Chyba P22AC

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Fujo
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2023, 12:29

Chyba P22AC

Příspěvek od Fujo »

Ahojte,

Som na tomto fóre nový a prosím Vás o radu. Včera keď som bol so svojou i30 na ručnej umyvárke tak po umytí auta asi po cca 5km sa mi rozsvietila kontrolka motora. Chybu mi ukazuje ako P22AC. Výkon auta sa mi zdá stále rovnaký, štartuje úplne v pohode aj pri mínusových teplotách. Vedel by mi niekto povedať čo tomu tátošovi vadí? Za každú radu budem vďačný
Jo, auto je i30 1.6 CRDi 81kw
Lukáš
Prezývka : Fujo
Hyundai i30 kombi
1.6 CRDi 81kw
Prvý Hyundai v mojom živote od 12/2023 takže total nováčik :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chyba P22AC

Příspěvek od Mexican »

P22AC Hyundai Possible Solution:
Excessive air inflow can be caused by a vacuum leak, a dirty sensor or, an exhaust gas recirculation valve not closing properly. If the problem is not enough fuel, the culprit may be dirty injectors or fuel filters, a weak fuel pump or a leaky fuel pressure regulator. The lean fuel mix error may be accompanied by rough idling, engine misfires, hesitation during acceleration and overall poor engine performance.

(z internetu)
ak nepocitujes ziadny rozdiel. skus to "rozjazdit"
moznosti je celkom dost. Ja by som na zaciatku skusil odpojit bateriu na cca hodinu a uvidi sa
nasledne je mozne skusit chybu z ECU zmazat (napr cez Torque)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Fujo
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2023, 12:29

Re: Chyba P22AC

Příspěvek od Fujo »

Ďakujem Mexican, rozdiel nepociťujem žiaden, dnes ráno po ceste do práce mi to nesvietilo :-k
Včera som chybu vymazal cez Torque. Uvidím či sa to dnes po práci rozsvieti alebo nie, potom skúsim tú batériu a uvidí sa ako s tým budem pokračovať.

Ďakujem za radu
Lukáš
Prezývka : Fujo
Hyundai i30 kombi
1.6 CRDi 81kw
Prvý Hyundai v mojom živote od 12/2023 takže total nováčik :D
Fujo
Příspěvky: 3
Registrován: 11 pro 2023, 12:29

Re: Chyba P22AC

Příspěvek od Fujo »

Včera som s tým bol v servise a je to Lambda sonda 2

1 ukazuje normálne hodnoty ale 2 ukazuje iba 0, sonda objednaná, možno to stihne ešte dnes, max zajtra mám i30 doma :D/
Lukáš
Prezývka : Fujo
Hyundai i30 kombi
1.6 CRDi 81kw
Prvý Hyundai v mojom živote od 12/2023 takže total nováčik :D
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Motor a převodovka“