Vlastní garáž nebo nové auto?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Vlastní garáž nebo nové auto?

Garáž
21
68%
Nové auto
10
32%
 
Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od milosh »

Řeším teď jednu věc a to nákup vlastní garáže / auta. Ve 100 000 městě na sídlišti je místa na parkování opravdu málo, a tak je každá garáž "vykoupena zlatem". Ceny se pohybují kolem 0,5 milionu i za garáž bez elektriky.

Co byste upřednostnili, vlastní garáž nebo nové auto, pokud by obojí stálo + - stejně?

Případně pokud už jste toto řešili, jak to dopadlo?

Klidně i napište jestli máte garáž vlastní případně pronajatou, ty ceny jsou někdy opravdu šílený, někde platíš 1000/měsíc, někde i 2500 za pronájem.

Samozřejmě ideál by bylo mít na garáž i auto :mrgreen: :roll:
Reklama
 

krakatit
*
Příspěvky: 32
Registrován: 17 úno 2022, 18:20
Bydliště: Evropa

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od krakatit »

Mám sice oboje, ale stejně parkuji venku pod přístřeškem, garáž je spíše dílna a sklad :D A je to i lepší pro auto (sníh, sůl, déšť atd.)
i30 1.5 DPi kombi Comfort
hudyss77
**
Příspěvky: 107
Registrován: 07 dub 2023, 06:11
Bydliště: Liberec

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od hudyss77 »

Taky bydlím na velkém sídlišti a to parkování je krutý. Vždy jsem řešil garáž, nejdřív nějaké pronájmy a pak koupil vlastní. Už před 12 lety mě vyšla na 240k a teď se pohybují kolem 800k. :shock:
Je to jistota. Když vidím, že lidi radši nikam nejezdí aby nepřišli o místo. Plno aut v rodinách a pak se parkuje na trávě, chodníkách, křižovatkách, zákazech atd.
Za mě garáž, nové auto může přijít později.
Tucson 1,6 T-GDi Smart - 07/2021
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od lumix »

Mám garaz u domu a v ni e46, jizdni kola a různé věci které se tam prubezne kupi a 1x ročně je proberu a vyhodim, obe další auta parkuji venku před domem. Pokud jezdím autem denně a garaz by byla daleko, tak bych tam stejně neparkoval třeba 1km, zase jestli je problém s parkováním tak se hodí i ta garaz , která je dal.

Na to se nedá jednoduše odpovědět, ale asi garaz, jelikoz si dokážu udělat na autě hodne věci, tak bych byl radeji za garaz a když bude potřeba lze ji lehce pronajmout / prodat. Na hodnotě neztratí, narozdíl od auta za +/- 0,5 mil.

Jenže mě se to keca, kdyz každý 3 rok nafasuji nove.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od Richard555 »

Určitě garáž - jak tu psal někdo výše narozdíl od auta garáž na hodnotě neztrácí :wink: Já bych koupil garáž a do ni Porsche 911 :wink:

Jinak mám garáže 2 v jedné mám Mazdu a ve druhé má syn SAAB 9-5 AERO no a na motorky jsem musel na zahradě přistavět plechový domek 2,6x2,6 m :wink:

Ale pokud bych kupoval další garáž tak jedině s tím poršákem :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od lumix »

Správně, Porsche 911 jakékoliv generace, je nejlepší rodinné SUV.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od idam.i »

Pokiaľ uvažuješ ekonomický ,vol garáž.Pokiaľ srdcom ber auto.Je to na tvojich prioritách. :wink:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od motorol »

Jasne garaz. Auto je teď o nicem, hrozí otravný asistent který hlásí překročení rychlosti, dodací doba dlouhá, výhody zadne. Garaz člověk využije, pronajme a případně časem proda
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od milosh »

No ja si taky rikam, ze dolu ty ceny nemovitosti / garazi uz nepujdou, tak je to lepsi investice, ale klidne pockam i na opacne nazory, diskuse k tematu muze byt.
Uživatelský avatar
PomalyPredek
**
Příspěvky: 105
Registrován: 01 srp 2019, 15:44

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od PomalyPredek »

