Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

HonzaPa
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2023, 14:07

Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od HonzaPa »

Ahoj,

měl bych prosím vás na všechny dotaz. Mám objednanou předváděčku H I3O kombi 1.5 DPi Family Smart. Nechal jsem si nacenit kolik by vyšlo tažné zařízení - cena 17500,- (odnímatelný bajonet). Zároveň jsem se díval na recenze od Martina Vaculíka a má problém si klíčkem a celkové kvalitě uchycení. Tažné mám z 99% na nosič na kola.

Zároveň se chci zeptat jestli je potřeba rešit také ten "nosník" nebo family smart to již má a stačí koupit jenom bajonet - v tom zrovna nejsem kovaný. Když vygooglim tažné zařízení, tak ceny mám "jenom bajonet" a dále včetně toho "Nosníku" (od 4000 do 14000,-)

Co si mám koupit? Případně doporučil by mi nějaký obchod a na kolik ho to vyšlo? Pokud cena bude 15 000, tak to si už nechám udělát v autorizáku za 17500, kterou mi teďka nabídly. Auto budu mit dostupné až v 07/2023, tak to vyřeším jakmile budu čekat.

Díky.
Honza
Reklama
 

Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od mozecek »

na tazne shodou okolnosti kombi 1.5 DPI ale je to fuk, jsem se ptal v Hyundai v Olomouci pred mesicem a ceny jsem si i vyfotil takze ti to muzu rict podle fotky presne:

11500 pevne, 14500 odnimatelne - cena vcetne DPH, elektroinstalace a montaze (to sou ceny blizici se kdekoli jinde, mozna o tisic drazsi coz neresim), btw neni to konecna cena, pocitej jeste asi 800 za zapis do TP a 450 za treti SPZ jestli chces mit drzak na kola a nedrbat se s prehazovanim. Tech 800 asi usetris kdyz si to tam nechas namontovat rovnou, pac ti to tam ourada zapise v ramci zapisu novyho auta rovnou a to stoji taky 800 :)

bylo mi receno ze si pevne brat nemam, ze je to nejak naprd se senzorama ze je to asi vidi a pipa to porad, coz jak vaculik popisoval s vlekem asi sedi, akorat to v hyundai nejak spatne zmerili a nejspis to muze vzit i samotnou kouli. Tazne tam meli vystavene takze sem si ho i zkusil a na prvni pohled sem si myslel ze je lepsi nez to co ukazoval Vaculik, pac rikal ze se neda poznat jak je zasunute, ale da. Pri druhem podivani sem to videl i na videu. Nicmene neni dokonale a na ten jeden nadech :D nakonec sem to neresil pac se predavka vlekla a zrovna je cas kdy maji plne ruce prace s prezouvanim pneu.

A po letu uvidim, otec ma auto s kouli i s nosicem takze to akutne nepotrebuju a stejne nakonec asi koupim pricniky, pac mam doma i stare drzaky na kola. Elektrokolo zatim nemam, takze neni problem to hodit na strechu a cenove jsem taky jinde - pricniky 3 tisice a kdybych chtel nove drzaky an kola misto starych tak ty s "dalkovym utahovanim" stoji 2tis/kus.
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od TheFirstman »

Co se týka pevného taž. a zadních senzorů, tak je problém akorát s originálním plastovým krytem koule. Někdy se mi stávalo, že se kryt natočil jako směrěm od auta a pak skutečně senzory pípaly. Dealer mě na to předem upozornil a poradil, že mám řešit případně natočením směrem k auto a byl klid. Konečné řešení je, že jsem koupil kryt koule z měkké gumy, který tam prostě sedí a nedá se jinak natočit a je po problému.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od Martinsp »

Těžko ti doporučit jiného montážníka tažného, když jsi neudal bydliště, ale pokud se něco nezměnilo, tak na nosič na kola se doporučuje pevné tažné. S tím že vadí čidlům je to jak píše Firstman, jen špatně natočená krytka koule.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od mozecek »

cože je to prosím za zázračnou "neviditelnou" gumovou krytku :) ? ať tu máme kompletní info :) dík

a ano na kola se doporučuje pevné (když vás prodejce nevyděsí jako mě že to bude pípat pořád) - většinou mají i o fous vyšší svislé zatížení, ale asi si dovedeme představit jak musí trpět to pouzdro při zatížení 100kg na páce
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od TheFirstman »

Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
HonzaPa
Příspěvky: 2
Registrován: 06 dub 2023, 14:07

