Vlastní olej

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátor: Moderátoři

luba.s
*
Příspěvky: 15
Registrován: 18 kvě 2017, 14:24

Vlastní olej

Příspěvek od luba.s »

Zdravím, kde v Praze nebo blízkém okolí si můžu na výměnu donést vlastní olej? Jezdil jsem do Hyundaie do Dolních Počernic, ale co to vlastní Louda auto, tak už nechtějí... Díky
Tucson 1.6 T-GDI 2WD
Reklama
 

zopper
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 úno 2022, 13:49

Re: Vlastní olej

Příspěvek od zopper »

To muze byt tezke. Udajne dela problemy importer s uznavanim reklamaci motoru, pokud to muzou zkusit hodit na doneseny olej.
i30 2021 1.5 T-GDI MHEV Style, DCT
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní olej

Příspěvek od Mexican »

minimalne Vistacar (Hodonin/Kyjov) s tym problem nema.
to ze neuzna dovozca zaruku je urban legend

1, blokova vynimka prve dva roky - ako chce dovozca kontrolovat "svoj"olej v neautorizakoch, ktore doddrzia servisny plan
2, zaruka 3-5 rokov, je popisana. Servisny protokol jasne hovori o specifikacii oleja, nie o jeho povode.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
luba.s
*
Příspěvky: 15
Registrován: 18 kvě 2017, 14:24

Re: Vlastní olej

Příspěvek od luba.s »

Už mám po záruce, tak importéra neřeším. Ale asi je jasné, že v případě problémů to zkusí uhrát na takovéto výmluvy...
Tucson 1.6 T-GDI 2WD
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Vlastní olej

Příspěvek od lumix »

Mexican píše: 13 led 2024, 20:40 minimalne Vistacar (Hodonin/Kyjov) s tym problem nema.
to ze neuzna dovozca zaruku je urban legend

1, blokova vynimka prve dva roky - ako chce dovozca kontrolovat "svoj"olej v neautorizakoch, ktore doddrzia servisny plan
2, zaruka 3-5 rokov, je popisana. Servisny protokol jasne hovori o specifikacii oleja, nie o jeho povode.
Tak Hodonín/Kyjov zrovna není Praha a blizke okolí, to už je skoro spis Orient.
dibarbora
*****
Příspěvky: 2087
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Vlastní olej

Příspěvek od dibarbora »

Mexican píše: 13 led 2024, 20:40 minimalne Vistacar (Hodonin/Kyjov) s tym problem nema.
to ze neuzna dovozca zaruku je urban legend

1, blokova vynimka prve dva roky - ako chce dovozca kontrolovat "svoj"olej v neautorizakoch, ktore doddrzia servisny plan
2, zaruka 3-5 rokov, je popisana. Servisny protokol jasne hovori o specifikacii oleja, nie o jeho povode.
"Urban legend" o blokovej výnimke máš napr. v tomto videu.....

https://youtu.be/u-IjFL4dBPI?si=UnGb3OPMj97-U6bv

Z pohľadu importu je to "náboj do jeho pušky" a je už len na zhodnotení situácie či importér aj "vystrelí" a čo bude stáť viac ... výmena motora na záruku alebo prípadné súdne ťahanice so zákazníkom.....

Blokovou výnimkou väčšinou operujú ľudia, čo v podstate v servise nič okrem výmeny oleja neriešili....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Vlastní olej

Příspěvek od Boryš »

Když jsem poptával servis po 6 letech + technickou tak za olej chtěli v autorizáku paletu (ale ono to byla paleta celkově). Když jsem tomu s kým jsem mluvil řekl že si přinesu svůj olej tak se cukal. Jsem mu připomenul že je to již i po té jejich rozšířené záruce tak souhlasil.
Ale nakonec jsem to celé nechal udělat jinde za zhruba 2/3 cenu. I jim jsem dal olej který jsem si koupil sám. Abych měl jistotu co tam dají.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní olej

Příspěvek od Mexican »

dibarbora video fajn, mam rad podobnych servisakov. Proste poctivci a som moc rad, ze to auto ozivili (bola by ho skoda)

pochopil som ze tam dali iny motor asi z buracky, na zdroj maju svoje cesty :-)
chybala mi tam celkova cena vymeny u autorizaku, pac nacenenie autorizakom bol samo len novy motor za cca 14 takze zo zastavbou by to bolo mozno kolko 15-16 tisic euro? (ak som to dobre zachytil)

No a teraz k mojim poznamkam
- mechanik hovoril, ze pani bola na vymene oleja v nejakom neautorizaku / drobnom servise. A ze k zadretiu motora doslo po tom, nie teda hned ale potom. Je samozrejme pre mna divne, ze "pani" nevie kolko km urobila medzi vymenou oleja a smrtou motora
- zadretie motora sa stalo pri 91 000km, okrem vymeny bloku a piestov sa menil este starter ktory asi umrel pri pokusoch o start zadreteho motora
- email z autorizaku bol napisany z mojho pohladu sprave. Proste zaruka nebude uznana, pretoze neviedia ako a co tam ten neautorizak nalial. To je legitimne
- chyba mi tam vyjadrenie toho servisu, ktory tu vymenu urobil
- ci ten motor umrel na olejove cerpadlo, je otazka. Tam by nepomohlo ani keby ten motor bol naplneny svatenou vodou
-celkom divne je, ze autorizak rozmontoval motor ale akosi zabudol vratit par celkom zasadnych casti (zotrvacnik a hydromenic) - cele to na mna posobi ako celkom neseriozny postup autorizaku, aj ked ich ten mechos nasledne chvalil. Neviem, rozporuplne pocity
-pani majitelka nesla dosledne a tvrdo za tym aby vymlatila z autorizaku presne popisany dovod zamietnutia. Ak sa rozpadlo olejove cerpadlo v 90 000km, rozhodne to nebolo nevhodnym olejom. Tam by ale dokazove bremeno bolo na nej, pretoze porusila zarucne podmienky
- servisak z videa to urobil ani ne za polovicu (7000 euro, kde bola pouzita kombinacia povodneho motora a zanovny blok zrejme z buracky)

