Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od johny_r »

Ahoj,
včera cestou do servisu na přezutí (docela klika) začalo blikat grilované kuře a motor začal cukat. V servisu jsem je ukecal aspoň na diagnostiku, která řekla, že třetí válec nezapaluje. Domů jsem dojel na 3 válce. Dnes jsem vyměnil svíčky a zjistil, že ve třetím válci má svíčka upálenou vnější elektrodu. Říkal jsem si, ok, tak to bude důvod. Svíčky jsem vyměnil (všechny), jenomže efekt se nedostavil. Kontrolka bliká dál a auto jede pořád jen na 3 válce. Takže přemýšlím, kde je problém. Napadlo me, jestli řídící jednotka při zjištění závady prostě ten válec neodpojila a on teď prostě nejede, dokud se to nezresetuje přes diagnostiku. To by byla ještě docela dobrá varianta. Jestli to takhle nefunguje, tak moc nechápu, proč to nejede s novou svíčkou.
Vítám jakýkoli nápad.
Díky
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Reklama
 

slabostka
*****
Příspěvky: 1728
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od slabostka »

čiste teoreticky skús na dlhší čas odpojiť baterku ale nepredpokladám že to bude fungovať... potom opäť dg., ktorý valec je zlý - či opäť rovnaký a asi skúsiť cievky - prehodiť či sa zmení aj miesto chyby. Tam už asi zapaľovacie káble nie sú že... cievka rovno na sviečke?
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od motorol »

Ano svíčka je rovnou na cívce, takze pokud se při prohození cívky závada nestehuje, tak cívka problém nebude. Nějakou extra logiku ten motor nemá, u popelnic mi cosi prekousalo dráty ke vstřikování na jednom válci. Na 3 válce jsem dojel domu, kontrolka se žádná k ničemu neměla. Po opravě to zase jezdi na 4 válce a nikdy žádná chyba a i stk to prošlo.
Takze ideal smazat chybu, proházet cívky, prohlidnout dráty a doufat, ze to bude pitomost.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od johny_r »

Tak jsem to zkusil. Kontrolka svítí pořád, ale místo trvalého provozu na 3 válce to teď jede většinu času dobře, jenom při prudší akceleraci to zase začne cukat a válec vypadne. Problém se tedy nevyřešil, ale je to někde ve fázi, kdy se to začalo dít. Takže přemýšlím, jaký krok bych ještě mohl zkusit než to svěřím servisu. Vyměnit cívku na tom problematickém válci? Prohazovat cívky mi bez diagnostiky nepomůže, takže mě napadá maximálně tak dát novou cívku na postižený válec a doufat, že to pomůže. Jinak asi jen servis.
Ten motor už má dost za sebou a dost zásadně žere olej, takže přemýšlím, jestli tam nemůže být nějaká souvislost, ale nic mě nenapadá.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od johny_r »

Ještě přemýšlím, jestli může být souvislost se spálenou svíčkou a případným poškozením cívky. Nejsem elektrotechnik, takže je to možná nesmysl, ale třeba někdo bude vědět. Je teoreticky možné, aby došlo k poškození cívky zpětně tím, že se spálí svíčka, tím pádem přestane házet jiskru a energie, která se naindukuje v cívce se nikde nevybije?
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od dibarbora »

Súvislosť medzi zničenou sviečkou a poškodenou cievkou je reálna... ale vzhľadom na cenu novej cievky zo seriózneho zdroja by som to asi metódou pokus omyl neriešil... a zveril to servisu, pokiaľ nemáš dostupnú aspoň základnú diagnostiku...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od johny_r »

No, cívka stojí pětikilo (a není to ta nejlevnější). V servisu bude ta samá stát 1500. Do auta u konce životnosti to myslím stačí. jakýkoli pokus servisu o zjištění závady bude rozhodně dražší. Asi to risknu :).
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od johny_r »

Výměna cívky pomohla. Jediné, co zůstalo je svítící kontrolka, tam bude nutný reset přes diagnostiku, odpojení baterky nestačí. Pravděpodobně tedy došlo k upálení elektrody na svíčce (důvod neznámý, ostatní svíčky byly OK), což způsobilo nutné vyšší napětí pro zápal, což způsobilo zničení cívky.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od Mexican »

pekna praca. Ak si clovek veri, casto to skoci uspechom =D>
V autorizaku by sa to pokojne zvrhlo do vymeny vsetkych sviecok, vsetkych cievok samozrejme podporene hodinovou cenou autorizakov
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od johny_r »

No právě. Svíčky mě stály 1700 (neměl jsem čas na objednání z levnějšího zdroje), cívka 500 plus tak půl hodinky práce. Svíčky jsem měnil všechny, měly najeto 70 000, takže si to zasloužily, i když teoreticky se mění po 120k. Na všechno si netroufnu, nejsem žádnej mechanik, ale zrovna tohle je elementární zásah, na kterým se toho nedá moc pokazit. Škoda že přetěsnit motor si sám nezvládnu a cena v servisu je mimo ekonomickou realitu :(.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od harvi »

Kvoli comu chces pretesnovat motor?
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od johny_r »

Aby nežra litr oleje na 1000 km.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
harvi
**
Příspěvky: 374
Registrován: 17 dub 2016, 09:17

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od harvi »

Liter je už naozaj dosť, koľko to má km? Zhoršovalo sa to postupne, či skokovo?
Hyundai i30 cw, 1.6GDI 99kw STYLE
Skoda Felicia 1.6
minulost: 307 SW facelift 1.6HDi 80kW, Skoda 120L, Skoda 110
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Výpadek válce - výměna svíček bez efektu

Příspěvek od johny_r »

Postupně, už jsem to tu někde řešil. Má to 190k. Poprvé pomohla dekarbonizace (zlepšení z litru na 2000 na litr na 8000), podruhé už ne.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“