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od HonzaPa »

mozecek píše: 06 dub 2023, 16:13 na tazne shodou okolnosti kombi 1.5 DPI ale je to fuk, jsem se ptal v Hyundai v Olomouci pred mesicem a ceny jsem si i vyfotil takze ti to muzu rict podle fotky presne:

11500 pevne, 14500 odnimatelne - cena vcetne DPH, elektroinstalace a montaze (to sou ceny blizici se kdekoli jinde, mozna o tisic drazsi coz neresim), btw neni to konecna cena, pocitej jeste asi 800 za zapis do TP a 450 za treti SPZ jestli chces mit drzak na kola a nedrbat se s prehazovanim. Tech 800 asi usetris kdyz si to tam nechas namontovat rovnou, pac ti to tam ourada zapise v ramci zapisu novyho auta rovnou a to stoji taky 800 :)

bylo mi receno ze si pevne brat nemam, ze je to nejak naprd se senzorama ze je to asi vidi a pipa to porad, coz jak vaculik popisoval s vlekem asi sedi, akorat to v hyundai nejak spatne zmerili a nejspis to muze vzit i samotnou kouli. Tazne tam meli vystavene takze sem si ho i zkusil a na prvni pohled sem si myslel ze je lepsi nez to co ukazoval Vaculik, pac rikal ze se neda poznat jak je zasunute, ale da. Pri druhem podivani sem to videl i na videu. Nicmene neni dokonale a na ten jeden nadech :D nakonec sem to neresil pac se predavka vlekla a zrovna je cas kdy maji plne ruce prace s prezouvanim pneu.

A po letu uvidim, otec ma auto s kouli i s nosicem takze to akutne nepotrebuju a stejne nakonec asi koupim pricniky, pac mam doma i stare drzaky na kola. Elektrokolo zatim nemam, takze neni problem to hodit na strechu a cenove jsem taky jinde - pricniky 3 tisice a kdybych chtel nove drzaky an kola misto starych tak ty s "dalkovym utahovanim" stoji 2tis/kus.

Rozumím. Díky. A co ten klíček? Nechal jsem si nedávno nacenit na www.towpoint.cz a cena 19500,-. Jestli to bude 17500, nebo tolik je jedno.
Towpoint má taky návod a poznání "jestli je bajonet správně zacvaknuty" pomocí barviček mi příjde super.

https://www.towpoint.cz/assets/pdf/navod_vertikal.pdf
Storman
**
Příspěvky: 164
Registrován: 14 říj 2021, 12:22

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od Storman »

Máme “origo” tažné a po roku zasunutie bajonetu aj kľúč v pohode.
i30 Fastback 1.5 T-GDI DCT Style Shimmering Silver
BMW E36 323i Touring M-Packet Avusblau(1998)
BMW E36 323i Sedan M-Packet Cosmosschwarz(1996)
Favorit 136 GLX Seagreen Metallic(1994)
Uživatelský avatar
WalterB
***
Příspěvky: 576
Registrován: 01 zář 2020, 12:45
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od WalterB »

mozecek píše: 06 dub 2023, 17:44 a ano na kola se doporučuje pevné (když vás prodejce nevyděsí jako mě že to bude pípat pořád) - většinou mají i o fous vyšší svislé zatížení, ale asi si dovedeme představit jak musí trpět to pouzdro při zatížení 100kg na páce
Pokud jsem se dobře díval, tak ta koule (tedy celý hák s koulí) by měla být relativně snadno odmontovatelná i z pevného zařízení, co mají v :hyu: salonech vystavené - tuším, že je to na 4 šrouby. Pak by z nárazníku koukala jen ta konzole. Přemýšlel jsem, že by to pro příležitostné použití mohlo stačit. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?
je: Hyundai i30 Combi 1,5 DPI Smart - Heduše (21-)
je2: KIA Ceed II 1.4 MPI (15-), Škoda Octavia I 1.9 TDI Combi (04-)
bylo: Opel CorsaB 1.0, BMW X1 1.8D F48, Šk. Fabia I 1.2 HTP
dávno: Šk. Fabia I 1.4 MPI, Šk. Forman LX, Šk. 105 L, VAZ 21011
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od Maras »

Ano, u první i30 jsem měl pevné tažné a šlo demontovat klíči tuším 18 a 19 . Cca 5-8 min práce. Jsou tam dva šrouby. Nyní mám bajonet a až na občasný problém s trefením klíčku do zámku vše v pohodě. Oceňuji, že absolutně není poznat, že auto tažné má. U pevného však jde vidět kousek konstrukce.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
mozecek
**
Příspěvky: 360
Registrován: 02 bře 2023, 10:47
Bydliště: Olomouc