A teraz nasa polemika
zarucne podmienky su popisane jasne. V zarucnej knizke u NX4 je na 5 strane popisane v odstavci e - vsechny poruchy nebo poskozeni pouzitim jinych dilu nez originalnich, tj zn. Hyundai nebo dilu shodne kvality, jinych oleju, mazadel, paliv a naplni nez jsou uvedena v NAVODU K OBSLUZE su vyjmuty zo zaruky

Navod k obsluze nehovori nic o povode oleja, tz nehovori o tom co olej musi byt naliaty z flias, zo sudu alebo podobne. Musi splnovat specifikaciu Hyundai. To je vsetko. Ak si teda donesiem vlastny olej, zarucne podmienky proste neporusujem

Ja mam v servise vzdy napisanu znacku, viskoznu a vykonostnu triedu - trvam na tom, ked uz tam pisu ze si vozim vlastny olej. Prijmaci technik v autorizaku so mnou podpisuje servisnu zakazku s vedomim, ze prebera zodpovedajuci nadhradny diel. Po poslednom rozhovore prijmaci technici odmietnu akceptovat dovezeny diel (= olej) a to je spravne, ak nezodpoveda specifikaciam vyrobcu vozidla / dovozcu ktory drzi zaruku.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Vlastní olej

Příspěvek od Boryš »

K donesenému oleji a vyjádření autorizáku k němu: když jsem se na to dříve ptal, tak mně bylo řečeno, že se oleje falšují a že není záruka že donesený olej je to co je na obalu deklarováno. Tohle asi zákazník nepřebije když dojde k lámání chleba.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní olej

Příspěvek od Mexican »

to je uplne v poriadku. Ak ma servisny technik s tymto odmietne, je to jeho legitimny dovod. Musi mi to vsak dat pisomne, ja to dam distributorovi olejov od ktoreho som to kupil. Ten moze (a bude) autorizak za podobne vyjadrenie bez problemov zazalovat (pomluva, ohrozenie hospodarskej sutaze) a pravdepodobne to vyhra, pretoze autorizak nema ako dokazat svoje tvrdenie. Toto v autorizakoch a u dovozcu samozrejme vedia.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Vlastní olej

Příspěvek od motorol »

To řešíte moc extreme. Po zaruce to řeším snadno. Kabinovej, vzduchovej filtr menim sám- je to rychlejší než s tim někam jezdit. Svíčky menim taky sám- taky na chvilku. Olej dávám garaznikovi- na tom neni co pokazit a on má kšeft a je to nachvilku (olej i filtr nosím svůj), kdybych měl nekde kanál nebo rampu, tak vymenim taky sam. No a napr brzdy (zatím měněny jen zadní) dávám jinému garaznikovi a tam rikam jen jakou kvalitu má sehnat. Gumy řeší pneuservis no a třeba tlačítko na otevírání kufru kupovano v autorizaku (vyslo levněji než na aliku), ale měnil jsem to sám. Až dojde baterka, tak záleží na tom kde, ale pokud lidsky, tak zase vymenim sám a nemusim nikoho přemlouvat, jestli tohle jo nebo ne.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Mi.Ha.
**
Příspěvky: 300
Registrován: 18 led 2022, 23:40

Re: Vlastní olej

Příspěvek od Mi.Ha. »

Stále stejné polemiky, drahý olej,snad děláte taky někomu zadarmo? Musí z něčeho být servis živ,vybavení a budovy,provoz něco stojí. Když si to umím udělat,je to po záruce ,tak si to udělám a nevnucuji nikomu svůj olej.
Jako kdybych šel s chlapama na pivo a nesl si 15lt soudek ať mi ho tam narazí,že já mám půllitr za 9 a kolegové za 45.
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Vlastní olej

Příspěvek od tempest »

Servis počítá hodinovou sazbu, z toho ať si pokrývá režie. Rozmohl se nám tu nešvar, kdy servis účtuje plnou cenu Auto Kelly, ale že díly kupuje s 50% slevou, to už nějak neřeknou. Takže zákazník platí hodinovku a vysokohorskou přirážku za díl.
motorol
***
Příspěvky: 726
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Vlastní olej

Příspěvek od motorol »

Soudek ne, ale dost z nás pamatuje, jak v trafice staly cigára x, v hospodě téměř 2x a z hospody vybíhali lidi do trafiky dokavad měla otevřeno a hulili v te hospodě…

Jinak co se většině nelíbí je, ze cena práce je x, to je pochopitelné, ale material stoji 2x-5x více než kdekoliv jinde.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Vlastní olej

Příspěvek od tempest »

Navíc v hospodě platím pouze za pivo a ne ještě hodinovku za čas, který tam jsem.
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Garanční prohlídky, servis“