Zdvihnutie auta

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
digit
*
Příspěvky: 19
Registrován: 09 čer 2005, 16:23

Zdvihnutie auta

Příspěvek od digit »

Chcel by som si na Accentíku sám vymeniť olej+olejový filter doma v garáži. Mám však problém dostať sa pod podvozok. Existujú nejaké jednoduché zdvižné plošiny alebo niečo podobné čo by mi trocha zdvihlo auto tak aby som tam vedel podliezť a manipulovať? Resp. ako to riešite vy? Vďaka za radu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
syfon
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 črc 2005, 22:05
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syfon »

NO JA TO ŘEŠIL TAK ŽE SE ZVEDNUL JEDNU STRANU , POD KOLO SEM DAL ŠPALÍK ASI 17 cm VYSOKÝ . PUSTIL DOLU A UDELAL TO SAMI S DRUHOU STRANOU HEVER SEM SI RADEJI ESTE STRCIL POD PODBĚH (SICHR) A SAMO RUČKA... NEZAPOMEN ŽE OLEJ JE EŠTĚ VE FILTRU JINAK SEM TAM NALIL 5W40.....TJ VŠE
hyundai accent 3dv. 1,3 GLS 1999
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

A vyteče takhle ten olej ven všechen když zvedneš jenom předek? Jestli by spíš to auto nemělo stát na rovině.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Osobně bych se na to mohl...Nejlepší zajet do servisu a tam ti to za 800kč udělají na počkání vše.Nemusíš pak řešit co s olejem.Dřív u fáčka jsem to měnil tak,že jsem si ve vjezdu do garáže dal pár cihel,na ně silná prkna a najel na to.Vjezd byl z kopce.Teď se na to můžu už ...vždyť víš co... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
syfon
*
Příspěvky: 49
Registrován: 10 črc 2005, 22:05
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syfon »

NO UZ SI TO PODROBNE NEPAMATUJU ALE MYSLIM ZE VYPUSTAK JE NA VANE UMISTEN V ZADU TAKZE PRI NAKLONENI VYTECE VSE....SNAD NEKECAM... VYMENU SEM PROVEDL BEZ KOMPLIKACI TAKZE ASI OK.
hyundai accent 3dv. 1,3 GLS 1999
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Zdvihnutie auta

Příspěvek od ppaajjaa »

digit píše:Chcel by som si na Accentíku sám vymeniť olej+olejový filter doma v garáži. Mám však problém dostať sa pod podvozok. Existujú nejaké jednoduché zdvižné plošiny alebo niečo podobné čo by mi trocha zdvihlo auto tak aby som tam vedel podliezť a manipulovať? Resp. ako to riešite vy? Vďaka za radu.
Ahoj, delal jsem to taky sam doma. Jedina vyhoda je to, ze opravdu vis co si tam nalejes za olej. Jinak myslim, ze zvedat to ani neni potreba max. jen na to abz jsi zjistil kde je vzpousteci sroub, jinak jsem tam dosahnul normalne rukou a pokud ne, tak jak tu nekdo psal, staci na neco treba jako prkno nebo nejakz tramek najet prednimi koly. Jen bylo malinko problem vysroubovat a zase nasroubovat olejovy filtr, ale pak jsem zvrchu prostrcil ruku, filtr si podal ze spoda a nasrouboval...
Uživatelský avatar
Jirka_P
*
Příspěvky: 20
Registrován: 25 říj 2006, 07:12
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Jirka_P »

A když už jsme u těch filtrů.. mám jeden stupidní dotaz, leč nikde jsem to nenašel, ale možná jsem jen slepej. Olejový filtr v Accentu 97 je ten klasický, který pasuje do více typů aut, třeba i do Škodovky 120? Myslím rozměrově, průměr gumového těsnění, stoupání závitu atd.
Díky za odpovědi :wink:
Accent 1.3i GLS, r.v. 97
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od ppaajjaa »

Jirka_P píše:A když už jsme u těch filtrů.. mám jeden stupidní dotaz, leč nikde jsem to nenašel, ale možná jsem jen slepej. Olejový filtr v Accentu 97 je ten klasický, který pasuje do více typů aut, třeba i do Škodovky 120? Myslím rozměrově, průměr gumového těsnění, stoupání závitu atd.
Díky za odpovědi :wink:
Ahoj, myslim, ze tento odkaz ti odpovi za vse http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_ ... 3.6.0.21.6 nevim sice s jakou skodou jsi to chtel presne porovnat ci jaky mas auto ted, ale koukal jsem na ze muj hyundai accent je zavit 3/4- 16 UNF a na skodu 120 je M20x1,5 takze jedine to servat pres zavit :lol:

PS: tak ted jeste koukam, ze ten odkaz nejde, tak si najed normalne na www.olejservis.cz a sjet niz na odkaz filtru mann. je tam k tomu pak i odkaz na cennik :wink:
Uživatelský avatar
mirec
**
Příspěvky: 439
Registrován: 01 úno 2006, 23:09
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mirec »

ked si otvoris www.elit.sk alebo cz to je jedno si tam prehladaj svoj typ auta mas tam aj olejovy filter tam pisu pri accente ze je to M20x1.5
Sonata 2,4 2006 Elegance
Accent GLS 1996 1,5 12V 5dv.
ppaajjaa
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 bře 2007, 12:29
Bydliště: Praha

jj

Příspěvek od ppaajjaa »

Jo jo pravda, ted jsem koukal i na auto kelly, takze je tam fakt zavit M20x1,5. Ted teda nechapu co jsem to nasel u tech filtru mann. :?
Uživatelský avatar
meexiko
**
Příspěvky: 131
Registrován: 06 říj 2005, 17:50
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od meexiko »

Pajk píše:Osobně bych se na to mohl...Nejlepší zajet do servisu a tam ti to za 800kč udělají na počkání vše.Nemusíš pak řešit co s olejem.Dřív u fáčka jsem to měnil tak,že jsem si ve vjezdu do garáže dal pár cihel,na ně silná prkna a najel na to.Vjezd byl z kopce.Teď se na to můžu už ...vždyť víš co... 8) 8) 8)
jj cihly a na ně silná prkna, tak sem to řešil při výměně olejového filtru i já :wink:
Hnuydai Accent 1.3 62kW r.95
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“