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od mozecek »

WalterB píše: 14 dub 2023, 14:11 Pokud jsem se dobře díval, tak ta koule (tedy celý hák s koulí) by měla být relativně snadno odmontovatelná i z pevného zařízení, co mají v :hyu: salonech vystavené - tuším, že je to na 4 šrouby. Pak by z nárazníku koukala jen ta konzole. Přemýšlel jsem, že by to pro příležitostné použití mohlo stačit. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?
jasně že to jde :) .. pokud to sundáš před první zimou než ti zkoroduje šroub a pak tam budeš mít správně zajištěnou matku proč ne. Ono je ideální když to jednou dotáhnou, pak to celý zkoroduje a už drží navždy :) a další malá nevýhoda je v (ne)krytí zásuvky - pokud budeš někam couvat zadkem přes obrubník tak bys normálně chytl koulí, takhle couvneš ještě o kousek dál a první na raně bude právě zásuvka. Nebudeš první :D
i30 kombi family smart 1.5 DPI 2023 engine red
ex. VW Golf V 1.6 MPI 75kW trendline, Škoda Superb II 2.0 TDI 103kW DSG ambition, Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW
Joska341
*
Příspěvky: 12
Registrován: 25 led 2023, 20:05

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od Joska341 »

Jsem to teě asi týden zpět řešil na IX 20 a musím říci, že ceny jsou teda pěkně rozdílné. Nakonec vyhrál tento eshop, kde jsem si sám vybral, poptal doporučený spolupracující servis a oproti těm druhým nabídkám byla úspora min. 2tisíce. Ale měl jsem napevno a 7kolík, bo to je taky jen na domácí vozík a nosič kola. https://www.tazne.cz/tazna-zarizeni/hyu ... ombi/2020/ Za 5hodin montáž.
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od Maras »

[Ono je ideální když to jednou dotáhnou, pak to celý zkoroduje a už drží navždy :) a další malá nevýhoda je v (ne)krytí zásuvky - pokud budeš někam couvat zadkem přes obrubník tak bys normálně chytl koulí, takhle couvneš ještě o kousek dál a první na raně bude právě zásuvka. Nebudeš první :D
[/quote]

Zásuvky jdou normálně zasunout pod nárazník u obou verzí a nejdou vidět, takže nehrozí nějaké poškození .
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
Verxes
**
Příspěvky: 175
Registrován: 10 srp 2012, 08:47

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od Verxes »

Ahoj, přihodím svůj dotaz sem:
Mám taktéž i30 1.5DPU kombi, výbava SMART a aktuálně řeším, zda koupit tažné a jestli originál, nebo někde jinde. Proto se chci ještě zeptat na pár věcí:
1) když budu mít originál pevné - zadní sensory to tedy neberou - fungují normálně - problémy dělala tedy pouze krytka, jo?
2) jak vypadá tažné po pár měsících / letech co to máte v provozu? Všude co vidím tažné na autech, tak je tak orezlý a vypadá to strašně - tak jestli to je problém jen nějakých levných neorigo, nebo mám počítat, že takhle hnusně to bude vypadat i u mě za pár měsíců? Popř. řeší se to nějakým dodatečným nástřikem?
3) Kde jste si to nechali dělat? Zkoušel někdo montáž a nákup mimo Hyundai? Na kolik to tak vyšlo? Já si nechal orientačně nacenit přímo v Hyundai v ČB a pán mi napsal (ceny vč.DPH): Pevné TZ 12 946,-Kč + montáž 6800,- (celkem tedy 19746,-Kč) a vertikálně odnímatelné 19 183,- Kč + montáž 6800,- (celkem tedy 25983,-Kč).. aktuálně probíhá 30% akce v rámci jarní kampaně, takže tyhle ceny platí do 31.5.2023
4) Montáž je provedena bez výřezu do nárazníku?
-----------------------------
Díky
Hyundai i30 III Combi 1.5 DPI Smart (od 26.4.2021)
prodáno: Hyundai i30 II HB 1.6 CVVT Trikolor 88kw
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1693
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Tažné zařízení. Kombi 1.5 DPI

Příspěvek od Maras »

No super cena to není. Mám originál bajonet a stál 11k . Radši jdi udělat tažné jinam. Orezlé ho teda zatím nemám.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Ostatní“