Asistencne systemy

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Tom23
Příspěvky: 8
Registrován: 09 lis 2021, 12:51

Asistencne systemy

Příspěvek od Tom23 »

Ahoj,
ja by som mal otázky k asistenčným systémom: Poprosím neriešte "načo to kto potrebuje"
1. FCA - aká musí nastať situácia aby sa to aktivovalo? Skúšal som rôzne nastavenia a pri nastavenie "skoro" + "aktívny asistent"to nezareagovalo ani takmer pri zrážke. Podľa návodu od hyundai to ma upozorniť už od nejakej vzdialenosti. Keď to porovnám s volvo alebo suzuky tak mi to pripadá, ako keby to ani nemalo/nefungovalo.
2. BCW - ak mám BCW tak potom mam aj "Safe Exit Assist" ?
3. PWD - ako sa aktivuje "automatická funkcia varovania vzdialenosti pri parkovani" - podľa manuálu s to má aktivovať pri rýchlosti nižšej ako 10kmh. samozrejme sa to dá aktivovať manuálne ale chcem to automatiky keďže často parkujem predom kvôli kočiaru.
4. načo slúži engineering mode? všetci píšu ako ho aktivovať ale čo sa tým dá skutočne zmeniť k lepšiemu na aute nikto nepíše.
5. nedá sa zmeniť aby sa spätne zrkadla odklopili až po naštartovaní?
Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od i30mpact »

5. Ne, leda bys vyklápěl ručně.
4. U rádia jsem si v něm zapnul bezdrátové propojení s telefonem, jinak nevím.
3. To se zapíná automaticky, když jedeš pomalu. V podstatě pak to tlačítko používáš na to, když to potřebuješ vypnout (např. už jsi zaparkoval blízko u jiného auta, nevystoupil, protože třeba na někoho čekáš a pořád to pípá).

2. ?

1. Tohle mi přijde dost náhodné, obvykle mi to pípá při připojování nebo odbočování natěsno, ale ne moc často.
Tom23
Příspěvky: 8
Registrován: 09 lis 2021, 12:51

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od Tom23 »

2. - sledovanie mŕtveho uhla. "Safe Exit Assist" by malo fungovať tak, že ak prichádza auto z "mŕtveho uhla" a auto stoji ( napríklad pozdĺžne státie), tak pasažier v zadu bude mať bloknute dvere kým trvá riziko.
3. to sa mi práve nikdy samo neaktivuje, iba buď spiatočkou alebo tlačidlom. Viem to nejako aktivovať alebo len servis? V menu som to nenašiel. Teraz ma napadlo podržať tlačidlo nejakú dobu?

1. Testovali ste to niekto nejako " na parkovisku"
Uživatelský avatar
Vysous
**
Příspěvky: 462
Registrován: 16 lis 2021, 14:27

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od Vysous »

Ad 3) Jestli máš verzi s 8" infotainmentem, aktivuje se to v palubním počítači (ten co se ovládá na volantu). Je to v sekci "Asistenti řidiče" nebo tak nějak - přesný jméno se nepamatuju, je to něco jako "asistent parkování při jízdě v před" a tam se to zaškrtne. V manuálu to není moc dobře popsaný, takže jsem to chvíli hledal. Že jsi to aktivoval správně pak poznáš tak, že po nastartování se ti modře rozsvítí tlačítko parkovacích senzorů co je vedle ruční brzdy.
i30 kombi MY2022 1.0 T-GDI, Engine Red, Family Smart (od 16.3.2022)
Focus Mk.2 kombi MY2007 1.8, Rudá metalíza!, Ghia (16.3.2016 - 16.3.2022)
Tom23
Příspěvky: 8
Registrován: 09 lis 2021, 12:51

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od Tom23 »

k bodu 3. mam ten väčší infotainment ale v menu som to vôbec nenašiel. prešiel som opäť komplet menu bod po bode. preto to bola aj jedena z mojich otázok . ja nemam v menu žiadnu možnosť ako to aktivovať a teda nenapada niekoho ako by to bolo možné. skúšal som aj podržať tlačidlo pri riadiacej páke ale žiadnu odozvu som ai nevšimol
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od zopper »

1. FCA - Je to chytřejší, než že by to bralo jen podle vzdálenosti. Pravidelně se mi rozhouká na jednom místě ve městě, kde je nástupní ostrůvek pro tramvaj a vedle něj úzká silnice, na kterou navazuje podélné parkování. Takže v místě, kde ostrůvek skončí, jedeš do stojícího auta až do poslední chvíle a máš jen krátký úsek na udělání myšky doleva za ostrůvek. A pokud tam projíždím 50 s nohou na plynu, tak to začne zaručeně pištět (ale ne brzdit). Pokud nohu z plynu těsně předtím sundám, tak nepiští.
2. BCW a blokování zadních dveří: To nevím, jestli to jde automaticky spolu. Je to možné.
3. PWD - Pokud vím, tak se to samo aktivuje akorát zpátečkou. Nebo ručně tlačítkem. A deaktivuje se překročením nějaké rychlosti, nebo zase tlačítkem.
4. načo slúži engineering mode? - Na machrování. :D U 10" infotaimentu se už ani ten bezdrátový AA zapnout nedá, pokud vím. Ale ukáže ti to, že tam hardware na to je.
5. nedá sa zmeniť aby sa spätne zrkadla odklopili až po naštartovaní? - Bohužel ne. Pokud ti jde ale o mimořádnou situaci (jednou za rok odemykáš auto s krustou ledu), tak se to dá řešit přes mobil - pokud odemkneš přes BlueLink, tak zrcátka zůstanou sklopená až do nastartování.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
pecka411
*
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2022, 15:43

