Najezd 96 000 , 10 let, vydrzi motor/kat jeste jednou tolik?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
I30best
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2022, 11:59

Najezd 96 000 , 10 let, vydrzi motor/kat jeste jednou tolik?

Příspěvek od I30best »

Zdravim , mam i30 , 1.4 CVVT 73kw/h benzin , gen 2 , vyroba Prosinec 2012. Pravidelne servisovano kazdy rok v autorizovanem servisu, najezd 96 000.

Bude to 10 let co auto mam, zatim naprosto bez problemu, jen vymena cepu u rizeni.. coz jak chapu je bezny spotrebak. Rad bych se zeptal zkusenejsich na nekolik otazek at vim co me zhruba s autem ceka na dalsich 5 let.

1) Jak to momentalne vypada se sesypavanim katalyzatoru u i30tek? Vim ze nekolik let zpatky s tim byl problem i behem zaruce. Kolik najezdu/roku me jeste zbyva nez se zacne zvysovat riziko ze me to potka?

2) Jake investice me na auto cekaji v dalsich 5ti let, najezd mam cca 9000 rocne.

Abych rekl pravdu, s autem bych klidne mohl vydrzet dalsich 10 let ale snazim se zjistit jak moc velke riziko ten katalyzator je a zda to ma sanci vydrzet.
Reklama
 

mklouda
*
Příspěvky: 16
Registrován: 25 srp 2019, 22:57

Re: Najezd 96 000 , 10 let, vydrzi motor/kat jeste jednou tolik?

Příspěvek od mklouda »

Zdravim, mam stejne stare auto, najeto o deset tisic vice. Kupoval jsem jako nove. Motor 1.6 - LPG od Hyundai. Podle spousty komentaru na tomto foru mel byt motor jiz nekolikrat po smrti. Kupodivu jezdi dal (asi si je necetl :) ). Na STK prochazim emisemi s hodnotami noveho motoru. Katalyzator zatim v pohode. Myslim, ze to byl problem na zacatku vyroby a moje auto je z konce vyroby a to uz by melo byt vychytane. S motorem za celou dobu taky nebyl jediny problem a v podstate s celym autem. Taky planuji si ho nechat jeste nekolik let. Nema nemysly jako start/stop, "intleligentni" dobijeni baterie a spoustu dalsich nesmyslu. Odpoved na otazku c. 2 vam asi nikdo neda.
Hyundai i30 CW 2011, 1.6 benzin, LPG
I30best
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2022, 11:59

Re: Najezd 96 000 , 10 let, vydrzi motor/kat jeste jednou tolik?

Příspěvek od I30best »

Taky jsem si rikal ze tam bude mozna problem nejaka sarze tech katalyzatoru. Jaky mate presne mesic/rok te vyroby?

Ja jsem s tim autem tak spokojen ze kdyby se ted' prodavalo nove uplne stejne, tak si ho koupim znovu :lol: . VSechno si zapnu/vypnu bez koukani a tablet do auta nepotrebuji, mam mobil.
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Najezd 96 000 , 10 let, vydrzi motor/kat jeste jednou tolik?

Příspěvek od motorol »

Píšeš o druhé generaci, ale do vlákna o první. Je to matoucí. Jinak je potřeba na předpověď počkat do noci a podívat se do hvězd. Nikde jinde odpověď neni na to jestli a co se rozbije.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
I30best
Příspěvky: 3
Registrován: 07 lis 2022, 11:59

Re: Najezd 96 000 , 10 let, vydrzi motor/kat jeste jednou tolik?

Příspěvek od I30best »

Kde jsem napsal do vlakna o prvni? Pisu gen2. Jestli nemate zadny uzitecny info, mozna lepsi nic nepsat. Dekuji.
palfe
Příspěvky: 9
Registrován: 11 říj 2022, 13:26
Bydliště: MS Kraj

Re: Najezd 96 000 , 10 let, vydrzi motor/kat jeste jednou tolik?

Příspěvek od palfe »

Tady jde videt že je celé toto vlákno založeno špatně jak píše motorol.


HyundaiForum.jpg
HyundaiForum.jpg (33.79 KiB) Zobrazeno 485 x
i30 Combi 1.5 DPi - jaro 2023
Fabia 1.2HTP
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“