Stránka 1 z 1

Ostravsko Diagnostika na vypnutí cofee pauzy-otravné

Napsal: 03 kvě 2026, 10:30
od I302025
Nenašel by se prosím někdo z Ostravska, kdo by uměl diagnostikou zrušit alespoň zvukové upozornění ať zvážím přestávku v řízení? Na 30km úseku mě to 3 x upozorní. Jezdím normálně...se vším jsem se už smířil, ale tohle si fak nedokážu představit při 400km dlouhé jízdě, v menu totiž nelze vypnout. Vozidlo I30 2025

Re: Ostravsko Diagnostika na vypnutí cofee pauzy-otravné

Napsal: 03 kvě 2026, 11:57
od dibarbora
Budeš si musieť zvyknúť... tlak legislatívy na bezpečnosť SW a dlhodobá filozofia uzavretej koncepcie SW od H&K Ti to asi neumožnia.
Ale máš pravdu lezie to na nervy a postupne (rok od roku) je ten systém sledovania únavy otravnejší.
Môžem porovnať.. 2018 i30 a 2022 Tucson ešte celkom "ušli" ... stačilo nekľučkovať po ceste a používať smerovky a hlášku som nevidel aj 2000km v kuse.
2025 Tucson je už iná pesnička.. okrem držania sa medzi čiarami to berie do úvahy aj údaje o rýchlostných limitoch. Takže ak človek jazdí +10km tacho, tak to už citeľne častejšie šoféra vypípa a ak náhodou vletíš "rezkejšie" do obce, tak je upozornenie do sekundy.. bez ohľadu na to, že spomaľuješ a snažíš sa o nejakú ekonomiku prevádzky.
Ale stále je to celkom OK.. najnovšie verzie áut MY2027 už majú aj kameru sledujúcu správanie vodiča.. tento systém Ti už neodpustí ani pohľad do navigácie alebo na panel klimatizácie... takže vivat "bezpečnosť" :!: :!:

Re: Ostravsko Diagnostika na vypnutí cofee pauzy-otravné

Napsal: 03 kvě 2026, 16:24
od I302025
Opravdu to neumí nějaká neznačková diagnostika vypnout? Ať to klidně bliká, ale nechci to slyšet....

Re: Ostravsko Diagnostika na vypnutí cofee pauzy-otravné

Napsal: 03 kvě 2026, 17:49
od dibarbora
:hyu: ako aj ostatné ázijské automobilky už roky razia cestu pevne poskladaných výbav.. takže s takouto možnosťou nepočíta samotný SW v aute, keďže ani vo fabrike nie je potrebné výbavy odlišovať len SW nastavením.

Len na okraj..
Neviem ako je to aktuálne pri i30 ale legislatíva už vyžaduje uzamknutý prístup k SW (aby sa znemožnil/sťažil chip tuning a iné "nelegálne" úpravy SW) .
Takže postupne bude asi problém riešiť aj základnú diagnostiku mimo autorizák.. viem, že niektoré značky to majú aktuálne riešené tak, že auto pripojí diagnostiku a začne komunikovať až vtedy keď prebehne proces on-line žiadosti a povolenia zo serveru výrobcu pre dané VIN číslo. Jediné čo bude voľne prístupné budú údaje cez EOBDII protokol pre STK/EK. Neviem ako budú fungovať rôzne nezávislé diagnostiky ako Delphi, BOSCH KTS.. atď..

Re: Ostravsko Diagnostika na vypnutí cofee pauzy-otravné

Napsal: 03 kvě 2026, 19:43
od I302025
V autorizáku to neumí-opravdu neumí, protože to jejich diagnostik a nepodporuje, ale technik mi poradil ať zkusím fórum a požádat někoho s neorigo diagnostikou. Tedy kdyby to četl nějaký šikovný člověk a uměl to zrušit-ztlumit ať se prosím ozve. Zaplatím dobře.
Děkuji

Re: Ostravsko Diagnostika na vypnutí cofee pauzy-otravné

Napsal: 03 kvě 2026, 20:44
od krakatit
Potvzuji, u novějších aut z koncernu už neudělá mimo autorizovaný servis nikdo nic. U předchozí verze ochrany SFD to ještě šlo obejít nějakou lepší diagnostikou ale teď u aktuální SFD2 je konec, ani novou baterii si nenakódujete. Vše je šifrované, jediné co mi garážník nabídnul, bylo vypnuti pípání otevřených dveří. Ostatní měl zašedlé a to měl tu nejlepší diagnostiku se zaplacenou nejvyšší licencí... Takže 2025+ od Volkswagen group nebrat [-X

Re: Ostravsko Diagnostika na vypnutí cofee pauzy-otravné

Napsal: 04 kvě 2026, 06:49
od Axel.Foley
Nevím o tom, že by u :hyu: / KIA šlo cokoliv upravit diagnostikou.

Re: Ostravsko Diagnostika na vypnutí cofee pauzy-otravné

Napsal: 27 kvě 2026, 09:09
od Chose_68
Taky mně to sere. Na 40 km cestě do Brna 3* upozornění. :shock:

Re: Ostravsko Diagnostika na vypnutí cofee pauzy-otravné

Napsal: 01 čer 2026, 15:40
od BackPa
Doporučuji nechat zapnuté asistenty, hlavně to upozornění na vyjetí z pruhu a nejlépe i držení v pruzích. Pak to prakticky neotravuje vůbec. Jezdím po dálnici 450km trasu a když to mám zaplé, tak mi kafe prakticky nikdy nenaskočí. V městě to držení v pruzích většinou vypnu, když vím, že cesty tam stojí za houby nebo tam stejně čáry nejdou vidět. Ale pokuď je to všechno značení na cestě ok, tak doporučuji to nechat zaplé.