: 11 dub 2021, 21:12

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od brokolicovy_chips »

Taky jen dokupuji , neprodavam, a kdyz uz tak po 3 letech po casovem testu :)
i30 kombi 1.5 T-GDI, DCT Style od 09/2021
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2041
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Šetříte, investujete, spoříte na důchod?

Příspěvek od milosh »

K tomu časovému testu, dříve prý byl jen 6 měsíců, nyní 3 roky, ale někde jsem četl že snad i 5 let, tak 3 nebo 5?
Odpovědět

Zpět na „Pokec“