BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
zabec
Příspěvky: 4
Registrován: 14 čer 2022, 09:44

BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od zabec »

ahoj - mám najeto 2500 km a asi od začátku vždy po vyjetí (je jedno jak dlouho auto stojí = přes noc nebo jenom 2.hodiny) se vždycky od předních brzd ozívá zvuk jako by se třelo železo o železo (takový zvuk je běžně slyšet třeba po dešti,než se osuší kotouč a desky = stačí párktát zabrzdit a je to v cajku) akorát,že u mě je to pokaždé a "ztratí" se to taky po cca. 5-10.zabržděních - občas když jedu krátkou tak je to celou cestu ...... ?? Byl jsem u Balvína , řekli,že to byla nečistota - vyčistili brzdy,jinak vše prej ok,ještě se ptali kudy jezdím a jak brzdím (po běžných silnicích,žádnej terén a brzdím úplně normálně,spíš motorem,podřazováním a na brzdy rozhodně nešlapu nijak ostře) a prej už to bude dobrý , ze servisu cestou jsem si toho nevšímal,ale druhej den sednu do auta a zas to stejný - možná ještě víc ....... ??
Přední disky jsou zaprášené víc a černejší,ale díval jsem se na auta na parkovišti a některé to mají stejně.
Má někdo prosím podobnou zkušenost nebo tak - auto jinak drzdí v pohodě - na kotouči žádné rýhy nebo tak něco nejsou.
Reklama
 

dibarbora
*****
Příspěvky: 2092
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od dibarbora »

Sledovať, či sa brzdy neprehrievajú a voziť sa... 2500km je relatívne málo, takže si možno potrebujú brzdy nájsť vzájomnú polohu ešte...
Na druhú stranu brzdy na i30 z prvovýroby nejaká kvalitatívna hitparáda nie sú a na to aby ich chytila povrchová hrdza s patričným zvukovým efektom veľa nepotrebujú... niekedy skutočne len pár hodín...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
vojta.merta
**
Příspěvky: 127
Registrován: 09 kvě 2022, 12:33

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od vojta.merta »

Po 500 km jsou brzdy zajetý, pokud se tedy zajedou. Že to drhne i bez deště může znamenat nevhodnou směs destiček nebo kotoučů, ale taky nesprávné zajetí a povrch není hladký, do budoucna je to blbý v tom, že se koroze nebude šířit jen na povrchu. Já mám brzdy extra citlivý na nečistoty a dvojnásob když mám permanentně otevřený klapky pro chlazení. Základem je brzdit intenzivně a přerušovaně 8-[
E60 525D 145kW 2007
2x Accent 1.4 MCIII 74kW 2007
i30 GDi 99kW 2015
slabostka
*****
Příspěvky: 1731
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od slabostka »

máš tam problém, normálne to nieje...
možností je veľa - nevracia sa piestik, nevracia sa brzdič, chyba uloženia kotúča, chyba v ložisku....
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
zabec
Příspěvky: 4
Registrován: 14 čer 2022, 09:44

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od zabec »

moc díky za rady,zajedu do servisu a pak napíšu na co jsme přišli ......
sjezdar1
*
Příspěvky: 34
Registrován: 12 dub 2019, 23:26

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od sjezdar1 »

já měl podobný problém u zadních brzd - https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=192&t=40340, tady je video https://youtu.be/K398lJX-brk
zabec
Příspěvky: 4
Registrován: 14 čer 2022, 09:44

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od zabec »

tak jsem byl v servise,projeli jsme se a říkali,že je to normální zvuk při brždění a v pohodě můžu jezdit - asi z toho už blbnu .....
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od sarin007 »

Oni ty kotouče celkově velmi rychle povrchově oreznou. Mě stačí hodit auto na myčku, nechat 10 minut stát, než auto vysaju a když vyjíždim, první brždění je slyšet, jak to dře rez z kotoučů. Další brždění je pak ok. Když je auto po dešti a stojí na rovince, radši ani nezatahuju ručku. Pak to občas zbytečně odtrhuje pakny při rozjezdu (když auto několik dní stojí bez pohybu).
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od Birdr »

zabec píše: 21 čer 2022, 21:56 tak jsem byl v servise,projeli jsme se a říkali,že je to normální zvuk při brždění a v pohodě můžu jezdit - asi z toho už blbnu .....
Nevím no, ale myslím si, že normální zvuk při brzdění = žádný zvuk. :-k
Alespoň u našeho Tucsona i 12 let staré Grand Vitary to tak je. A to ta Vitara jezdí většinou po i rozbahněných polních a lesních cestách a pak ji protáhnu brodem. A brzdy slyšet nejsou.
O tom, že by po myčce, brodu nebo noční rose rezly kotouče, to na žádném autě nepamatuju. [-X
sud
**
Příspěvky: 216
Registrován: 01 kvě 2020, 12:07
Bydliště: SVK

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od sud »

je vela typov kotucov a hrdza je normalny jav
standardne pri pohybe je hrdza z funkcnych ploch kotuca prec, ak nie - treba hladat problem inde

tiez pocujem brzdy, najmä cez jesen a v zime pri prvom brzdeni, ale neriesim to, parkrat ich prebrzdim, zahrejem a je fajn
i30 Combi FAMILY; vyrobene 3/2020; 1.4T-GDI
Birdr
**
Příspěvky: 260
Registrován: 24 úno 2022, 13:28

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od Birdr »

Jasně, že je hodně typů kotoučů (a destiček). Kvalitní a pak ty ostatní.
Taky mi občas, hlavně na Vitaře (tam dostávají zabrat), brzdy vydají nějaký zvuk, ale aby to dělaly po každém kratším stání, to rozhodně ne. [-X
Odpověď na problém bych hledal v té kvalitě.
zabec
Příspěvky: 4
Registrován: 14 čer 2022, 09:44

Re: BRZDY i30 kombi - zvuk= tření kov na kov

Příspěvek od zabec »

díkec za další rady - brzdy boudu pravděpodobně cajk - byl jsem na dovolené - najezdil 2.tis km. a všechno v pohodě -často jsem to konroloval a vše ok - tak je to asi normální .........
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Podvozek a řízení“