Nejlepsi je samozrejme mit oboji. Ja mam garaz na obe auta a jsem spokojeny. Ale v pripade, ze bych nemel ani auto ani garaz, byla by jasna volba auto. Samotna garaz je fajn, ale nejezdi...
Opel Crossland 1.2 AT6 Ultimate 2022
Hyundai i30 III Fastback 1.4 T-GDI Style + Nav 2019
---
ex Nejaka auta...
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od Mexican »

garaz je dobra maximalne pre veterana alebo motorky. Vo vacsine RD sluzi ako bordelaren :-)
Za mna ani jedno, prachy precestovat a prechlastat
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Silver
**
Příspěvky: 130
Registrován: 24 črc 2020, 20:15

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od Silver »

na nove auto garaz na sidlisti asi ano pokud clovek ma svoje auto moc rad a nejezdi s nim kazdy den (muj pripad). nastesti mam moznost garazovat auto u meho zamestnavatele 6 minut pesky od baraku. tedy cele 3 roky moje puvodni auto stalo v garazi a jsem za to rad. svina zamestnavatel si usmyslel ze se firma prestehuje do jine budovy toto zari. nastesti je to vedle takze misto 6 minut pesky to budu mit 12 minut pro auticko. ale garaz si mazel zaslouzi ) mel jsem taky na vyber pronajmout garaz 5 minut pesky od baraku za 1800 kámo ale to jsem zatim brat jako zalozni variantu. ale kdyby kousek od baraku byla moznost koupit garaz do 300t hned do toho jdu. ale jak psali ostatni, pokud clovek jezdi autem denne nebo obden garaz na sidlisti je asi blbost. rodiny barak je ale uz jiny level samozrejme
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Smart (výroba 07 2023)
Hyundai i30 kombi - 1.5i CVVT (81 kW) - Start + Paket plus (výroba 07 2020)
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od Martinsp »

Auto. Když budeš mít na oboje, tak je to jednodušší, ale s garáží si nic neužiješ. K tomu ta garáž nebude s vratama na dálkové, takže vopruz. Na veterána ano. V baráku ano, ale ještě někam docházet? Já garáž zrušil i v baráku a postavil jen kryté stání.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
Sprite
**
Příspěvky: 250
Registrován: 05 pro 2022, 14:49

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od Sprite »

Za mě, pokud je "dobrá cena", tak určitě garáž. Sám jsem při koupi nového bytu koupil rovnou i garáž v domě a dnes se biju do hlavy, že jsem nevzal dvě. V ceně hypotéky by se to za tehdejší cenu tak nějak rozpustilo a dnes bych to ocenil. Ale kdyby to člověk tehdy (16 let zpět) věděl.

1) posledních 6 let máme auta 2, takže pro jedno se občas musí hledat parkovací místo před domem
a
2) ty ceny za garáže ve městech tak neskutečně vyletěly nahoru, že to až není hezký :x Nedávno se u nás v domě prodávala garáž, o 1/3 menší než mám já, která tehdy stála cca 250tis. A majitelka ji teď prodávala formou nejvyšší nabídky a prodala se za tuším 890tis. Za tyto peníze byl před těma 16ti lety v tom samém domě nový byt 1+kk.

Takže pokud by byla dobrá cena a garáž v domě nebo bezprostřední blízkosti, určitě bych volil garáž. A pokud by mě netlačily peníze, koupil bych klidně i nějakou v širším okolí a pronajímal ji. Hodnotu neztratí a každý měsíc by přitekla nějaká koruna (u nás ve městě cca 2-2,5tis) do rozpočtu :wink:
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2043
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Vlastní garáž nebo nové auto?

Příspěvek od milosh »

Co se tyce pronajmu, pokud by stala pul mega a pronajimal jsem ji za 2 litry/mesic, to driv umru nez si na sebe vydela :D

Jasne, nikdo nemohl vedet jak ty ceny vyleti, a nikdo asi nemame 10 a vic mega doma pod polstarem na pripadne nakupy domu, garazi a jinych nemovitosti, kdyz to je "levne".
Odpovědět

Zpět na „Pokec“