Když je vedro, nejde nastartovat

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
tomas_hyundaiI30
Příspěvky: 1
Registrován: 29 kvě 2023, 19:29

Když je vedro, nejde nastartovat

Příspěvek od tomas_hyundaiI30 »

Zdravím,

mám Hyundai I30 combi (rok výroby 2009), benzín, motor 1.6. Poslední rok se začal objevovat problém, kdy auto nechce nastartovat. Po vložení klíčku do zapalování se rozbliká kontrolka imobilizéru (za normálního stavu jen svítí) a po chvíli zhasne. Když jsem se následně pokusil otočit klíčkem, vůbec to nenaskočilo. Ze začátku se vždy podařilo nastartovat zhruba po pěti pokusech, teď se to nedaří vůbec.

Při startování nepomohlo ani přidání plynu, výměna baterie, vypnutí klimatizace, nechání klíčku v zapalování ani vyzkoušení druhého klíčku. Jen se podařilo vypozorovat, že nejde nastartovat při vyšších teplotách, jako by se v uvnitř auta cosi ohřálo a to nedovolí nastartovat. V zimě vše OK, jen v létě to nefachá. Taky se problém objevuje při ujetí krátké vzdálenosti. Nechal jsem auto na parkovišti a pak jsem popojel max. kilometr k obchodu a od obchodu už jsem neodjel.

Jediné, co pomáhá, je nechat auto přes noc vychladnout, potom naskočí.

Děkuju všem za případné rady.

Tomáš
Reklama
 

zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Když je vedro, nejde nastartovat

Příspěvek od zopper »

Neni my jasne, jestli se zacne neuspesne tocit starter, nebo se po otoceni klicku nedeje vubec nic. A muzes pri projevu zkusit na chvili odpojit baterku, i kdyz si myslim, ze to nepomuze. Apropo, jake je na ni napeti?
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Když je vedro, nejde nastartovat

Příspěvek od Durino »

Moze to byt kopa veci. Ak to nesuvisi s imobilizerom. Vzhladom na to, ze je to rok vyroby 2009, korozia kontaktov mohla urobit svoje... Vadne rele, zly snimac otacok klukoveho hriadela... Mne osobne sa na inom aute takto prejavoval vadny modul zapalovania (za tepla neslo nastartovat).
zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Když je vedro, nejde nastartovat

Příspěvek od zopper »

Me se kdysi u stareho auta stalo, ze po zahrati proste chcipl motor, a nastartoval se az po vychladnuti. Byl vadny senzor klikove hridele. Ale prvne bych vyloucil blbou baterku. :)
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Negan
Příspěvky: 1
Registrován: 19 čer 2023, 15:22

Re: Když je vedro, nejde nastartovat

Příspěvek od Negan »

Mám ten stejný problém. V zimě vše ok a jak přijdou vlete horká a zapne se klimatizace tak mám to stejne. Snímač hřídele byl vyměněny a dělá to furt.jeste mě napadlo jestli jak zapnu klimatizací tak to začne pod kapotou dělat věci horko a nahraje se řidiči jednotka a pak dokud nevychladne tak to nejede a to třeba 6hod ..už si nevím rady v servisu prohledly udělaly diagnostiku a nic nenašly..😡
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Když je vedro, nejde nastartovat

Příspěvek od Richard555 »

ten modul zapalování bych nevylučoval - opravdu se to projevuje jak kdy, já kdysi na Nubiře v -20C nartartoval na drc a teplý motor ani omylem, až když vychladl..... je tam modul jeden na všechny 4 válce nebo dva - jeden na jednu svíčku a druhá je připojena kabelem - kdysi jsem měl doma Kia Ceed 1,4 benzín ale nepamatuju se jak to tam bylo.......
a hlavně v něm nejspíš nějak proskakují jiskry kam nemají a diagnostika ti obvykle nic neukáže jen nějaký "Misfire"
ale ani imobilizér bych taky nezavrhl pokud se chová jinak než obvykle
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“