Retrofit ix35 prerábka klasických original svetiel na original facelift xenon

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
AndreiSK
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2023, 14:10

Retrofit ix35 prerábka klasických original svetiel na original facelift xenon

Příspěvek od AndreiSK »

Ahojte klubáci, dúfam, že ma nikto neukameňuje ak tu už náhodou podobná téma je.

Za dobrú cenu som kúpil OEM genuine nové predné svetla z Hyundai ix35 včetne jednotiek a výbojok z fl verzie.

Moja otázka znie prerábal to už niekto? Resp. Prerábal niekto starý typ konektoru na nový ?

Prípadne nemá niekto nejakú schému ? Pätice nového typu konektoru spolu s kusom káblu mám k obom svetlám.

Ak niekto vie pomôcť pripadne poradiť niekoho kto to prerábal budem vďačný.
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Retrofit ix35 prerábka klasických original svetiel na original facelift xenon

Příspěvek od lumix »

Nevím jak to má ix35, ale vestsinou mají auta ještě na nápravach naklonova čidla, která regulují automaticky sklon svetel i během jízdy. Bez nich je to nejspíš technicky nezpůsobilé provozu. Je to pak takové bastleni a zároveň budeš nepříjemné oslnovat protijedoucí vozy.
AndreiSK
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2023, 14:10

Re: Retrofit ix35 prerábka klasických original svetiel na original facelift xenon

Příspěvek od AndreiSK »

Nivelačne čidlo by som vedel vyriešiť ináč… hlavne by pomohla schéma zapojenia konektorov - nový a stary typ.

Eventuálne by stačil aj nový typ - stary viem zistiť podľa starého svetla.
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Retrofit ix35 prerábka klasických original svetiel na original facelift xenon

Příspěvek od EFISO »

Ak potrebuješ pred FL konektor tak ti môžem povedať ktorý pín je čo napojene . Nakoľko som si pred 3 rokmi menil pôvodné halogénové projektory za Bi-LED projektory NHK V a upravoval som manuálne nastavovanie sklonu zo stupňového na plynule nastavovanie sklonu . Po FL konektor ma naviac aj denne svietenie preto je viac pinovy konektor ale aké zapojenie má to netuším jedine to premerať na svetlomete ktorý je kde použitý .A to nastavovanie sklonu svetiel je potrebné používať !! podľa zaťaženia .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
AndreiSK
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2023, 14:10

Re: Retrofit ix35 prerábka klasických original svetiel na original facelift xenon

Příspěvek od AndreiSK »

Ahoj, prosím ťa vieš mi napísať ako si riešil to zapojenie ? Pripadne aj pripojenie nivelačného čidla ?

Resp ak máš nejakú schému zapojenia, prípadne foto

Vopred veľmi pekne ďakujem.
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Retrofit ix35 prerábka klasických original svetiel na original facelift xenon

Příspěvek od EFISO »

Horne žlte vodiče sú pre stretávacie svetla .Z pohľadu pravý je +vodič 12V .Čierny je - vodič pre diaľkové ,smerové, parkovacie svetlo . Zelený je + vodič pre diaľkove svetlo. Červený vodič je + pre smerové svetlo a hnedý vodič je + vodič pre parkovacie svetlo . Zapojenie pravého a ľavého svetlometu je zhodné .
IMG_5491.JPG
IMG_5491.JPG (82.49 KiB) Zobrazeno 270 x
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“