kape olej z motoru

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Jaroušek
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2015, 14:28

kape olej z motoru

Příspěvek od Jaroušek »

Dnes mi soukromý automechanik /mění mi spojku/ , když jsem mu řekl, že mám na podlaze olej řekl, že mám špatný gufero/nevím přesně kde/ ale, že si to netroufne sám vymněnit, neboť to gufero se dává prý ZEVNITŘ motoru. Můžete mi někdo o tom říct něco blíž? Mám najeto 102 500 kma mám IX 20 z roku 2013. Ten olej na podlaze v garáži sleduji už skoro půl roku. Děkuji všem za info.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: kape olej z motoru

Příspěvek od Mexican »

je to popísané zmatocne.

zjavne unika olej okolo tesnenia (alebo gufera). Otazka je kde..To vidiet aj okom, treba sa vsak dostat pod motor, proste najst mastne miesto.

pri tak malo km ma to celkom prekvapuje. Ak sa meni gufero poloosi(najcastejsie) tak sa musi nasledne doliat trochu prevodoveho oleja, vymena vsak nie je pre bezneho mechanika ziadny problem. To vsak nie je motor. U bloku je su priesaky vacsinou na plochych tesneniach (napr napojenie olejovej vane alebo hlavy na blok.

no a ze si na to mechanik netrufa? no tak to treba dat tam, kde si na to trufnu. Proste ak olej tecie, nie je to okay.Aj z pohladu auta aj z pohladu ekologie
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: kape olej z motoru

Příspěvek od oltcitak »

To bude gufero na kluke.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Hugo11
**
Příspěvky: 203
Registrován: 09 srp 2022, 21:36

Re: kape olej z motoru

Příspěvek od Hugo11 »

No, dle popisu to tak zni... jestli je to pravda, pak je otazka z ktere strany. Jestli od setrvaku, je idealni chvile to vyresit se zminovanou vymenou spojky, neb jinak se bude cela prace spojena s odmaslenim prevodovky platit v podstate 2x a na pul hodiny to zrovna neni...
Chapu, ze na to borec treba nema pripravky, ale nekdo by mu mozna pomohl, kdyz uz to ma cele rozhozene...
Jestli je to z druhe strany, je to teoreticky jedno.
Samozrejme je to cele z kristalove koule, kudy olej tece musi videt ten mechos :)
Jaroušek
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2015, 14:28

Re: kape olej z motoru

Příspěvek od Jaroušek »

Zdravím. Já jsem se včera fakt blbě vyjádřil. Byl jsem spíš v šoku když jsem se dozvěděl, že se kvůli guferu bude muset rozpůlit motor, protože to gufero se prý u Huyndaie dává zevnitř motoru! Ten automechanik mi to vše vzkazoval po manželce,tak nevím jak to pochopila a dnes se jdu k němu podívat. On né že si na to netroufne ale vzkázal mi že u Hyundaie toto už leta nedělal! Prý u jiných aut se to gufero normálně mění z venku a nemusí se kvůli tomu rozebírat motor. Jestli to tedy je gufero na klice. Teď k němu jdu tak mi řekne přesně o co jde. Není to o tom že bych mu nevěřil - jezdím k němu už 40 let a nikdy jsem žádný problém neměl. Spíš se mi to nechce dávt do autorizačního servisu- tam bych to měl 3x dražší. Ozvu se.
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: kape olej z motoru

Příspěvek od Richard555 »

No - motor se půlí tak maximálně na motorce ....... Nikdy jsem u :hyu: neměnil gufero na klice ať přední, nebo zadní , ale co vím musí se sundat spojka , setrvačník a už na gufero vidíš , normálně se vydloubne takovým háčkem se špičkou a dá nové. Vepředu musíš sundat řemenici chlazení a rozvodů..... jinak se postupuje stejně.......
Pochybuju, že by :hyu: vymýšlel něco jiného než co dělají všichni , ale říkám :hyu: jsem neviděl rozdělaný
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „ix20“