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od pecka411 »

Tom23 píše: 06 bře 2023, 20:51 k bodu 3. mam ten väčší infotainment ale v menu som to vôbec nenašiel. prešiel som opäť komplet menu bod po bode. preto to bola aj jedena z mojich otázok . ja nemam v menu žiadnu možnosť ako to aktivovať a teda nenapada niekoho ako by to bolo možné. skúšal som aj podržať tlačidlo pri riadiacej páke ale žiadnu odozvu som ai nevšimol
Já to ve větším infotainmentu mám, asi před měsícem jsem to přepínal do režimu, aby se přední senzory zapnuly při pomalé jízdě. Už nevím, kde to bylo, zkoušel jsi projít menu všech jízdních asistentů?
http://webmanual.hyundai.com/STD_GEN5W/ ... tance.html
i30 Kombi 1,5 T-GDI iMT N LINE PREMIUM Sunset Red (2022)
ex Hyundai i30 II kombi FL 1.6 MPI Weekend Ash Blue (2015)
Storman
**
Příspěvky: 164
Registrován: 14 říj 2021, 12:22

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od Storman »

Určite je to nastaviteľné v infotaimente.
Myslím, že to je medzi "komfortnými fukciami".
i30 Fastback 1.5 T-GDI DCT Style Shimmering Silver
BMW E36 323i Touring M-Packet Avusblau(1998)
BMW E36 323i Sedan M-Packet Cosmosschwarz(1996)
Favorit 136 GLX Seagreen Metallic(1994)
Tom23
Příspěvky: 8
Registrován: 09 lis 2021, 12:51

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od Tom23 »

No ja to tam nikde neviem nájsť a prešiel som položku po položke. Spravím kľudne nejaké zrýchlene video... skúsim ešte zmeniť jazyk či to po anglicky skôr nenájdem...
Len tak pre info aký mate firmware?
Ja mám
software: PDE.EUR.SOPV095.180424.DAU_A
Firmware PD.EUR.282.180402.MICOM.DL
Uživatelský avatar
pecka411
*
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2022, 15:43

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od pecka411 »

Fakt to tam nemáš? Viz odkaz ode mne výše.

SETUP > Vozidlo > Asistenční systém řidiče -> Bezpečnost - parkování -> Autom. PDW.

Pokud tedy nemáte nějaká lokálna špecifiká...
i30 Kombi 1,5 T-GDI iMT N LINE PREMIUM Sunset Red (2022)
ex Hyundai i30 II kombi FL 1.6 MPI Weekend Ash Blue (2015)
Tom23
Příspěvky: 8
Registrován: 09 lis 2021, 12:51

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od Tom23 »

ja mam presne toto menu ;
https://www.hi30.net/hyundai_i_30_user_ ... e-130.html
a tam to nikde nieje. asi sa obratim na servis...
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od i30mpact »

Hmm, ale to je LCD displej, tzn. displej mezi budíky.

Pokud máš velkej infotainment ("rádio"), tak bys to měl hledat tam.

Tohle je sice Tucson, ale mělo by to bejt stejný: https://www.youtube.com/watch?v=PYCi-iAPeiw
Uživatelský avatar
pecka411
*
Příspěvky: 69
Registrován: 02 dub 2022, 15:43

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od pecka411 »

Výše jsi psal "mam ten väčší infotainment", z toho jsme odvodili 10.25 palců. Tam se nastavuje vše přes něj.
Takže máš menší 8 palců s palubním počítačem mezi budíky?

Edit: mluvím o tomto: https://d62-a.sdn.cz/d_62/c_img_gZ_X/MB ... %7Cwebp,75
i30 Kombi 1,5 T-GDI iMT N LINE PREMIUM Sunset Red (2022)
ex Hyundai i30 II kombi FL 1.6 MPI Weekend Ash Blue (2015)
Tom23
Příspěvky: 8
Registrován: 09 lis 2021, 12:51

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od Tom23 »

aha. ten stredovy mam teda menší ako na foto. ale ten medzi budikami mam asi ten najväčší a farebny. ale aby nedoslo opäť k nepochopeniu tak mam este klasicky rýchlomer a otáčkomer.

mam tento
https://mega.nz/file/Bow0jaQI#R_zobo_29 ... DVNq7WB_hk

auto som kupoval ako nove rakusku keďže v tom čase som tam žil. na soplnenie mam r. v. 2020 a vybavu level4. ta konfiguracia asi bude trochu ina ako na sk alebo cz
Uživatelský avatar
i30mpact
***
Příspěvky: 771
Registrován: 15 zář 2021, 16:50
Bydliště: Praha

Re: Asistencne systemy

Příspěvek od i30mpact »

Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Pokec“