Pískání od kola, zahřívání kola

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ivnkore
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2018, 10:58

Pískání od kola, zahřívání kola

Příspěvek od ivnkore »

Pěknej večer přeju všem,

na Hyundai i40 jsem měnil na predku komplet kotouče a destičky. Auto brzdí opravdu pěkně, ale po pár kilometrech jízdy se začne ozývat z levého kola pískání, umocněné při zatáčení. Kolo se úplně rozpálí a kouří se z destiček a kotouč je rozpalenej jak pětník. Zkoušel jsem a začne to dělat ikdyž nebrzdim, nebo minimálně. Všechno jsem zase rozebral a nic nikde nevidím, všechno doseda, kolo se na heveru normálně točí bez problémů. Dával jsem tam to, co tam bylo TRW kotouč i destičky.

Má někdo nápad, čím to je? Za studena to je v pohodě.

Díky moc
Reklama
 

ivnkore
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2018, 10:58

Re: Pískání od kola, zahřívání kola

Příspěvek od ivnkore »

Ještě doplním, že kolo piskalo po zahřátí i před výměnou. Při mírném pribrzdeni přestalo, nebo nepiskalo tolik. Myslel jsem, že to dělají kotouče, které měly už větší hranku. Brzdy se předtím ale nehřály.
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Pískání od kola, zahřívání kola

Příspěvek od Martinsp »

Pokud byly brzy opravdu perfektně rozebrané, vyčištěné a vše funguje jak má, tak brzdovka, hadičky, pumpa a posilovač. Pěkné postupně, ale pokud dole opravdu funguje jak má, ne jen vyměnit destičky a kotouče.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
ivnkore
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2018, 10:58

Re: Pískání od kola, zahřívání kola

Příspěvek od ivnkore »

Ano, vše bylo perfektně vyčištěné, jak jsem psal, dělalo to i před výměnou.. Díky
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Pískání od kola, zahřívání kola

Příspěvek od dibarbora »

Bolo v rámci čistenia robené aj kontrola/repas strmeňov?... t.j. piestik vonku a výmena tesnenia a prachovky, vyčistenie klzných plôch?
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
ivnkore
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2018, 10:58

Re: Pískání od kola, zahřívání kola

Příspěvek od ivnkore »

Nebylo, vypadaly oba pěkně, čistě, válec do třmene šel pěkně zatlačit.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Pískání od kola, zahřívání kola

Příspěvek od dibarbora »

Tak znovu rozobrať a skontrolovať voľný chod... to, že išli zatlačiť, ešte neznamená, že piestik v novej polohe chodí voľne. BTW... treba aj vyskúšať zabrzdiť na zdviháku a potočiť kolesom....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
ivnkore
*
Příspěvky: 16
Registrován: 11 kvě 2018, 10:58

Re: Pískání od kola, zahřívání kola

Příspěvek od ivnkore »

Tak všechno rozebráno, znovu vyčištěno, dneska cesta 25 kilometrů, kolo začalo pískat jenom trochu po 20ti kilometrech, píská jenom jedno u řidiče, začne pískat jemně i bez brzdění, pak při brzdění, ale je to znatelně lepší. Na heveru zkoušeno po vyčištění zabrzdit, pustit, kolo se po pusteni brzdy hned v pohodě točí. Je možné že je v háji teda třmen? Že se po zahřátí nevrací úplně, nebo pomalu a tím dochází k přehřívání a pískání? Jinak brzdí hodně dobře a to i po zahřátí. Díky moc
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Pískání od kola, zahřívání kola

Příspěvek od Stonepet »

Píšeš vše vyčištěno a rozebráno, co vše máš na mysli? Rozebral jsi všechno, vodící čepy a vyčistil jsi starou vazelínu? Dal novou, popřípadě vyměnil komplet prachovky a čepy? Rozebíral jsi i pístek a měnil těsnění atd..?
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Odpovědět

Zpět na „i40 Podvozek a řízení“